المنت یخچال
المنت یخچال چیست؟ نحوه تست المنت یخچال
بهمن 8, 1402
ارور hrs
چگونه ارور hrs در یخچال فریجیدر را برطرف کنیم؟
بهمن 8, 1402
نمایش همه

چگونگی تعمیر برد لباسشویی فریجیدر

تعمیر برد لباسشویی فریجیدر

همه ی دستگاه های الکتریکی که در منزل از آن استفاده میکنید قطعه ی مهمی به نام برد الکتریکی دارند که خراب شدن آن باعث از کار افتادن لوازم مصرفی شما میشود. ماشین لباسشویی فریجیدر هم دارای برد الکتریکی است که در صورتیکه از لباسشویی خوب نگهداری نشود و یا چند سال بعد از استفاده نیاز به تعمیر پیدا میکند.

تعمیر برد لباسشویی فریجیدر از اهمیت خاصی برخوردار است چراکه در صورت تعمیر ناقص و یا نادرست این دستگاه بقیه ی اجزا نیز با مشکل مواجه خواهند شد. تعمیر برد لباسشویی فریجیدر یک امر تخصصی است و نیاز به تجربه و کسب دانش کافی و آشنایی با تمام قطعات دستگاه دارد . اگر متوجه شدید که خرابی ماشین لباسشویی از برد الکتریکی آن است بهتر است خودتان برای تعمیر آن اقدام نکنید این کار را به متخصص آن بسپارید. بهترین کار برای تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر تماس با نمایندگی تعمیرات فریجیدر در تهران است. نمایندگی تعمیرات با داشتن دانش کافی این کار را در سریعترین زمان ممکن برای شما انجام خواهد داد.

در چه مواردی برای تعمیر برد لباسشویی فریجیدر اقدام کنیم ؟

  • زمانیکه ماشین لباسشویی از کار افتاده باشد
  • از کار افتادن پنل جلویی لباسشویی فریجیدر
  • خاموش شدن ناگهانی لباسشویی در حین انجام کار

نحوه ی کار کردن برد لباسشویی فریجیدر

برد لباسشویی فریجیدر حکم هسته ی ماشین لباسشویی را دارد و تمامیه فرمان ها از طریق برد به دیگر اجزا ارسال میشوند . وقتی شما دکمه ی استارت لباسشویی را میفشارید جریان برق از طریق خازن ها و فیوز های ظریفی که در سر راه برد قرار دارند به آن منتقل میشوند . نوسانات برق و قطع و وصل شدن آن موجب خراب شدن این خازن و فیوز ها میشود و در نهایت برد لباسشویی فریجیدر از کار خواهد افتاد و میسوزد. به همین دلیل است که همواره ما تاکیید داریم که از محافظ برق استفاده کنید . در صورتی که این مشکلات برای لباسشویی به وجود بیاید حتی سیم پیچی های داخلی هم درگیر شده و خطر برق گرفتگی برای کاربر خواهد داشت پس حتما با یک تعمیر کار مجرب تماس بگیرید . نکته ی قابل ذکر در مورد برد لباسشویی فریجیدر این است که عموما برد های الکتریکی را کمتر میتوان تعمیر و معمولا این قطعات را تعویض میکنند. برای تعویض هم باید اطمینان حاصل کنید که قطعه ی شما اورجینال است تا بعدا به مشکلی بر نخورید به همین دلیل تماس با نمایندگی های مرکزی فریجیدر این اطمینان را برای شما حاصل میکند.

در صورتی که از سوخته شدن برد ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کردید متاسفانه راهی جز تعویض آن نخواهید داشت.

وسایل مورد نیاز برای تعمیر برد لباسشویی فریجیدر

  • پیچ گوشتی یک سو و چهار سو
  • نوار ماسک
  • قلم
  • دستکش کار

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل برای تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر

مراحل تعویض و تعمیر برد لباسشویی فریجیدر

مراحل تعویض و تعمیر برد لباسشویی فریجیدر

1.برق را قطع کنید

سیم برق ماشین لباسشویی فریجیدر را از برق بکشید.

دستکش مخصوص بپوشید تا دستایتان را از خطر برق گرفتگی حفظ کنید.

از یک نفر برای جا به جایی لباسشویی فریجیدر کمک بگیرید . چون باید لباسشویی را جلو بکشید طوری که به پشت آن دسترسی داشته باشید.

2.پنل بالایی پشت ماشین را جدا کنید

از پیچ گوشتی چهار سو برای باز کردن پیچ های پنل استفاده کنید .

حال به راحتی میتوانید پنل بالایی لباسشویی را جدا کنید.

3.شیلنگهای توزیع کننده را از راه خارج کنید

برای هر شلنگی که جدا میکنید با ماژیک یا چسباندن لیبل نشانه بگذارید تا بعدا دچار سر در گمی نشوید.

گیره های شلنگ ها را جدا کرده و آن ها را از پشت محفظه ی ماشین لباسشویی بکشید . شلنگ ها را جوری جدا کنید که در هنگام کار کردن با برد لباسشویی فریجیدر مزاحم نباشند.

4.برد الکتریکی لباسشویی فریجیدر را جدا کنید

پوشش پلاستیکی را که بر روی برد قرار دارد با پیچ گوشتی جدا کنید. برای دسترسی به سیم های متصل به برد کنترل دستگاه ، اگر دربی جلویی دارد آن را جدا کنید.

فراموش نکنید که حتما برای سیم های متصل به برد یک نشانی بگذارید که بعد از تعمیر و یا تعویض آن به مشکلی برنخورید. هرگونه زبانه قفل را روی شاخه های اتصال سیم بند رها کنید و سپس هر سیم برق را از اتصالات موجود در قسمت پشت برد کنترل بکشید. پیچ های اتصالی برد را باز کنید.

حال برد ماشین لباسشویی را برداشته و شروع به تعمیر آن کنید. باز هم لازم به ذکر است که اصولا برد های ماشین لباسشویی قابل تعمیر نیستند و بهتر است آن ها را تعویض کنید.

5.برد جدید ماشین لباسشویی جایگذاری کنید

صفحه کنترل جدید دستگاه را در شکاف های نصب قرار دهید و آن را به سمت راست بکشید تا در جای خود قفل شود. پیچ های برد را دوباره نصب کنید. حال با استفاده از عکس و یا نشانی هایی که برای اتصال سیم ها گذاشتید آن ها را دوباره متصل کنید.

تمامی قفل ها و پوشش هایی که جدا کردید را دوباره نصب کنید.

6.شیلنگ هایی که جدا کرده بودید را متصل کنید

به درستی شیلنگهای لباسشویی فریجیدر را در قسمت پشتی محفظه توزیع کننده وصل کنید.

7.پنل بالایی را سر جای خود بگذارید

پنل بالایی را بعد از تعویض ویا تعمیر برد لباسشویی فریجیدر سر جای خود نصب کنید.

8.لباسشویی را به برق وصل کنید

بعد از وصل کردن برق لباسشویی را به سر جای خود بر گردانید.

نتیجه گیری

انجام تعمیرات لوازم خانگی مخصوصا برد لباسشویی خطرناک است. از ابزارهای مناسب و تجهیزات ایمنی ذکر شده در راهنمایی استفاده کنید و تمام دستورالعمل ها را به ترتیب انجام دهید. تا زمانی که اطمینان ندارید که تمام مراحل را درک کرده اید و قادر به انجام تعمیر برد لباسشویی فریجیدر هستید ، ادامه ندهید. بعضی از تعمیرات فقط باید توسط یک تکنسین واجد شرایط از طرف نمایندگی تعمیرات فریجیدر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *