تعمیرات فوری یخچال آمریکایی فریجیدر
تیر 4, 1402
تعمیر ساید فریجیدر اسلامشهر
تیر 4, 1402
نمایش همه

راهنمای استفاده بهینه از یخچال فریجیدر

در این مقاله به تمامی اصول و قواعد نگهداری و استفاده بهیته از یخچال فریجیدر اشاره شده است و راهنمایی های لازم جهت حفظ سلامت و افزایش طول عمر یخچال گفته شده است. گر می خواهید یک استفاده بهیته از یخچال فریجیدر داشته باشید حتما موارد گفته شده در این مقاله را دنبال نمایید.

فریجیدر، هر چند یک برند معتبر آمریکایی است و لوازم خانگی تولید شده به وسیله آن از اعتبار و کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، اما به هر حال با یک سری دستورالعمل ها می‌توان استفاده بهتری از لوازم خانگی فریجیدر از جمله یخچال به عمل آورد. ما در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات یخچال فریجیدر می‌خواهیم در مورد روش‌هایی با شما صحبت کنیم که به شما این فرصت را می‌دهند که استفاده بهینه تری از یخچال فریجیدر به عمل آورید.

راهنمای استفاده بهینه از یخچال فریجیدر یعنی چه؟

برای استفاده درست از یخچال و افزایش طول عمر مفید آن باید از روش هایی استفاده نمایید که احتمال آسیب به یخچال را به حداقل مقدار خود برساند. شرایطی پیش می آید که مجبور می شوید یخچال را جابجا کنید، آن را سرویس نمایید، داخل کابین را تمیز کنید، آن را در محل مناسب تری قرار دهید، روال نصب آن را انجام دهید و برخی دیگر از موارد که احتمال ایجاد تنش در دستگاه را افزایش می دهد.

برای استفاده بهینه از یخچال فریجیدر باید بر اساس راهنمایی هایی که در این بخش به آنها اشاره می کنیم عمل نمایید تا سلامت دستگاه حفظ شود و خطرات ناشی از جابجایی و یا نظافت آن به حداقل مقدار ممکن برسد. مواردی که در این بخش به بررسی آنها می پردازیم راهنمایی هایی می باشد که در شرایط مختلف به شما نحوه صحیح استفاده از دستگاه را یادآوری می کند پس اگر در خصوص این موارد سوال و یا ابهامی دارید حتما در بخش کامنت های سایت آنها را برای ما قرار دهید تا در اولین فرصت پاسخگوی آنها باشیم.

جهت درخواست تعمیرکار فریجیدر با ضمانت کاری با شماره 22225007-021 تماس حاصل نمایید.

جابجایی یخچال در زمان اثاث کشی

 • برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه، پیش از جابجایی آن تمامی محفظه ها و کشوهای یخچال را از آن خارج کنید.
 • آب موجود در داخل آب سردکن و یخ موجود در دستگاه یخ ساز را خالی کنید.
 • کارتن یخچال را دور نیندازید تا برای جابجایی آن همواره از کارتن ویژه خود دستگاه استفاده کنید.
 • هیچ گاه دستگاه را به صورت افقی حمل نکنید تا مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد نشود.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال فریجیدر

 • نخستین مرحله برای نصب و راه اندازی یخچال، انتخاب مکان مناسب برای آن است که امروزه این مکان از قبل مشخص شده و کادر داخل آن از قبل ساخته شده و شما هیچ گونه آزادی عملی برای جابجایی و تعویض مکان آن ندارید. اما به هر حال از تراز بودن زمین محل استقرار یخچال اطمینان حاصل کنید و با استفاده از پیچ های تنظیم زیر یخچال، دستگاه را کاملاً به صورت تراز قرار دهید.
 • دقت داشته باشید یخچال از منابع حرارتی مثل اجاق گاز و سماور فاصله داشته باشد.
 • فراموش نکنید که دستگاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا باد کولر قرار نداشته باشد.
 • بهتر است دستگاه با دیوار و اشیای مجاور خود به اندازه ۱۰ سانتی متر فضای خالی داشته باشد.

نصب صحیح یخچال فریجیدر

نصب و راه اندازی یخچال از تأثیر بسیار زیادی در عملکرد بهینه آن در آینده برخوردار است. لذا در زمان نصب، ضمن قرار دادن تمامی قطعات در محل مورد نظر، از اتصالات مطمئن درب پشت یخ‌ساز و آبسردکن اطمینان حاصل کنید. یخچال را بلافاصله به برق نزنید؛ بلکه پس از ۲ یا ۳ ساعت از استقرار کامل آن در محل مورد نظر، دستگاه را به برق بزنید.

تنظیم دمای یخچال فریجیدر

دمایی که یخچال با آن کار می‌کند، تأثیر بسیار زیادی در استفاده بهینه از آن دارد. توجه داشته باشید که دمای یخچال را روی 2 تا 4 درجه سانتیگراد قرار دهید. البته در زمان استفاده از یخچال نیز مراقب باشید که درب یخچال به مدت طولانی باز نماند تا دستگاه مجبور به جبران بخش زیادی از برودت از دست رفته خود نباشد و عملکرد آن از آستانه بهینه فاصله نگیرد.

نظافت یخچال فریجیدر

نظافت و تمیزی یخچال ارتباط مستقیمی با عملکرد بهینه آن دارد. زیرا شاخص عملکرد یخچال، کیفیت نگهداری مواد غذایی آن می‌باشد و هر چه در نظافت و تمیزی یخچال جدیت بیشتری به خرج داده شود، مواد غذایی با کیفیت‌تری را از آن دریافت خواهیم کرد.

 1. توجه داشته باشید که در زمان تمیز کردن یخچال حتماً مواد غذایی را از آن خارج کنید تا مواد شوینده وارد آنها نشود.
 2. در زمان تمیز کردن یخچال حتماً آن را از برق بکشید.
 3. برای سهولت در تمیزی، طبقه‌های یخچال را از آن خارج کنید و با یک پارچه نرم و مایع تمیز کننده تمیز کنید.
 4. برای تمیز کردن بدنه داخلی یخچال از یک پارچه نرم و محلول جوش شیرین و آب ولرم استفاده کنید.

تمیز کردن پشت یخچال فریجیدر

اگر تمیزی پشت یخچال با جدیت و به صورت دوره‌ای انجام نشود، متوجه خواهید شد که لوله‌های خنک کننده کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند. بنابراین:

 • طبق دستورالعمل قید شده در راهنمای یخچال، نخست گرد و غبار را از لوله های پشت دستگاه برطرف کنید و سپس با یک دستمال تمیز و مرطوب آن را پاک کنید.
 • برای برطرف کردن ذرات باقیمانده اطراف لوله ها، از یک جاروبرقی با لوله باریک یا جارو شارژی استفاده کنید.

تمیز کردن فاضلاب یخچال فریجیدر و رفع گرفتگی

در داخل و پشت یخچال، فضایی تعبیه شده است که از آن به عنوان محل جمع شدن پساب یخچال استفاده می‌شود. این مکان زهکشی شده و یا دارای ناودانی است که به داخل کابین یخچال راه دارد. گاه بر اثر عدم تمیز کردن و یا ریختن ضایعات مواد غذایی، این کانال ها مسدود می شوند. برای تمیز کردن شبکه جمع آوری فاضلاب داخل یخچال از این روش‌ها استفاده کنید:

 • از یک میله باریک و انعطاف پذیر مثل سیم مفتول یا سیخ نازک برای باز کردن درین استفاده کنید.
 • سپس با استفاده از یک قیف، کمی آب جوش در درین بریزید تا مواد چسبیده شده در داخل آن از بین بروند.

راهنمای استفاده از یخچال فریجیدر در زمان سفر

اگر قرار باشد برای مدت طولانی از یخچال فریجیدر خود استفاده نکنید بهتر است آن را از مواد غذایی خالی و از برق بکشید تا درگیر نوسانات برق نشود. البته برای سفرهای کوتاه و مثل تحصیلات مورد بهتر است یخچال همچنان به برق باشد ولی روی حالت مصرف بهینه انرژی تنظیم کنید. از این گذشته، برای یخچال خود از محافظ یخچال استفاده کنید.

سایر عوامل مؤثر در عملکرد بهینه یخچال فریجیدر

برخی از فرایندها در یخچال ها جنبه دوره‌ای دارند که باید به خوبی اجرا شوند. به عنوان مثال، عوض کردن فیلترهای هوا و فیلتر آب (در یخچال هایی که دارای آبسردکن یا یخ‌ساز هستند)، خوشبو کردن دستگاه، سرویس و نگهداری دوره ای دستگاه، سرکشی به لوازم مصرفی دستگاه مثل لامپ و لاستیک دور درب یخچال فریجیدر و … از جمله عواملی هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در کیفیت و عملکرد آن تأثیرگذارند.

سخن پایانی

همان‌طور که می‌دانید، یخچال ها دستگاه‌هایی هستند که دارای فناوری پیشرفته می‌باشند که برای کیفیت عملکرد خود نیاز به اقداماتی دارند که باید به صورت منظم و دوره‌ای انجام شوند تا همواره از یک راندمان برودتی بالا و صرفه اقتصادی مقرون به صرفه برخوردار باشند. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با یک سری اقدامات اولیه اما ساده آشنا کنیم که در نهایت می‌توانند تأثیر شگفت انگیزی در عملکرد بهینه یخچال و فریزر شما به همراه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *