کاهش پرتاب باد کولر گازی
پرتاب دوده از کولر گازی و کم شدن پرتاب باد کولر گازی
اردیبهشت 5, 1400
نحوه تراز کردن یخچال
نحوه تراز کردن یخچال
اردیبهشت 5, 1400
نمایش همه

چه ظروف و مواد غذایی را نباید در مایکروفر قرار داد؟

چه ظروفی را نباید در مایکروفر قرار داد

بسیاری از مواقع به دلیل ایجاد مشغله های کاری یا دیگر موارد این امکان وجود ندارد که شما بتوانید غذایتان یا هر نوع مواد غذایی دیگر را داغ کنید از این جهت تصمیم گرفتیم وسیله را به شما معرفی کنیم که ضمن داغ کردن غذا در بازه زمانی کوتاه، در وقتتان بسیار صرفه جویی می شود. اما بهره گیری و کار کردن این وسیله برقی، نیازمند دانش و اطلاعات کافی می باشد بنابراین نمی توانید به خودی خود مواد غذایی را در هر ظروفی که می خواهید بگذارید تا غذا داغ شود. در چارچوب قوانینی که برایتان بازگو می کنیم می توانید به جواب تمام سوال هایتان برسید پس اصلا نگران چیزی نباشید چون کارشناسان نمایندگی تعمیرات فریجیدر تحقیقات و بررسی های لازم را در این زمینه انجام داده اند.

چه ظروف و مواد غذایی را نباید در مایکروفر قرار داد؟

در این بخش و بخش های دیگر به شما می گوییم که چه وسایل و چه خوراکی هایی را نباید به هیچ وجه در مایکروفر بگذارید و همچنین بر عکس به شما یاد و آموزش می دهیم که چه وسایلی مناسب داغ کردن انواع غذا ها می باشند. به عبارتی دیگر به این کار باید ها و نباید های مایکروفر می گویند. خط قرمز هایی را که باید رعایت کنید عبارتند از:

  • ظرف های فلزی
ظروف فلزی در مایکروفر

گاهی پیش می آید که می خواهید غذا هایی را که در شب پیش باقی مانده است را به واسطه مایکروفر داغ کنید اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که هرگز این غذا را در یک ظرف فلزی قرار ندهید. بدون شک ظروف فلزی یکی از خط قرمز های این وسیله برقی می باشد. دلیل اصلی این امر این است که ارتعاشات فلز (ظروف فلزی)، بیشتر از اشعه های مایکرو می باشد و در نتیجه یک آتش سوزی ممکن است رخ بدهد یا اتفاق بیفتد.

  • تخم مرغ با پوسته سالم
تخم مرغ در مایکروفر

شاید تا به حال این تجربه را داشته اید ولی این مورد را برای افرادی می گوییم که تجربه نداشته اند در واقع هیچ گاه نباید تخم مرغ های سالم را در مایکروفر قرار بدهید. زمانی که این کار را می کنید، آبی که در درون تخم مرغ است شروع به گرم کردن می شود و در درون محوطه ای از مایکروویو جایی برای حرکت ندارد و این امر منجر به ترکیدن آن می شود به همین راحتی!

نکته: پوسته تخم مرغ هایی که حالت ترک مانند به خودشان دارند با احتمال خیلی کمی منجر به منفجر می شوند.

  • فویل آلومینیومی
فویل آلومینیومی در مایکروفر

فویل های آلومینیومی شاید خطرناک باشند اما در صورت استفاده حواستان به این نکته باشد که به صورت خیلی صاف در مایکروویو و در تکه های خیلی کوچک قرارشان دهید. البته این فویل ها ذاتاً باعث آتش سوزی می شوند و اگر در هنگام داغ کردن مواد غذایی با آن ها مراقب نباشید، ممکن است که تکه هایشان مچاله شوند و در نهایت آتش سوزی رخ بدهد. پس فویل ها نیز یکی دیگر از خط قرمز های این وسیله برقی می باشند.

حتما بخوانید: تعمیر برد مایکروفر

  • خشک کردن سبزیجات

می دانید که گیاهان رطوبت زیادی ندارند بنابراین در زمانی که می خواهید آن ها را خشک نمایید، استفاده از مایکروفر بهترین گزینه نمی باشد بلکه خطرناک ترین مورد هم است. این امر هم آتش سوزی را در پی خواهد داشت.

نکته:  البته در یک حالت می توانید این کار را انجام بدهید آن هم این که در مدت زمان خیلی کم، سبزیجات را در درون آن بگذاریم.

  • ظروف پلاستیکی
ظروف پلاستیکی در مایکروفر

ظرف های پلاستیکی دارای علامتی هستند که بر روی آن نوشته شده است (microwave safe)، در نتیجه می توانید آن ها را در داخل مایکروویو بگذارید و هیچ اشکالی هم به وجود نمی آید.  جالب است بدانید خیلی از افراد با دانستن این که ظرف های پلاستیکی برای سیستمشان ضرر دارد، مواد غذایی را با آن ها گرم می کنند. به جای این که نگران اتفاقاتی شامل سلامتی خودتان باشید، بیشتر به این فکر کنید که می تواند مشکل زا برای خود دستگاه باشد.

  • ظرف های سرب دار:

خانم های خانه داری که غذا و ادویه جات غذایی را با ظرف های سرب دار گرم می کنند در جریان باشند که چنین کاری می تواند باعث نشت سرب به غذا شود. علاوه بر این ها باید بدانید که ظرف هایی که دارای شکستگی می باشند، یا ترک خوردگی دارند، نباید در چنین دستگاهی قرار بدهید.

نتیجه گیری نهایی و پایانی

می دانید که داشتن یک وسیله برقی مانند مایکروفر، می تواند برای زود گرم شدن غذا ها مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله برایتان ظرف هایی را که نباید در آن ها غذا ها را داغ کنید، نام بردیم و به صورت جامع و کامل شرح دادیم که با افزایش سطح آگاهی هایتان و بالا بردن اطلاعات بدانید در زمان لازم چه کاری را باید انجام بدهید. امیدواریم از این محتوا درس ها و نتیجه گیری هایی کرده و تا پایان آن ما را همراهی کرده باشید.

اگر گمان می کنید که در این مقاله با مشکلی رو به رو هستید می توانید با نمایندگی تعمیرات مایکروفر فریجیدر تماس بگیرید یا برای کارشناسان ما تیکت ارسال نمایید. دوباره تاکید می کنیم که از قرار دادن تخم مرغ خام، سبزیجات، ظرف های فلزی، ظرف های مسی و …. خودداری کنید تا نتیجه های مطلوب از آن را به شما بدهد. در صورتی که هر وسیله ای سبب آتش سوزی یا انفجار کوتاهی شد اصلا دچار استرس نشوید و نگران نباشید. به نکاتی هم که در حین محتوا به شما آموزش دادیم، حتما توجه نمایید چون این کار ها می تواند به شما کمک فراوانی در نگهداری این وسیله بکند. از آن جایی که در عصر و دوره تکنولوژی و فناوری هستیم، حواسستان باشد که با این گرانی ها و هزینه های زیاد، با یک اشتباه کوچک خودتان را در دردسر نیندازید. دانستن محتوا هایی مانند چه ظرف هایی را نباید در مایکروفر گذاشت، بهترین و برترین دانستی هایی هستند که شما می توانید در فضا های مجازی از آن بهره بگیرید. از طریق پر کردن فرم زیر میتوانید سوالات خود را با ما مطرح نمایید. همچنین لینک دانلود این مقاله برای شما قرار داده شده تا هر موقع که خواستید بتوانید آن را مطالعه نمایید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *