ارور hrs
چگونه ارور hrs در یخچال فریجیدر را برطرف کنیم؟
بهمن 10, 1402
نمایش همه

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی‌کند؟

کار نکردن صفحه نمایش یخچال

امروزه در جهان یخچال‌های هوشمند زیادی تولید می‌شود، این محصولات تجهیزات زیادی دارند که یکی از آن‌ها صفحه نمایش یخچال است. برخی مواقع ممکن است صفحه نمایش خراب شود و سوالات زیادی مانند چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی‌کند؟ ذهن شما را درگیر خواهد کرد. صفحه نمایش معمولا بر روی درب یخچال قرار دارد و قابل دید برای همگان است. این مقاله از نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر، اطلاعات مهمی را نمایش می‌دهد و شما به راحتی می‌توانید میزان دما و تعداد دکمه‌ها را مشاهده کنید. در ادامه با دلایل روشن نشدن صفحه نمایش یخچال آشنا خواهیم شد.

علت خاموش شدن و کار نکردن صفحه نمایش یخچال چیست؟

آیا می‌دانید چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی‌کند؟ دلایلی زیادی برای این سوال وجود دارد، برای مثال ممکن است برخی از قطعات مهم یخچال خراب باشند که این موضوع تاثیر زیادی در روشن نشدن صفحه نمایش یخچال دارد. در این قسمت چند مورد از دلایل مهم که تاثیر زیادی در کار نکردن صفحه نمایش یخچال دارند را شرح خواهیم داد:

قطع شدن برق از علت‌های مهم روشن نشدن صفحه نمایش

زمانی که صفحه نمایش کار نمی‌کند، اولین علتی که باید آن را بررسی کنید جریان برق است. اگر مشکل از برق نبود بعد به سراغ علت‌های دیگر بروید. زمانی که برق واحد یا برق کل منطقه قطع شود، نه تنها صفحه نمایش بلکه یخچال نیز از کار می‌افتد.

نوسان برق یکی از دلایل مهم کار نکردن صفحه نمایش یخچال

وجود اختلال و نوسان برق سبب از کار افتاده صفحه نمایش می‌شود، البته وجود نوسانات سبب خاموش شدن کامل یخچال نیز می‌شود. نوسانات برق همیشه ممکن است اتفاق بیفتند و برای جلوگیری از بروز مشکلات باید از یک وسیله الکتریکی استفاده کنید. این وسیله الکتریکی حکم محافظ برای یخچال را دارد، وجود نوسانات در طولانی مدت آسیب زیادی به یخچال وارد می‌کنند؛ به همین دلیل استفاده از حافظت الکتریکی مانند (فاراتل) بسیار مهم است. البته نوسانات علاوه بر آسیب‌های دیگر سبب از کار افتادن دکمه‌های صفحه نمایش می‌شوند، در چنین شرایط بهتر است دوشاخه را پریز برق جدا کرده و مورد بررسی قرار دهید.

نوسان برق یکی از دلایل مهم کار نکردن صفحه نمایش یخچال

خراب شدن سوئیچ یکی دیگر از علت‌های روشن نشدن یخچال

سوئیچ درب یخچال یک ابزار و سنسور مهم است که وجود آن برای تمامی یخچال‌ها لازم است. زمانی که درب یخچال را باز می‌کنید، لامپ یخچال و صفحه نمایش روشن خواهد شد. عامل اصلی روشن شدن این موارد نیز سوئیچ درب است، بنابراین در صورت باز کردن درب یخچال و روشن نشدن صفحه نمایش یا لامپ داخل یخچال، احتمال خراب بودن سوئیچ بسیار بالا است. اگر با روشن نشدن صفحه نمایش یخچال مواجه شدید بهتر است نگاهی به سوئیچ درب بیندازید و در صورت خراب بودن آن را تعمیر کنید. البته کلید درب به راحتی تعمیر نمی‌شود و در صورت خراب شدن آن باید تعویض شود.

خراب شدن و سوختن ال ای دی

از دلایل دیگر روشن نشدن صفحه نمایش یخچال می‌توان به سوختن ال ای دی اشاره کرد. محل نضب ال ای دی بر روی صفحه نمایش است، بنابراین در صورت سوختن نور صفحه نمایش از بین خواهد رفت. تنها راه‌حل برای این مشکل تعویض ال ای دی صفحه نمایش یخچال است، برای تعویض می‌توانید از فرد باتجربه یا تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

خراب شدن برد الکترونیکی صفحه نمایش یخچال را از کار می‌اندازد

خراب شدن برد الکترونیکی ممکن است برای هر یخچالی اتفاق افتد. برد یخچال قطعه مهمی است و خراب شدن آن به قسمت‌های مختلف یخچال آسیب وارد می‌کند؛ چرا که کنترل قسمت‌های مهم بر عهده برد الکترونیکی است. در صورت تعمیر نکردن برد الکترونیکی یخچال برخی از قسمت‌های آن از کار می‌افتند. برد الکترونیکی اصلی یخچال وظایف مهمی بر عهده دارد، اما صفحه نمایش نیز برد الکترونیکی مخصوص دارد که تفاوت و شباهت‌هایی با برد اصلی دارد. برد اصلی اطلاعات مهم یخچال را به صفحه نمایش انتقال می‌دهد، در صورت خراب شدن این قطعه صفحه نمایش روشن نمی‌شود. برای اتصال برد اصلی به برد الکترونیکی صفحه نمایش از ابزارهایی مانند سیم و شوکت استفاده شده است. اختلال در سیم و سوکت منجر به خاموش شدن نمایشگر می‌شود، بهتر است قبل از هر اقدامی این موارد را با دقت بررسی کنید.

خراب شدن برد الکترونیکی صفحه نمایش یخچال را از کار می‌اندازد

خراب شدن ترموستات یخچال فریزر شما

ترموستات جزء قطعات مهم یخچال است، همه ما با این قطعه مهم و کارکرد آن آشنا هستیم. وجود ترموستات برای انواع دستگاه‌ها لازم است این محصول از داغ شدن و سوختن دستگاه جلوگیری می‌کند. زمانی که یخچال شما بیش از حد مجاز داغ شود، ترموستات با خاموش کردن موتور از سوختن یخچال جلوگیری می‌کند. اگر این قطعه مهم دچار مشکل شود، نمی‌تواند دستورات را به صورت صحیح به موتور و برد ارسال کند و عملکرد دستگاه دچار اختلالات زیادی خواهد شد. اگر صفحه نمایش یخچال خاموش می‌شود بهتر است نگاهی به موتور و ترموستات نیز بیندازید.

متعادل نبودن دما یکی دیگر از دلایل روشن نشدن صفحه نمایش یخچال

برای اینکه مواد غذایی فاسد نشوند باید دمای یخچال به صورت صحیح تنظیم شود. البته تنظیم دمای یخچال مزایای دیگری نیز دارد، برای مثال سبب عملکرد بهتر صفحه نمایش یخچال و طولانی بودن عمر آن می‌کند. تنظیم دمای مناسب هزینه‌های برق را نیز کاهش داده و در مصرف برق نیز می‌توانید صرفه جویی کنید. در هنگام تنظیم دما باید به نکات مهم از جمله دمای آشپزخانه توجه کنید، در صورت سرد بودن آشپزخانه دما کم را انتخاب کنید. زمانی که صفحه نمایش یخچال‌های هوشمند روشن نمی‌شود، دما را به صورت صحیح تنظیم نمایید، در صورت عدم وجود مشکل به سراغ علت‌های دیگر بروید.

بیشتر بخوانید: علت سرد نکردن یخچال فریزر

خراب شدن صفحه نمایشگر یخچال

روشن نشدن صفحه نمایش یخچال ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، یکی از این دلایل خراب شدن خود نمایشگر است. عوامل مختلفی بر روی خرابی آن تاثیر می‌گذارند، برای مثال ضربه زدن محکم و یا ریختن آب روی صفحه نمایشگر از عوامل تاثیرگذار بر خرابی آن هستند. البته گذشت زمان نیز تاثیر زیادی در خراب شدن آن دارد، برای حل این مشکل باید به تعمیرکار مراجعه کنید. صفحه نمایش بسیار حساس است و اگر مشکل از خود آن باشد به احتمال زیاد مجبور به تعویض آن خواهید شد.

خراب شدن صفحه نمایشگر یخچال

نتیجه‌گیری

محصولاتی که امروزه در جهان تولید می‌شوند ویژگی‌های خاصی دارند و اکثر آن‌ها به صورت هوشمند تولید خواهند شد. صفحه نمایش یخچال یکی از امکانات مهم است که دارای اطلاعات زیادی از عملکرد دستگاه می‌باشد. خراب شدن این قسمت بسیار ناراحت کننده است و می‌تواند بستگی به عوامل زیادی داشته باشد که در این مقاله چند مورد از آن‌ها را نام بردیم. امیدواریم اطلاعات مفیدی از خواندن این مطالب بدست آورده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *