ماشین ظرفشویی فریجیدر چگونه کار می کنند
ماشین ظرفشویی فریجیدر چگونه کار می کنند
دی 10, 1396
نمایش همه

نکات مهم و ساده برای مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر

نکات مهم و ساده برای مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر

یخچال فریزرها جزو وسایلی هستند که سازندگان آن به دلیل استفاده مداوم و مستمر از این دستگاه، آنها را طوری طراحی کرده اند که عمر مفید بالایی داشته باشند و خیلی زود خراب نشوند. عمر مفید یخچال معمولا 10 تا 15 سال است؛ اما شما می توانید با رعایت یکسری نکات و مواردی که برای استفاده بهتر و بهینه تر از یخچال در دفترچه راهنمای آن نوشته شده است، عمر مفید دستگاه را از این هم بیشتر کنید.

حالا ما می خواهیم در این مقاله از نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر، به شما نکاتی برای استفاده بهتر و همچنین مراقبت و نگهداری از یخچال را بیاموزیم تا بتوانید در طولانی مدت هم از تمام ویژگی های آن مثل روز اول بهره ببرید.

چطور عمر مفید یخچال را بالا ببریم؟

همانطور که در بخش قبل هم گفتیم، یخچال فریزرها نیز مانند هر وسیله دیگری دارای عمر مفیدی هستند که سازنده گارانتی می دهد یخچال در این مدت(10 تا 15 سال) دچار خرابی نشده و بدون مشکل کار می کند. در این بین، رعایت یکسری نکات و دستورالعمل ها می تواند به شما کمک کند تا عمر مفید یخچال را بالا برده و بازدهی آن را افزایش دهید. در صورتی که این موارد را رعایت نکنید، ممکن است با هر بار خرابی یخچال، مجبور به پرداخت هزینه بالایی برای تعمیر آن باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مربوط به نگهداری و مراقبت درست و افزایش عمر مفید یخچال فریزرها را به صورت کامل و مفصل با هم بررسی کنیم.

یخچال خود را در دمای مناسب تنظیم کنید.

اگر یخچال خود را به دمای پایین تر از مطلوب تنظیم کنید و بخواهید فضای محفظه داخلی آن سرد باشد، خواهید دید دستگاه شما سخت تر از حالت معمولی کار می کند تا این دمای پایین را حفظ کند. این اتفاق باعث می شود که قطعات مهم دستگاه مانند کمپرسور بیشتر ار حد معمول کار کند و پس از مدت کوتاهی خراب شود و در نتیجه طول عمر آن کمتر شود. شما می توانید این مشکل را با تنظیم یخچال و فریزر خود در دمای گرم تر حل کنید و یخچالی با طول عمر بیشتر داشته باشید

با توجه به دمای محل زندگی خود می توانید دمای یخچال را در فصل تابستان روی +3 درجه و در زمستان روی +5 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. همچنین دمای مناسب برای فریزر در تابستان و زمستان به ترتیب روی -20 و -18 درجه سانتیگراد کفایت می کند.

با این کار مي توانید هم عمر مفید یخچال و قطعات آن را بالا ببرید و هم قبض برق اقتصادی تری داشته باشید!

یخچال خود را در دمای مناسب تنظیم کنید.

سیم پیچ های خنک کننده را تمیز نگه دارید.

یکی از دلایل اصلی که از خنک کردن فضای داخلی یخچال شما جلوگیری می کند، کثیف بودن سیم پیچ های خنک کننده است. با گذشت زمان، این سیم پیچ ها می توانند با خاک و سایر گردوغبار محل پوشیده شوند که موجب می شود تا آنها کارآیی لازم را نداشته باشند. وقتی این اتفاق می افتد، کمپرسور شما خیلی داغ می شود. ایده خوبی است که به طور منظم این سیم پیچ ها در پایین یا عقب یخچال خود را با استفاده از جاروبرقی دستی تمیز کنید. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید، یخچال شما سالها به بهترین نحو کار خواهد کرد!

فریزر خود را پر نگه دارید.

شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد اما مورد مهمی است که باید رعایت شود.این به این معناست که اگر در یخچال خود یک فریزر داشته باشید، ایده خوبی است که فریزر را در هر لحظه از زمان، پر از غذاهای یخ زده نگه دارید. این باعث می شود فریزر شما درجه حرارت مطلوب را حفظ کند و کمپرسور یا فن خنک کننده یا قطعات دیگر برای رساندن دما به حد مطلوب بیش از اندازه کار نکنند. هر چه هوای کمتری در فریزر شما باشد، فریزر شما کارآیی بهتری خواهد داشت و به تعمیر کمتری در آینده نیاز پیدا خواهید کرد.

فریزر خود را پر نگه دارید.

برای مراقبت از یخچال، هرگز درب را باز نگذارید.

همانطور که باید بدانید وقتی که درب های یخچال را باز نگه می دارید، هوای گرم از آشپزخانه شما به درون یخچال و هوای سرد از طریق درب باز خارج می شود. وقتی این اتفاق می افتد، هم باعث گرم شدن یخچال می شود و هم کمپرسور باید هوای گرم را که اکنون فضای یخچال را اشغال کرده است خنک کند.

اگر این کار را مکرر انجام دهید، این امر باعث می شود که کمپرسورهای شما بسیار سخت تر از حد معمول کار کنند و این باعث می شود که احتمال پرداخت هزینه تعمیرات در آینده برای شما افزایش یابد.

غذای گرم را داخل یخچال قرار ندهید.

همیشه یک ایده خوب است که قبل از قرار دادن غذا در یخچال، اجازه دهید تا به دمای محیط برسد. هر بار که غذای گرم را به یخچال اضافه می کنید، به هوای گرم بیشتری در یخچال اضافه می شود و باعث می شود که کار برای کمپرسور سخت تر شود، همانطور که در آخرین مرحله توضیح داده شد. این کار زمان بیشتری را به کمپرسور تحمیل می کند و به دلیل کار سخت تر، استفاده از برق بیشتر شده و امکان خرابی دستگاه را افزایش می دهد. اگر میخواهید یخچال فریجیدر برای سالهای زیادی برای شما کار کند ، اطمینان حاصل کنید که این نکات را رعایت کنید. زمانی که مجبور به پرداخت هزینه های بالای تعمیرات نیستید، این کار را نکنید!

غذای گرم را داخل یخچال قرار ندهید.

یخچال فریزر را به صورت دوره ای تمیز کنید.

تمیز کردن قسمت های مختلف یخچال فریزر جزو کارهاییست که برای نگهداری درست و مراقبت از دستگاه باید به صورت دوره ای انجام شود. قسمت هایی که نیاز به تمیز شدن دارند، به شرح زیر است:

  • فن اواپراتور
  • فن کندانسور
  • کمپرسور
  • قفسه ها و طبقه های یخچال و فریزر
  • آبسردکن یخچال
  • برفک فریزر
  • لاستیک دور درب یخچال و فریزر

مواد غذایی را با ترتیب درست در یخچال یا فریزر قرار دهید.

همانظور که می دانید، یخچال فریزر برای سرد کردن فضای داخلی و در نتیجه نگهداری از مواد غذایی داخلش، از گاز مبرد بهره می برد. این گاز با استفاده از لوله هایی سرما را به نقاط مختلف می رساند. در صورتی که مواد غذایی را طوری در یخچال یا فریزر قرار دهید که جلوی این لوله ها قرار گیرند و از رسیدن هوای سرد به قسمت های مختلف دستگاه جلوگیری شود، ممکن است دیگر نتوانید به درستی از دستگاه استفاده کنید و از عملکرد آن ناراضی باشید. همچنین برای استفاده بهینه از یخچال بهتر است هر مواد غذایی را در محل مخصوص خود قرار دهید. برای مثال قفسه میوه و سبزیجات در یخچال دمای بالاتری نسبت به قسمت های دیگر دارد و گرمتر است؛ چون این مواد غذایی در دمای گرمتری از یخچال سالم می مانند. پس آن ها را در محل مناسب جاگذاری کنید.

در صورت عدم استفاده از یخچال برای چند روز و خاموش کردن آن چه کنیم؟

گاهی اوقات پیش می آید که نیاز دارید یخچال فریزر را برای مدتی خاموش کنید و یا قصد سفر دارید و نمی خواهید یخچال روشن باشد. در این صورت ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که چه کاری برای مراقبت از یخچال بهتر است انجام دهید؟

خب در این حالت بهتر اول از همه تمام مواد غذایی(خصوصا مواد غذایی که احتمال فاسد شدن دارند) از یخچال خارج کنید. سپس دستگاه را از برق بکشید. حالا درب یخچال را باز بگذارید تا داخل یخچال هوا رد و بدل شود و بو نگیرد.

اگر نمی خواهید یخچال را خاموش کنید، مانند قبل مواد غذایی فاسد شدنی را خارج کنید و فقط یخساز و آبسردکن را خاموش کنید.

جمع بندی

به دلیل افزایش روز به روز قیمت یخچال فریزرها و همچنین وضعیت بد اقتصادی، خیلی اهمیت دارد که از وسایل خود به خوبی مراقبت کنید که تا جا ممکن لازم نباشد دستگاه را تعمیر و یا تعویض کنید. در این مقاله هم سعی کردیم 8 نکته مهمی که در مراقبت از یخچال و همچنین افزایش طول عمر آن به شما کمک می کند، بیان کنیم. اگر شما هم نکته ای برای نگهداری و مراقبت درست از یخچال یا فریزر انجام داده و مفید بوده است، در بخش نطرات کاربران با ما و دیگران به اشتراک بگذارید تا کاربران دیگر هم بتوانند از آن استفاده کنند.

همچنین در صورتی که برای تعمیر و بررسی یخچال فریجیدر خود نیاز به کمک دارید، می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر در تهران تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا تعویض فیلترهای آب نیز تاثیری در افزایش طول عمر و مراقبت از یخچال دارد؟

بله! بسیاری از کاربران نمی دانند که آبسردکن یخچال دارای فیلتر هستند. تعویض این فیلترها به صورت دوره ای می تواند تاثیر خوبی در مراقبت از یخچال داشته باشد.

آیا قرار دادن یخچال فریزر کنار وسایل گرمایشی، عمر دستگاه را پایین می آورد؟

توصیه ما به شما این است که یخچال فریزر را تا جای ممکن از وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز یا بخاری دور نگه دارید. گرمای حاصل از این وسایل به مرور زمان می تواند روی عملکرد یخچال شما تاثیر منفی بگذارد.

از بین بردن برفک و یخ زدایی فریزر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

برای محافظت و نگهداری درست از فریزر، روند برفک زدایی را هر 6 ماه یکبار انجام دهید.


تعمیر یخچال فریجیدر شمال تهران

لواسانات، نیاوران، ولنجک، الهیه، تجریش، شریعتی، فرمانیه، کامرانیه، چیذر، زعفرانیه، منظریه، ازگل، دربند، دزاشیب، محمودیه، پل رومی، پاسداران، ظفر، میرداماد، جردن، شمیرانات، دروس، پارک وی، شهرک غرب، سعادت آباد، ملاصدرا

021-22225007 | 021-88770355 | 021-26153912


تعمیرات یخچال فریجیدر غرب تهران

آیت الله کاشانی، باغ فیض، بلوار فردوس، آریا شهر، جنت آباد، پونک، صادقیه، اکباتان، شهرک آپادانا، شهرزیبا، شهرک آزادی، مرزداران، شهرآرا، پاتریس، جلال آل احمد، سردار جنگل، شهرک راه آهن، میدان المپیک

021-44449690 | 021-44768306 | 021-44768325


تعمیر یخچال فریجیدر شرق تهران

تهران پارس، پیروزی، رسالت، نارمک، امام حسین، دماوند، نیروهوایی، سید خندان، نظام آباد، مجدیه، سهروردی

021-77725710 | 021-33324070 | 021-77725711


تعمیر یخچال فریجیدر جنوب تهران

راه آهن، مولوی، شوش، میدان قزوین، منیریه، حسن آباد، بعثت، افسریه، نازی آباد

021-55186843


 

دیدگاه ها بسته شده است