یرفک یخچال
برفک یخچال و از بین بردن آن
آذر 6, 1401
تعمیر دکمه ها و برئ مایکروفر
تعمیر برد مایکروفر فریجیدر
آذر 6, 1401
نمایش همه

دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر

چرا سینی مایکروویو نمی چرخد

تمامی مایکروفر ها دارای یک سینی گردان می باشند که بر روی یک موتور قرار گرفته و با کمک این موتور شروع به چرخیدن می کند. هنگامی که سینی دستگاه بچرخد حرارت به یک اندازه به همه جای غذا می رسد و این گونه غذا به طور یکنواخت گرم می شود. در بعضی از مواقع شاید متوجه شده اید که سینی دستگاهتان نمی چرخد و دچار مشکل شده است. در صورتی که با قطعات داخل مایکروفر آشنایی داشته باشید هنگام معیوب شدن دستگاه، مشکل را به راحتی تشخیص خواهید داد و خیلی سریع اقدام به رفع آن خواهید کرد از همین رو تا انتهای این مقاله همراه نمایندگی تعمیر مایکروفر فریجیدر در تهران باشید تا درباره ی دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر توضیح دهیم و شما را با این قطعه بیشتر آشنا کنیم.

سینی مایکروفر به چه علتی از کار افتاده و نمی چرخد؟

در ادامه نمایندگی فریجیدر همراه با تیم متخصصین خود برای شما دلایلی که میتواند موجب نچرخیدن سینی ماکروفر باشد به شما همراه با نحوه رفع آن آموزش داده اند.

1.معیوب شدن سینی مایکروفر

هنگامی که متوجه شدید سینی داخل دستگاه نمی چرخد و از کار افتاده است، اولین و مهم ترین قسمتی که باید آن را بررسی نمایید خود سینی می باشد. به طور مثال اگر سینی بشکند و یا سایزش مناسب ماکروفر شما نباشد به هیچ عنوان نخواهد چرخید. از همین رو همیشه ابتدا سینی را چک کنید و اگر مشکلی نداشت، به سراغ سایر قطعه های دستگاه بروید و دلیل نچرخیدن سینی را بیابید.

[irp posts=”2943″]

2.معیوب شدن موتور متحرک

موتور محرکی در زیر سینی نصب شده که باعث چرخش آن می شود. در صورتی که این قطعه آسیب ببیند و یا بسوزد، سینی دستگاه دچار مشکل خواهد شد و عمل چرخش را انجام نخواهد داد. برای چک کردن جریان موتور محرک باید از یک مولتی متر استفاده کنید. اگر موتور معیوب شده بود باید با توجه به مدل دستگاه و قطعه ی قبلی خود، قطعه ی جدیدی خریداری کنید و به کمک یک تعمیرکار ماهر آن را در زیر سینی دستگاه قرار بدهید.

3.بروز مشکل در کوپلینگ

کوپلینگ

اتصال موتور محرک به صفحه ی مایکروفر بر عهده ی کوپلینگ یا همان اتصال دهنده می باشد. این اتصال در هنگام گردش موتور محرک باعث چرخیدن سینی ماکروفر می شود و به خاطر این که از نوع پلاستیک است، احتمال ترک برداشتن و شکستن آن در حین استفاده افزایش می یابد. در صورتی که کوپلینگ آسیب دیده باشد، شما به راحتی می توانید خودتان بدون کمک تعمیرکار مشکل را برطرف کنید.

4.وجود چربی و مواد غذایی

تمیز کردن محفظه ی داخلی مایکروفر و از بین بردن چربی های اطراف موتور محرک، کوپلینگ و… یکی از مهم ترین کار هایی است که شما باید به طور منظم و همیشه آن را انجام دهید. ممکن است خیلی مسخره و ساده باشد اما وجود چربی و مواد غذایی در دستگاه و یا گیر کردن چیزی در زیر غلتک های سینی، موجب نچرخیدن سینی خواهد شد. از همین رو همیشه داخل دستگاه را تمیز نگه دارید تا با مشکل مواجه نشوید.

5.نصب اشتباه سینی

اگر صفحه شیشه ای و یا سینی دستگاه در محل مناسب خودشان قرار نگرفته و یا به درستی نصب نشده باشند، سینی نخواهد چرخید. به همین دلیل همیشه در نصب این قطعات دقت بسیار بالایی داشته باشید و یا از یک تعمیرکار ماهر در نمایندگی فریجیدر بخواهید تا به شما کمک کند.

غلتک های زیر سینی

6.معیوب شدن غلتک های زیر سینی

یکی دیگر از دلیل هایی که باعث نچرخیدن سینی مایکروفر می شود، معیوب شدن غلتک های زیر سینی می باشد. برای بررسی و چک کردن این قطعه ها باید دستگاه را باز کنید. در صورتی که مطمئن شدید غلتک ها آسیب دیده اند، در اسرع وقت اقدام به تعمیر و یا تعویض آنها کنید.

[irp posts=”3193″]

7.شکستن شفت

در کنار کوپلینگ و موتور محرک یک قطعه ای به نام شفت وجود دارد که در چرخش سینی مایکروفر نقش بسیار مهم و موثری دارد. گاهی اوقات ممکن است شفت به هر دلیلی معیوب یا شکسته شده باشد که از همین رو سینی داخل دستگاه نیز نخواهد چرخید.

8.آسیب دیدن برد الکتریکی

آسیب دیدن برد الکتریکی آخرین موردی است که موجب نچرخیدن سینی داخل دستگاه خواهد شد. احتمال بروز این مشکل بسیار کم می باشد اما در صورتی که قطعات مختلف ماکروفر را بررسی و کنترل کردید و مشکلی نیافتید، باید با یک فرد متخصص و یا یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید و بخواهید تا در چک کردن و تعمیر برد الکتریکی به شما کمک کنند.

سخن پایانی

با مطالعه ی این مقاله با دلیل نچرخیدن سینی مایکروفر آشنا شدید و از این لحظه به بعد اگر این مشکل برای دستگاه شما رخ داد، می توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن آن را برطرف کنید. به یاد داشته باشید که ماکروفر دارای یک اشعه بسیار خطرناک می باشد که ممکن است سلامتی اعضای خانواده را به خطر بیندازد، از همین رو باید برای تعمیر دستگاه دقت و دانش کافی داشته باشید و یا از یک فرد متخصص و یا یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. این گونه از بروز مشکلات جدی تر و بزرگ تر برای خودتان و دستگاه جلوگیری خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *