چه ظروفی را نباید در مایکروفر قرار داد
چه ظروف و مواد غذایی را نباید در مایکروفر قرار داد؟
اردیبهشت 25, 1400
تشخیص کولر گازی کم مصرف (اینورتر) اصل از تقلبی
تشخیص کولر گازی کم مصرف (اینورتر) اصل از تقلبی
اردیبهشت 25, 1400
نمایش همه

نحوه تراز کردن یخچال

نحوه تراز کردن یخچال

نحوه تراز کردن یخچال

یخچال یکی از وسیله های برقی می باشد که در هر خانه ای باید وجود داشته باشد. جدا از این موضوع جزو وسایلی است که دائما کار می کند. عملکرد آن به گونه ای است که از فاسد شدن مواد غذایی و خوراکی جلوگیری می کند. همه این ها دست به دست هم می دهند تا به مرور زمان یخچال شما فرسوده شود و یا از عمر آن کاسته شود. در این مقاله می خواهیم در مورد آموزش تراز کردن یخچال برایتان بگوییم تا بتوانید در خانه این کار را به راحتی انجام دهید. عدم انجام این کار سبب می شود تا در آینده مشکلات زیادی گریبان گیر شما باشد. با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر فریجیدر همراه باشید تا برایتان بیشتر توضیح بدهیم.

آموزش تراز کردن یخچال

اگر این سیستم تراز نباشد اتفاقات زیادی می افتد که از جمله آن ها سر و صدای یخچال و لرزش می باشد چون به کمپرسور فشار زیادی وارد می شود و این امر باعث چنین اتفاقات و حوادث می شود. اگر به تازگی چنین وسیله ای را خریده اید یا قصد دارید آن را بخرید، حتما از تراز بودن آن مطمئن شوید، این گونه از بروز اتفاقات بدتر جلوگیری خواهید کرد. در ادامه روش هایی را برای تراز کردن یخچال بیان خواهیم کرد از همین رو تا انتهای مقاله همراه ما باشید:

  • برداشتن شبکه جلوی یخچال برای تراز کردن
برداشتن شبکه جلوی یخچال برای تراز کردن

در گام اول باید شبکه ای را بردارید که این شبکه بستگی به نوع و مارک یخچال شما دارد و متفاوت است ولی اکثر آن ها در زیر وسیله قرار دارد. در برخی دیگر توسط پیچ هایی انجام می شوند و شما عزیزان می توانید آن ها را باز کنید. در مورد برداشتن شبکه اصلا نگران نباشید چون فوق العاده آسان و راحت است ولی باز هم اگر با مشکلی مواجه شدید، باید دفترچه راهنمای آن را مطالعه نمایید.

  • روش تراز یخچال به کمک پایه های تراز

پایه های تنظیم در پشت شبکه قرار دارند و شما با این پایه ها کار تراز کردن را می توانید آغاز کنید. کار کردن با پایه ها کار سختی نیست کافی است که آن ها را بچرخانید یا از کسی تقاضای کمک بخواهید تا این وسیله برقی را به عقب خم نمایید تا بتوانید به آسانی تراز کنید. این پایه های گرد را می توانید با یک پیچ گوشتی یا به واسطه یک آچار بلند و کوتاه نمایید. برای بلند کردن به گونه ای است که جهت گردش عقربه های ساعت می باشد و برای کوتاه کردن آن عکس این عمل را باید تکرار کنید.

  • تراز کردن یخچال با استفاده از غلتک های تنظیم

به جز روش های اول و دوم شما می توانید با استفاده از غلتک های تنظیم، یخچال و ارتفاع آن را تنظیم نمایید. در این مورد هم با یک آچار به سمت عقربه های ساعت چرخه ها را می چرخانید و بدین وسیله به سمت جلو بلند می شود ولی در صورتی که پیچ ها را کمی باز تر کنید، بر روی ارتفاع آن اثر می گذارد. عزیزان توجه داشته باشید که اگر نتوانستید تمامی این مراحل را انجام بدهید، می توانید با متخصصان خبره و ماهر نمایندگی تعمیرات فریجیدر تماس بگیرید تا این کار را برایتان انجام بدهند.

  • تراز کردن یخچال هایی که هم دارای غلطک هستند و هم پایه های تنظیم ارتفاع دارند
تراز کردن یخچال دارای غلطک و پایه ارتفاع

در صورتی که این دو حالت وجود داشته باشد، باید پایه ها را تا اندازه ای تنظیم و کنترل نمایید که بتوانند وزن سنگین یخچال را تحمل کنند و اما در مورد غلطک ها نیز باید بگوییم که فقط و فقط بایستی از زمین فاصله بگیرند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید در حالت معمول باید پایه ها تا زمین (13) متر ارتفاع داشته باشد اگر بیشتر از این مورد شد، به پایه های عقبی توجه داشته باشید.

چگونه از تراز بودن یخچال اطمینان پیدا کنیم؟

الف) ابزار و وسایلی را که با آن این وسیله برقی را تراز می نمایید بر روی آن قرار بدهید.

ب) در صورتی که مایع موجود در محفظه وسط یخچال، به سمت جلو خم شده باشند نیاز به مشکل دارد.

ج) شما بایستی تعداد دفعات ترا کردن را به اندازه ای تکرار کنید که تراز کردن به درستی صورت بگیرد و زمانی این اتفاق رخ می دهد که مایع ذکر شده در وسط قرار بگیرد.

د) باز کردن درب دستگاه و به آرامی ول کردن آن یکی دیگر از مورد هایی است که نشان دهنده چنین امری می باشد حال اگر بسته شد که تراز کردن به خوبی انجام شده است در غیر این صورت خیر.

ه) این نکته جالب را حتما انجام بدهید که مثلا یک لیوان را از آب تقریبا آب کنید و آن را در بالای یخچال قرار بدهید اگر آبی که در درون این لیوان قرار دارد حالت صافی داشته باشد (سطح صافی) در نتیجه تراز کردن به درستی می باشد در غیر این صورت نیازمند این هستید که دوباره این کار را انجام بدهید.

در این محتوا در مورد آموزش تراز کردن یخچال صحبت کردیم و یاد گرفتید که چگونه شما باید این وسیله برقیتان را تراز نمایید. این کار به درستی و آسانی صورت می گیرد پس هر موقع فریزر شما شروع به صدا کردن کرد و لرزش داشت باید سریعا آن را تعمیر نمایید اگر این کار را نکنید به مشکل بر می خورید و بعدا در آینده ای نه چندان دور بایستی هزینه های سر سام آور پرداخت نمایید. همچنین روش های تراز کردن را نیز به شما آموزش دادیم. در صورتی که سوالی برایتان پیش آمد می توانید از طریق فرم تماس زیر با ما در میان بگذارید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *