ارور-5b-یا-Sb-یخچال-فریجیدر-شاخص
ارور 5b یا Sb یخچال فریجیدر
خرداد 21, 1402
تعمیر تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر
خرداد 21, 1402
نمایش همه

علت تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر

علت تخلیه نکردن لباسشویی فریجیدر چیست؟ چرا آب داخل لباسشویی فریجیدر به صورت کامل تخلیه نمی شود؟ اگر از لباسشویی فریجیدر استفاده می کنید و با این مشکل عدم تخلیه کامل آب داخل دیگ مواجه هستید باید بدانید که نمایندگی تعمیرات فریجیدر در این مقاله قصد دارد به صورت کامل به بررسی این موضوع و رویه برطرف سازی آن بپردازد پس تا به انتهای مقال ما را همراهی کنید.

برند فریجیدر هر چند یک برند مطرح در زمینه تولید لوازم خانگی به شمار می‌رود، اما به هر حال محصولات این برند نیز مثل تمامی برندهای دیگر موجود در بازار ممکن است نیاز به تعمیر و سرویس دوره‌ای پیدا کنند. یکی از مشکلاتی که ماشین لباسشویی فریجیدر با آن مواجه می‌شود، تخلیه نکردن آب است. علت های مختلفی همانند مسدود بودن فیلتر، کیپ بودن شلنگ تخلیه، نقص پمپ تخلیه، مسدود بودن خروجی دیگ و برخی دیگر از موارد در تخلیه نشدن آب داخل دیگ دخیل بوده و موجب ایجا مشکل در دستگاه می شوند.

کاربران گرامی شما می توانید جهت تعمیر لباسشویی فریجیدر و یا سرویس آن با شماره 22225007-021 تماس حاصل نمایید و درخواست تعمیرات در محل را ثبت نمایید تا در کوتاه ترین بازه زمانی نیروی متخصص اعزام گردد.

علت های تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر

در خصوص تخلیه نشدن آب داخل دیگ لباسشویی فریجیدر دلایل و عوامل مختلفی وجود دارد که هریک از آنها در هنگام مراجعه تعیرکار مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکل پیش آمده شناسایی و برطرف گردد. مواردی که موجب ابچاد چنین مشکلاتی می شوند به شرح زیر می باشند:

1) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت مسدود بودن فیلتر پمپ

ماشین لباسشویی فریجیدر برای تخلیه آب مجهز به یک پمپ تخلیه است که در حین انجام فرآیند شستشو چند بار ماشین لباسشویی را تخلیه می‌کند. برای جلوگیری از آسیب دیدن پمپ و نظافت بهتر لباس‌ها، از یک فیلتر پیش از پمپ استفاده می‌شود تا رسوبات و مواد زائد داخل ماشین لباسشویی پیش از رسیدن به پمپ متوقف شوند. اگر این فیلتر بنا به هر دلیل مسدود شود، پمپ ماشین لباسشویی فریجیدر امکان تخلیه آب نخواهد داشت. در این صورت باید نسبت به تمیز کردن و یا تعویض فیلتر آب خروجی لباسشویی اقدام شود.

2) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت مسدود بودن شیلنگ تخلیه

شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی فریجیدر بر اثر مواد زائد یا پرز موجود در لابلای لباس‌ها دچار گرفتگی می‌شود. در این صورت، هدایت آب از داخل دستگاه به بیرون با کندی صورت می‌پذیرد و یا اصلاً تخلیه نمی‌شود.

3) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت اختلال در عملکرد پمپ تخلیه آب

پمپ آب وظیفه تخلیه آب ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. اگر اشیا و رسوبات از فیلتر آب عبور کرده و به پمپ برسند، باعث شکسته شدن پره‌های پمپ و آسیب رسیدن جدی به آن می‌شود و یا پمپ به مرور زمان کارکرد خود را از دست داده و دچار فرسایش می‌شود. در این صورت نیاز به تعویض پمپ تخلیه به وسیله سرویس کار مجرب می‌باشد.

4) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت اختلال در عملکرد برد یا تایمر

برد هر دستگاه لوازم خانگی در حکم مغز و فرمانده اصلی آن است که دستور شروع و پایان وظیفه هر قطعه در زمان مشخص را صادر کرده و مورد کنترل قرار می‌دهد. اگر برد یا تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر نیز دچار اختلال شده باشد، فرایند تخلیه آب را انجام نخواهد داد و آب دستگاه از آن خارج نخواهد شد.

5) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت گرفتگی مسیر خروجی آب در زیر دیگ

گاه مشاده می‌شود که تکه پارچه یا جوراب به هر نحو ممکن از لبه‌های دیگ خود را به قسمت مجاری تخلیه می‌رسانند و باعث مسدود شدن این قسمت می‌شوند. بدین ترتیب آب نمی‌تواند محفظه دیگ را به سمت پمپ خروجی ترک کند. بیرون آوردن این پسماندها از مجاری خروجی آب در زیر دیگه حتماً باید زیر نظر یک نفر متخصص مجرب انجام شود.

6) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت آسیب دیدگی دکمه تخلیه آب

سامانه میکروسوئیچ از چرخش ماشین لباسشویی در زمان باز بودن درب آن جلوگیری به عمل می‌آورد. لذا خراب شدن این سامانه می‌تواند یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باشد. بدین ترتیب اگر درب دستگاه بسته نشود، ماشین لباسشویی نیز شروع به کار نمی‌کند. این ایراد قفل در دستگاه می‌تواند یک ایراد برقی و مکانیکی باشد. برای برطرف کردن ایراد برقی باید نمودار سیم‌کشی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت قطع شدن اتصال در هر یک از کلیدهای داخلی نسبت به رفع آن اقدام شود.

7) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت اختلال در عملکرد شیر برقی دستگاه

یکی از علل دیگر تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، بروز اختلال در شیر برقی آن است. شیر برقی در ماشین لباسشویی این وظیفه را بر عهده دارد که مقدار آب مورد نیاز برای شستشوی لباس‌ها را تأمین کند. خراب شدن شیر برقی در ماشین لباسشویی می‌تواند ناشی از گرفتگی فیلتر دستگاه و یا به واسطه مشکل برق رسانی و یا سیم پیچ شیر برقی باشد. در این صورت باید دستگاه از برق کشیده شود و پانل پشت دستگاه باز شود. حالا شیر الکتریکی دستگاه را بررسی کنید. اگر نشتی یا رسوب گرفتگی داشته باشد، آن را برطرف سازید.

8) تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر به علت استفاده نادرست از مواد شوینده

استفاده بیش از حد و نادرست مواد شوینده در داخل ماشین لباسشویی می‌تواند باعث ایجاد کف زیاد شود. تولید و جابجایی مقدار زیاد کف می‌تواند روند خروج آب از داخل دستگاه را با مشکل مواجه کند.

پیامدهای ناشی از تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی فریجیدر

تخلیه آب ماشین لباسشویی فرایندی است که در هر سیکل شستشو چند بار اتفاق می‌افتد و هر گونه اختلال در انجام این فرایند می‌تواند باعث ناقص شدن شستشو و کثیف ماندن لباس‌های داخل ماشین لباسشویی شود. بنا به دلایلی که در ادامه این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد، آب ماشین لباسشویی فریجیدر به درستی تخلیه نخواهد شد و فرایند شستشو به صورت ناقص صورت خواهد گرفت.

تخلیه نشدن درست آب ماشین لباسشویی فریجیدر گذشته از آن که باعث استهلاک بیشتر دستگاه می‌شود، می‌تواند به مرور زمان باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر دستگاه نیز بشود. لذا حتماً باید به وسیله یک نفر تعمیرکار مجرب ماشین لباسشویی فریجیدر مورد بازدید و رفع اشکال قرار گیرد.

نحوه برطرف سازی علت تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر

پس از آن‌که علت تخلیه نکردن آب لباسشویی خود را پیدا کردید، با راهکارهای زیر می‌توانید برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. حالا که با مشکلات و پیامدهای ناشی از تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی فریجیدر آشنا شدید، بهتر است به انجام یک سری فعالیت‌های پیشگیرانه برای جلوگیری از تخلیه نشدن آب لباسشویی فریجیدر نیز بپردازید:

  • ابتدا شیلنگ تخلیه لباسشویی را از پشت دستگاه جدا و داخل آن را با جریان پر فشار آب بررسی کنید. در صورتی که شیلنگ تخلیه دارای پودر یا مواد شوینده اضافی باشد، برطرف خواهد شد.
  • در گام بعدی به سراغ پمپ دستگاه ماشین لباسشویی بروید و آن را بررسی کنید.

سخن پایانی

مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شاید به ظاهر یک مشکل ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما همین مشکل ساده گاه می‌تواند ریشه در علل دشوار و پیچیده‌ای داشته باشد که نمی‌توان شخصاً و بدون مهارت لازم به آن ورود کرد. بلکه باید از سرویس کار مجرب ماشین لباسشویی فریجیدر به منظور بازدید و رفع مشکل دعوت به عمل آید تا متحمل هزینه‌های سنگین‌تری نشوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *