علت تخلیه نکردن ماشین لباسشویی فریجیدر
خرداد 28, 1402
تعمیرات فوری یخچال آمریکایی فریجیدر
خرداد 28, 1402
نمایش همه

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر

یکی از موارد بسیار مهمی که ممکن است در حین کار با ماشین لباسشویی با آن برخورد کنید، عدم کارکرد درست تایمر ماشین لباسشویی است. تایمر لباسشویی شاید از نقش و ساختار ساده‌ای برخوردار باشد، ولی در واقع از اهمیت بسیار زیادی در کارکرد ماشین لباسشویی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با روند تعمیر تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر آشنا کنیم.

بنابراین اگر لباسشویی فریجیدر شما طبق برنامه کار نمی‌کند و عملکرد آن با اختلال مواجه شده است، و با بسته شدن درب دستگاه ماشین لباسشویی عملیات خود را به خوبی آغاز نمی‌کند در نهایت نیار به تعمیر لباسشویی فریجیدر دارید، بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

فراموش نکنید که حتی ایرادات ساده لوازم خانگی نیز باید به وسیله افراد مجرب و آموزش دیده مورد رسیدگی قرار گیرند تا هزینه سنگین، خسارت بیشتر و خطر جانی برای شما به همراه نداشته باشند.

کاربران عزیز جهت برقراری ارتباط با نمایندگی تعمیرات فریجیدر با شماره 22225007-021 تماس حاصل نمایید.

تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر

تایمر یکی از مهم‌ترین قطعات در ماشین لباسشویی به حساب می‌آید که عملکرد آن از تأثیر بسیار زیادی در کیفیت شستشوی لباس‌ها برخوردار است. لذا قطعه تایمر حتماً باید از سلامت و کارآیی لازم برخوردار باشد تا سایر قطعات مرتبط با تایمر لباسشویی نیز عملکرد خود را به خوبی انجام دهند. عملکرد تایمر به این نحو است که ابتدا پس از گرفتن اطلاعات از سنسور و با توجه به برنامه‌ای که شما به ماشین لباسشویی داده‌اید، در زمان‌های خاص به موتور، پمپ و سلنوئید فرمان‌هایی را ارسال می‌کند که در راستای برنامه داده شده به دستگاه می‌باشد.

اگر تایمر با اختلال عملکرد مواجه شود، برنامه شستشو نیز با مشکل مواجه خواهد شد و این دقیقاً همان زمانی است که شما نیاز به حضور یک نفر تعمیرکار لباسشویی فریجیدر پیدا می‌کنید.

چگونگی عملکرد تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر

تایمر ماشین لباسشویی دارای قطعه‌ای از جنس پلاستیک است که به یک شافت متصل می‌باشد. در واقع اجرای دستورات تایمر بر اساس اتصال مستقیم شافت و موتور تایمر شستشو صورت می‌پذیرد که در نتیجه شستشوی لباس‌ها انجام می‌شود. در زمان‌هایی که مدت زمان کافی برای شستشوی لباس‌ها وجود ندارد، می‌توانید حالت شستشوی سریع را انتخاب کنید. ولی توجه داشته باشید که اگر تایمر ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد، مخزن آب پر نخواهد شد و فرآیند شستشو آغاز نخواهد گردید. چون مادام که مخزن آب پر نشده باشد، ماشین لباسشویی کارکرد خود را آغاز نمی‌کند.

ممکن است استفاده شما از ماشین لباسشویی مدت زمان زیادی به طول بیانجامد و همین امر سبب بروز مشکلاتی در ماشین لباسشویی، از جمله لرزش‌های شدید لباسشویی در حین شستشو یا ایجاد صداهای ناهنجار و مزاحم گردد.

مراحل تعویض و تعمیر تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر

ابتدا برق دستگاه را قطع کنید. برای خارج کردن تایمر باید کنترل های مرتبط با کنترل پنل را نیز حذف نمایید. سیم های پشت تایمر که به قسمت‌های دیگر وصل هستند را با دقت مورد بررسی قرار دهید. معمولاً این سیم ها به صورت سوکتی هستند. برای بررسی تایمر از اهم متر استفاده کنید اما توجه داشته باشید که اهم متر روی پایین‌ترین حالت قرار داشته باشد.

در این مرحله خروجی‌های برق را از تایمر جدا کنید و اهم متر را به هر خروجی وصل کنید. در مورد قطعه‌ای از تایمر که آسیب ندیده است، اهم متر عدد صفر را نشان خواهد داد و در غیر این صورت نشانه خراب بودن یک قطعه از تایمر می‌باشد. توجه داشته باشید که تمام خروجی‌ها را یک به یک مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز به تعویض تایمر، شافت اتصال آن را باز کنید و سپس قطعه را از تایمر جدا نمایید. حالا تایمر جدید را نصب و جایگزین کنید و پیچ ها و رزوه‌ها را دوباره به هم وصل نمایید.

چرا تایمر لباسشویی فریجیدر خراب می‌ شود؟

  • خرابی تایمر ماشین لباسشویی به دلیل عدم کنترل سطح آب ماشین لباسشویی به وسیله سنسور سطح آب
  • خرابی تایمر ماشین لباسشویی به دلیل اختلال در عملکرد میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی
  • خرابی تایمر ماشین لباسشویی به دلیل اختلال در عملکرد موتور ماشین لباسشویی
  • اختلال در عملکرد تایمر ماشین لباسشویی به دلیل ایراد و معیوب شدن شیر ورودی
  • خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی به دلیل صدمه دیدن پمپ تخلیه

بروز اختلال در دکمه های تنظیم کننده تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر

دکمه تایمر ماشین لباسشویی به یک محور شافت متصل است که به مرور زمان می‌چرخد. در واقع قطعه تایمر ماشین لباسشویی با استفاده از همین دکمه تنظیم می‌شود. به مرور زمان ممکن است این دکمه دچار فرسودگی شود و عملکرد درست خود را انجام ندهد. بدین ترتیب توانایی تنظیم تایمر را از دست خواهد داد و امکان چرخش آن به همراه شمارنده تایمر وجود نخواهد داشت.

زمانی که متوجه اختلال عملکرد تایمر می‌شوید، و قصد بررسی موضوع را دارید، پیش از هر اقدامی ماشین لباسشویی را از برق بکشید. تایمرها به صورت یک شمارنده هستند که با چرخاندن دکمه تایمر یا فشار دادن آن کار خود را شروع می‌کنند.

اگر می‌خواهید دستۀ تایمر را بردارید، باید آن را بر خلاف جهت عقربه های ساعت (یعنی به صورت پادساعتگرد) بچرخانید. البته در برخی از مدل های لباسشویی فریجیدر کلاهکی نیز وجود دارد که می‌توانید به راحتی آن را بردارید.

چرا تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر معیوب می شود؟

برای معیوب شدن تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر چند دلیل عمده می‌توان در نظر گرفت. یکی از مهمترین دلایل خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی، اختلال در عملکرد میکروسوئیچ درب دستگاه ماشین لباسشویی می‌باشد. تایمر و موتور تایمر ماشین لباسشویی، سنسور کنترل سطح آب، دکمه اصلی تایمر، شیر آب ورودی و پمپ تخلیه از جمله قطعاتی هستند که بر اثر اختلال تایمر کارایی لازم را از دست می‌دهند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با اصول تعمیر تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر، و یا در صورت لزوم، تعویض تایمر ماشین لباسشویی فریجیدر آشنا کنیم. فراموش نکنید که برای لوازم خانگی، هر ایراد کوچکی می‌تواند تبدیل به یک معضل بزرگ شود و خسارت‌های هزینه‌ای و جانی فراوانی به همراه داشته باشد. لذا به شما نیز توصیه می‌شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر حتماً با متخصص آموزش دیده و مجرب در این زمینه هماهنگی نمایید و از سپردن کار به افراد کم تجربه و موارد جدا بپرهیزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *