یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست
یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست
اسفند 14, 1396
ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند
ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند بخش 1
اسفند 14, 1396
نمایش همه

5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آنها

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی

بعضی از ما به شدت به ماشین های ظرفشویی خود برای انجام کارهای خانگی و تمیز کردن ظروف کثیف وابسته هستیم. یک ماشین ظرفشویی معمولی باید بین هفت تا 12 سال عمر مفید داشته باشد. با این حال، حدود یک پنجم ماشین های ظرفشویی ظرف سه یا چهار سال خراب می شوند.

اگر شما خوش شانس باشید، ممکن است بتوانید هزینه های مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر خود را با یک ضمانتنامه تأمین کنید.

از آنجا که تعمیر یا تعویض می تواند بسیار گران قیمت باشد، بسیاری از مردم تصمیم می گیرند خودشان تعمیرات لازم را انجام دهند. اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلاتی را برایتان ایجاد کرده است، ممکن است بتوانید آن را به دلخواه خود حل کنید. این می تواند هزینه هایی را برای شما ذخیره کند، هرچند ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه شما به مرور زمان وارد شود.

اگر شما تصمیم دارید خودتان تعمیرات را انجام دهید، ایده خوبی است که پیش از آغاز تعمیرات، دانش اندکی در این زمینه کسب کنید. در اینجا، ما یک لیست از برخی مشکلات معمول ماشین ظرفشویی و راه حل های بالقوه را تهیه کرده ایم.

ظروف شما از ماشین ظرفشویی کثیف، و یا با پوششی از مواد غذایی باقیمانده خارج می شوند

ابتدا مطمئن شوید که هیچ خطایی از سمت شما برای وقوع این مشکل سر نزده است. آیا دستگاه خود را بیش از حد بارگذاری می کنید؟ آیا دستگاه می تواند حرکت چرخشی را در هر یک از بازوهای اسپری خود به راحتی انجام دهد؟ آیا پیش از قرار دادن ظروف در دستگاه، غذای موجود بر روی آن را تمیز می کنید؟

ظروف شما از ماشین ظرفشویی کثیف

بعد از اینکه مطمئن شدید مشکل از جانب شما نیست، میتوانید مشکلات دستگاه را بررسی کنید. به دنبال یافتن هر گونه روغن ریزی، انسداد در صفحه فشار و درزگیر درب باشید. مشکل همچنین می تواند ناشی از بازوهای اسپری کننده دستگاه شما باشد، بنابراین سعی کنید بازوهای بالا و پایینی را با دستان خود بچرخانید تا مطمئن شوید که آنها به راحتی می توانند چرخش کنند.

اگر قادر به چرخش نیستند، یا اگر آنها در خاک یا آلودگی ها مدفون شده اند، باید ابتدا آنها را تمیز کنید. برای انجام این کار، بازوها را جدا کرده و آنها را به آرامی با مسواک و تمیزکننده لوله تمیز کنید. پس از تعویض، سعی کنید یک چرخه کامل را مجددا اجرا کنید و ببینید که آیا ظروف شما به خوبی تمیز می شوند.

اگر ظروف شما به هنگام خروج از دستگاه لکه های آب بر روی خود دارند، آب موجود در ماشین ظرفشویی ممکن است برای مدت زمانی طولانی روی ظروف شما باقی می ماند. اگر بشقاب ها و لیوان های شما با لکه هایی سفید از دستگاه خارج می شوند، ممکن است آب منزل شما سنگین باشد. سعی کنید از یک نرم کننده آب یا یک ماده شوینده استفاده کنید که به سبک و ملایم شدن آب کمک کند.

مشکلات متدوال ماشین ظرفشویی

در ادامه مشکلاتی که به صورت متدوال هستند. و شما خودتان توانایی حل آن ها را دارید را باهم همراه با نحوه رفع آن به شما آموزش میدهیم:

بوی نامطبوع ظرفشویی

این بوی بد همیشه تقصیر شما نیست و گاهی امکان دارد که مشکل از ماشین ظرفشویی شما باشد و با یک بررسی ساده بتوانید آن را حل کنید.

بوی نامطبوع ظرفشویی

 1. مسدود شدن شیلنگ تخلیه
 2. باقی ماندن ذرات غذا در بازو های آب پاش
 3. مسدود شدن فیلتر و پمپ تخلیه

تخلیه نشدن آب ظرفشویی

تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی شما یک مشکل جدی است بهتره سریعا از یک متخصص کمک بگیرید.

 1. مسدود شدن فیلتر تخلیه
 2. خرابی شیلنگ تخلیه
 3. گرفتگی ورودی فاظلاب

کار نکردن دکمه های ظرفشویی

در این حالت صد در صد یک مشکل فنی وجود دارد پس حتما موارد مختلف را چک کنید

 1. خرابی کنترل پنل یا برد الکترونیکی
 2. فعال بودن قفل کودک

خشک نشدن ظروف در ظرفشویی

در این حالت المنت گرمایی یا ترموسات ماشین ظرفشویی شما دچار اختلال شده بهتره برای تعویض از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

همه میدانیم که اولین نیاز مایع ظرفشویی آب است و در صورتی که ماشین ظرفشویی شما آبگیری نکند، هیچ کاری نمیتوانید بکنید و بهتره از مشاورین ما برای حل این مشکل کمک بگیرید.

 1. اختلال در شیر ورودی
 2. خرابی شیر برقی
 3. خراب شد قفل درب

نشت آب ظرفشویی

نشتی آب در ماشین ظرفشویی میتواند خسارت های جبران نا پذیری به خود دستگاه وارد کند. و بهتره که در صورت مواجه شدن با آن به سرعت پیگیر تعمیر و حل این مشکل بشوید.

 1. پوسیدگی یا پارگی شیلنگ تخلیه
 2. اختلال در پمپ
 3. خرابی لاستیک دور درب

روشن نشدن ظرفشویی

این مشکل می تواند دلایل متنوع ای داشته باشد که ما برای شما آن هایی که شما خودتان توانایی حل آن ها را دارید برای شما بیان کردیم:

 1. خرابی قفل درب
 2. اختلال در برد الکترونیکی و تایمر
 3. متصل نبودن دستگاه به جریان برق

تمیز نشستن ظرفشویی

گاهی امکان دارد که متوجه شوید دستگاه شما به درستی کار خود را انجام نمیدهید. در این صورت باید به این موضوع دقت کنید که چرا به صورت یکباره ماشین ظرفشویی شما تغیر رویه داده است.

 1. خرابی بازو های آب پاش
 2. باقی ماندن چربی و زرات غذا در ماشین ظرفشویی از قبل
 3. مصرف مواد شوینده غیر استاندارد

ماشین ظرفشویی شما بر روی زمین، نشتی دارد

ابتدا درب ماشین ظرفشویی و درزگیر آن را بررسی کنید. به دنبال هر گونه ترک، آسیب دیدگی و یا باقی مانده های بزرگ باشید که می تواند مانع بسته شدن کامل درب دستگاه شما شود. درزگیر درب دستگاه خود را با یک ضد عفونی کننده تمیز کنید، و اگر هر گونه ترک های بزرگ را مشاهده می کنید، احتمالا باید درزگیر را تعویض کنید.

خدمات طلایی فریجیدر: نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر

سوئیچ شناور، مکانیسمی که میزان آب در ماشین ظرفشویی شما را نشان می دهد، می تواند در موقعیت پایین گیر کرده باشد. این می تواند باعث شود دستگاه شما بیش از حد پر شود و بر روی زمین نشت کند. اگر سوئیچ شناور شما گیر کرده باشد، آن را تمیز کنید و هر پلاستیک، رشته یا هر چیز دیگری را که ممکن است از کارکرد درست آن جلوگیری کند را حذف کنید.

ماشین ظرفشویی شما ظروف را خشک نمی کند

در اغلب موارد، مشکل در عنصر حرارت دهنده ماشین ظرفشویی است. اگر عنصر حرارتي شما مشکلی ندارد، ترموستات بالايي (دستگاهي که مانع از گرم شدن بیش از حد دستگاه ظرفشويي شما مي شود) را بررسي کنيد. یک ترموستات معیوب می تواند باعث خاموش شدن عنصر حرارت دهنده قبل از خشک شدن کامل ظروف شود.

شما معمولا می توانید حد بالایی دستگاه را در پایین وان ماشین ظرفشویی مستقر در پشت پانل دسترسی پیدا کنید. شما می توانید از یک مولتی متر برای بررسی دستگاه استفاده کنید. در نهایت، توزیع کننده شستشو را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که خالی نیست و به درستی عملیات توزیع را انجام می دهد. بدون این بخش، ظروف شما به خوبی خشک نمی شوند.

ماشین ظرفشویی شما ظروف را خشک نمی کند

ماشین ظرفشویی شما بوی بدی تولید می کند

غذای قدیمی و مرطوب احتمالا باعث ایجاد بوی بد شده اند. درون دستگاه خود را به دقت بررسی کنید و صفحه ماشین ظرفشویی خود (واقع در پایین دستگاه) را پاک کنید. شما ممکن است از میزان کثیفی صفحه نمایش دستگاه خود شگفت زده شوید.

اگر ماشین ظرفشویی شما یک بوی شیمیایی داشته باشد، یک ظرف پلاستیکی ممکن است بر روی عنصر حرارت دهنده افتاده و ذوب شده باشد. ایده خوبی است که ماشین ظرفشویی خود را با دقت بارگذاری کرده و قبل از شستن ظروف آن ها را تمیز کنید تا از ایجاد بوی ناخواسته جلوگیری شود.

ماشین ظرفشویی شما شروع به شستن ظروف نمی کند

منابع انرژی را بررسی کنید، مطمئن شوید که فیوز مربوطه به درستی برق رسانی می کند و اطمینان حاصل کنید که خروجی برق نیز سالم است. ماشین ظرفشویی را از برق جدا کنید و آن را دوباره وصل کنید. همچنین درب ماشین ظرفشویی شما ممکن است دلیل مشکل باشد.

به عنوان مثال، اگر آن به طور کامل قفل نشده باشد، ممکن است اجازه ندهد ماشین ظرفشویی شما شروع به کار کند. قبل از هر گونه اقدامی، درزگیز و چفت درب دستگاه خود را بررسی کنید.

سخن پایانی

اگر به نظر می رسد ماشین ظرفشویی شما “سعی در کار کردن” دارد، اما به درستی کار نمی کند، ممکن است موتور آن گیر کرده باشد. اگر چنین است، سعی کنید فن موتور را با دست بچرخانید و ببینید که آیا حرکت می کند. با این وجود، برای جلوگیری از شوک الکتریکی، ابتدا از پانل اصلی، جریان برق ورودی به دستگاه را قطع کنید. در صورت نیاز با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید.

2 دیدگاه ها

 1. فائزه گفت:

  بی نظیر بود، من خیلی راضی بودم از برخورد و کار متخصصی که ارسال کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *