5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آنها
5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آنها
فروردین 27, 1397
کارکرد ماشین ظرفشویی دارای بخار 2
ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند بخش 2
فروردین 27, 1397
نمایش همه

ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند بخش 1

ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند

اگر باور کنید یا نه، جهان مدرن عمدتا با بخار کار می کند. اکثر مردم انرژی بخار را با قایق های قدیمی بخاری و انقلاب صنعتی قرن نوزدهم مرتبط می کنند، اما حقیقت این است که بسیاری از نیروگاه های برق امروزه نیز به آن تکیه می کنند.

این که آیا این نیروگاه فسیلی است یا نیروگاه هسته ای، فرایند کلی شامل گرم کردن آب تا رسیدن به حالت گازی می شود و بخار آب برای چرخاندن توربین و تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد. اما بخار ساده نیز در کاربری های مدرن بسیار استفاده می شود.

به عنوان مثال، یکی از رایج ترین روش های استفاده از بخار در زندگی روزمره ما، اتو کردن لباس ها است. هنگامی که اتو با استفاده از بخار آب، چین و چروک های لباس ما را ناپدید می کند.

بخار همچنین یک روش سریع (هر چند به طور موقت) برای درمان سرما خوردگی است. با آزاد کردن مخاط، بخار اجازه می دهد تا آن را به راحتی تخلیه کنید، که باعث می شود مسیر عبور هوا باز شود.

علاوه بر این استفاده ها در خانه، بخار همچنین می تواند به طور موثر در پاکسازی اشیا با درجه حرارت بالای خود موثر باشد. بیمارستان ها، که در آن پاکیزگی از همه چیز مهم تر است، بخار را در مکانیزم های تحت فشار استفاده می کنند تا دستگاه های خود را کاملا استریلیزه کنند.

ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند

خدمات فریجیدر: تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر

چرا از همان قدرت استریلیزاسیون در خانه استفاده نمی کنید؟ این دقیقا ایده پشت ماشین ظرفشویی پیشرفته بخاری است.

برای بسیاری از مردم، ماشین های ظرفشویی سنتی یک معضل است. اگر قبل از بارگذاری ظروف در ماشین ظرفشویی خود آنها را به خوبی تمیز نکنید، ممکن است هنگام تخلیه ظروف، مواد غذایی خشک شده را بر روی ظروف و وسایل آشپزخانه خود پیدا کنید. این عملیات تمیزکاری پیش از شستشو تا حد زیادی باعث هدر رفتن آب، زمان و انرژی شما می شود.

امروزه قابلیت های ماشین های ظرفشویی بخاری، این سری مشکلات ماشین های ظرفشویی سنتی را برطرف کرده است. یعنی بخار یک چرخه تمیزکاری قدرتمند را ایجاد می کند که بر رو ظروف چینی نیز کارآیی خوبی دارد.

در چند صفحه بعد، ما این ماشین های ظرفشویی پیشرفته و جدید را بررسی می کنیم و نحوه استفاده از بخار را برای از بین بردن باکتری و آلودگی توضیح می دهیم.

آلودگی در تکنولوژی ماشین های ظرفشویی بخاری

علاوه بر توانایی آن در تولید برق، بخار همچنین یک ابزار قدرتمند تمیزکاری است. اگر تا کنون فرشهای خود را با بخار تمیز کرده باشید، می دانید که چقدر قوی هستند.

با استفاده از همان اصول، ماشین ظرفشویی بخاری از بخار با فشار بالا و درجه حرارت بالا برای کمک به جدا کردن غذا از ظروف، فنجان ها و وسایل آشپزخانه استفاده می کند.

فشار گاز نشان می دهد که چه میزان نیرویی از آنها به روی سطوح اعمال می شود. مولکول های گاز متراکم تر به یکدیگر متصل شده و گرمتر می شوند که باعث می شوند محکم تر به سطوح برخورد کنند.

آلودگی در تکنولوژی ماشین های ظرفشویی بخاری

برای درک اینکه چرا بخار بسیار موثر است، بیایید نگاهی به بعضی از ویژگی های خاص آن بیاندازیم:

· بخار می تواند مقدار زیادی گرما داشته باشد: آیا تا به حال پوشش مواد غذایی که در مایکروویو گرم شده اند را جدا کرده اید، تنها با بخاری که از آن خارج می شود ممکن است دست خود را بسوزانید.

اگر این تجربه را داشته اید، می دانید که بخار می تواند بسیار گرم شود، حتی گرمتر از آب. در فشارهای معمولی جو، آب فقط می تواند تا 212 درجه فارنهایت (100 درجه سانتیگراد) گرم شود.

در آن نقطه، به بخار تبدیل می شود. بخار، درعوض می تواند مقدار زیادی گرما را حمل کند و اگر تحت فشار قرار بگیرد، می تواند به گرم شدن ادامه دهد، که این امر می تواند آن را برای پاکسازی اشیاء آماده کند.

· بخار به حجم بزرگتری نسبت به آب گسترش می یابد: هنگامیکه آب گرم می شود و به بخار تبدیل می شود، می تواند گسترش یابد و فضای بیشتری را نسبت به آب دربر گیرد.

این واقعیت به این معنی است که مقدار اندکی از آب می تواند بخار زیادی تولید کند و کارهای تمیزکاری زیادی انجام دهد. در نهایت، از آب کمتری استفاده کرده اید تا کارها مشابه (یا احتمالا بهتر) انجام شود.

· بخار به راحتی قابل دسترسی است: از آنجا که “آب ” در همه جا یافت می شود، بنابراین می توانید بخار را در همه جا تولید کنید. فقط آب را تا دمای کافی بالا ببرید و بخار تولید کنید. تمیز کاری با بخار نیاز به مواد شیمیایی یا مواد شوینده برای تمیزکاری ندارد.

نمایندگی تعمیرات فریجیدر با داشتن افراد متخصص و مجرب تعمیر ظرفشویی فریجیدر شما را با بهترین کیفت و در کمترین زمان انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *