تعویض تایمر و ترمودیسک ساید بای ساید فریجیدر
تیر 25, 1402
ترمیستور یا سنسور دمایی کولر گازی فریجیدر چیست؟
تیر 25, 1402
نمایش همه

پدال ساید فریجیدر: تعمیر و تعویض پدال ساید فریجیدر

اگر از یخچال ساید بای ساید فریجیدر استفاده می نمایید، به خوبی می دانید که بر روی این دستگاه یک بخش با نام آبسردکن طراحی شده است که نیاز شما را به آب خنک و گوارا برطرف می نماید. برای استفاده از آبسردکن باید اهرم داخلی آن را فشار دهید تا تخلیه آب صورت گیرد که تا زمان نگه داشتن اهرام رویه تخلیه به همان صورت ادامه خواهد داشت.

پدال ساید فریجیدر همان اهرمی می باشد که برای تخلیه آب از آن استفاده می کنیم که اصلی ترین قطعه برای فعالیت آبسردکن ساید می باشد. در صورت خرابی این قطعه آبسردکن قابلیت تخلیه خود را از دست داده و عملا کاربردی نخواهد داشت.

خرابی پدال ساید بای ساید فریجیدر در اثر عوامل مختلفی حاصل می شود که از جمله مهمترین آنها استفاده ناصحیح و ایجاد ضربه به پدال می باشد. در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات فریجیدر قصد داریم به صورت کامل به بررسی پدال یخچال ساید فریجیدر و دلایل خرابی آن بپردازیم و تمامی مطالب مربوط به این موضوع را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم پس تا به انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پدال ساید فریجیدر چیست؟

پدال ساید فریجیدر قطعه ای می باشد که موجب تخلیه آب از مخزن آبسردکن و یا تخلیه یخ از مخزن یخساز ساید می شود. این قطعه در تمامی مدل های ساید باید ساید فریجیدر و یا فریزر های دوقلو این برند وجود دارد که جزو قابلیت های دستگاه به شما می رود.

زمانی که شخص تصمیم به استفاده از آب خنک آبسردکن را داشته باشد و یا بخواهد از قالب های یخ تولید شده استفاده نماید باید لیوان را در کنار پدال قرار دهد و به آرامی آن را به داخل هول دهید. با هول دادن پدال به داخل، تخلیه آب و یا یخ به صورت کامل صورت می گیرد و تا زمان برگرداندن پدال به حالت اولیه این عمل در حال انجام می باشد.

پدال ساید فریجیدر همانطور که گفتیم نقش بسیار مهمی را در انجام فعالیت ذکر شده ایفا می کند و به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات این سیستم شناخته می شود. در صورت خرابی این قطعه، امکان تخلیه آب از مخزن آبسردکن و یا تخلیه یخ از یخساز وجود ندارد و یا نشتی آب در این بخش مشاهده می شود. در این شرایط باید اقدام به تعمیر و یا تعویض پدال نمایید تا مشکلات پیش آمده به صورت کامل برطرف گردد. برای انجام این کار شما می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال ساید بای ساید فریجیدر تماس حاصل نمایید و موضوع مورد نظر خود را به آنان گزارش دهید تا راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

نحوه تعویض پدال ساید فریجیدر

پدال ساید فریجیدر در اثر استفاده نادرست، اعمال فشار بیش از حد و یا ضربه سنگین به آن دچار آسیب می شود و عملکرد خود را از دست می دهد. در این شرایط باید اقدامات لازم را در راستای بهبود عملکرد آن انجام داد که در دو حالت تعمیر و یا تعویض قابل انجام می باشد.

زمانی که پدال در یخچال ساید فریجیدر آسیب می بیند در گام اول باید بررسی گردد که نوع آسیب و میزان آسیب دیدگی آن به چه اندازه می باشد. این اقدام در تشخیص تعویض و یا تعمیر پدال به شما کمک خواهد کرد و رویه درست را در پیش روی شما قرار خواهد داد.

اگر در زمینه تشخیص این موضوع از دانش و تخصص کافی برخوردار نمی باشید می توانید مراتب کار را با نمایندگی تعمیرات ساید بای ساید فریجیدر در میان بگذارید تا به صورت کاملا تخصصی اقدام به برطرف سازی مشکلات پیش آمده نمایند.

اگر تمایل دارید که پدال آسیب دیده را به صورت کامل تعویض نمایید و از یک پدال نو استفاده کنید، روال گفته شده در زیر را به صورت کاملا دقیق مورد بررسی قرار دهید و در نهایت اجرا نمایید.

  1. در گام اول باید شماره سریال ساید را بردارید تا پدال مناسب با سری ساخت آن را تهیه کنید. برای این موضوع درب ساید فریجیدر را باز کنید و شماره دستگاه با مدل آن را بردارید.
  2. بر اساس مدل و سریال ساید، باید اقدام به تهیه پدال آن نمایید. برای خریداری این قطعه می توانید به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام به تهیه آن نمایید.
  3. اگر اکنون پدال متناسب با مدل و سریال ساید فریجیدر را در دست دارید، دستگاه را خاموش نمایید و چند دقیقه صبر کنید تا عملکرد تمامی بخش های دستگاه به صورت کامل متوقف شود.
  4. سینی یخچال را به صورت دقیق و بدون وارد کردن ضربه از جایگاه خود خارج نمایید.
  5. پیچ های آبسردکن را به صورت دقیق باز کنید (در صورتی که از پیچ برای بسته شدن آبسردکن استفاده شده باشد). اگر از پیچ برای بسته شدن استفاده نشده بود و در حالت پرسی طراحی شده بود، از یک شی تیز برای باز کردن آبسردکن استفاده نمایید.
  6. زمانی که آبسردکن را به صورت کامل خارج نمودید، باید اتصالات میکرو سوئیچ دستگاه را دنبال نمایید و گیره های آن را نیز به صورت کامل خارج نمایید. در این مرحله باید جوانب احتیاط را به صورت کامل رعایت کنید چرا که گیره های این قطعه نازک می باشند و در صورت وارد شدن ضربه به سادگی می شکنند.
  7. پدال ساید فریجیدر را از داخل محفظه آن خارج نمایید و پدال جدید را جایگزین آن کنید.

اقدامات پیش از تعویض پدال ساید فریجیدر

قبل از آنکه اقدام به تعویض و یا تعمیر پدال ساید فریجیدر نمایید بهتر است برخی از اقدامات را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید تا از خرابی این قطعه اطمینان حاصل کنید. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که با تعویض پدال مشکل همچنان وجود داشته است که با بررسی های دقیق تعمیرکاران نمایندگی، مشاهده شده است که پدال تعویضی سالم بوده و مشکل عدم تخلیه به دلیل برخی از موارد حاشیه ای دیگر بوده است.

از جمله اقداماتی که قبل از تعویض و یا تعمیر پدال ساید فریجیدر باید انجام داد به شرح زیر می باشد:

  1. حجم آب داخل تانک را مورد بررسی قرار دهید. اگر آب به میزان کافی داخل تانک نباشد، تخلیه ای صورت نخواهد گرفت.
  2. فیلتر های آب ساید را بررسی کنید. اگر تمیز نباشند آی نمی تواند منتقل شود.
  3. قبل از تعویض پدال ساید فریجیدر، سلامت شیر برقی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. در صورت خرابی و نمایش ولتاژ غیر صفر، در تخلیه آب دستگاه اختلال ایجاد می شود.

اقدامات گفته شده در این بخش به شما کمک می کنند تا درست ترین تصمیمات را در خصوص تعمیر و یا تعویض پدال ساید فریجیدر بگیرید و از هزینه های بی دلیل و بدون اثر جلوگیری نمایید.

سخن پایانی

پدال ساید فریجیدر یکی از مهمترین قطعات قرار داده شده در آبسردکن ها و یخساز های این برند می باشد که در صورت خرابی باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی برای شناسایی درست تعویض و یا تعمیر آن می باشد تا در نهایت سلامت دستگاه مجددا حاصل شود.

پدال ساید فریجیدر در حالات مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد تا تمامی مشکلات ایجاد شده در آن به صورت کامل شناسایی شود. اگر در زمینه شناسایی مشکلات ساید فریجیدر از دانش و تخصصی کافی برخوردار نمی باشید، می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل صفحه تماس حاصل نمایید و درخواست تعمیرات خود را در نمایندگی مرکزی ثبت نمایید. در صورت ثبت درخواست تعمیر و یا تعویض پدال ساید فریجیدر، در کوتاه ترین بازه زمانی نسبت به درخواست شما اقدام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *