علت یخ نساختن ساید فریجیدر
تعمیر یخساز فریجیدر
تیر 14, 1401
دلایل و راه حل های برطرف کردن آمپر کشیدن یا برق کشیدن کولر گازی
علل برق کشیدن کولر گازی به همراه راه حل
تیر 14, 1401
نمایش همه

آموزش تعویض فیلتر یخچال ساید

آموزش تعویض فیلتر یخچال ساید

یادگیری چگونگی تعویض فیلتر یخچال ساید

سوالی که در ابتدا برای شما پیش می آید این است که چرا باید فیلتر آب یخچال را تعویض کنیم؟  اگر آن را تعویض نکنیم چه مشکلی پیش می آید؟ کارایی فیلتر در یخچال ساید چیست؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید. فیلتر در یخچال های ساید بای ساید برای تصفیه آب تعبیه شده است. این فیلتر آبی را که برای یخ ساز و آب سردکن استفاده می شود، تصفیه می کند؛ اما اگر یخچال ساید ما فیلتر تصفیه را نداشته باشد مشکلاتی را برای ساید بای ساید بوجود می آورد. این مشکلات میتواند در یک بازه زمانی خسارت هایی را به سیستم آب سردکن و یخچال برساند، که هزینه های آن بیشتر از تعبیه کردن یک فیلتر جدید است.

ما در این مطلب می خواهیم نحوه تعویض فیلتر یخچال را به شما عزیزان آموزش دهیم. هنگامی که شما در حال خواندن مقاله ما هستید به احتمال زیاد به مشکل چگونگی تعویض فیلتر برخورد کرده اید. باید بگوییم که یکی از ساده ترین کار ها که می توانید خودتان در منزل به راحتی آن را انجام دهید تعویض فیلتر است. همچنین می‌توانید جهت سرویس به تعمیر تخصصی یخچال فریجیدر مراجعه فرمایید.

زمان تعویض فیلتر یخچال

فیلتر یخچال نیز عمر مفیدی دارد و پس از مدتی باید آن را تعویض کنیم؛ اما مدت زمان دقیق تعویض آن چه زمانی است ؟ فیلتر یخچال را باید پس از 6 ماه استفاده یا پس از تصفیه 200 گالن آب تعویض کنید. در یخچال های ساید نیز هنگام روشن شدن آلارم تعویض باید فیلتر یخچال را تعویض نمایید؛ اما بهتر است در تعویض آن وقفه نیندازید و پس از روشن شدن چراغ آلارم، فیلتر ساید بای ساید را تعویض نمایید.

محل قرارگیری فیلتر یخچال ساید بای ساید

محل قرار گیری فیلتر های تصفیه آب در مدل های مختلف یخچال متفاوت است. در بعضی از یخچال ها فیلتر آب در پشت یخچال قرار دارد. این نوع فیلتر به شکل کپسول است و در هر طرفش محلی برای قرارگیری شلنگ دارد. یک سر برای ورودی آب و سر دیگر برای خروجی آب، که با یک فلش روی آن مشخص شده است. در مدل های دیگر یخچال ساید، محل قرار گیری فیلتر در داخل و در درب یخچال است. فیلتر داخلی تصفیه آب انواع مختلفی داشته، اما کار و نحوه تعویض آنها به یک شکل می باشد. نحوه تعویض اینگونه فیلتر ها به این صورت می باشد که اول، انتهای فیلتر را بگیرید و خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا جایی که دیگر نچرخد، سپس آن را از جای خود در بیاورید و پس از تعویض، آن را جهت عقربه های ساعت چرخانده تا فیلتر در سر جای خود قرار گیرد.

مقالات مرتبط: ۵ نکته برای نگهداری یخچال

محل قرارگیری فیلتر یخچال ساید بای ساید

مشکلات عدم تعویض فیلتر یخچال

اگر فیلتر یخچال ساید نیاز به تعویض داشته باشد و شما به تعویض آن توجه نکنید، پس از مدتی مشکلاتی را به وجود می آورد که بسیار کلافه کننده است. مواردی که عدم توجه به تعویض فیلتر ساید بای ساید بوجود می آید به شرح زیر است:

مشکلات عدم تعویض فیلتر یخچال

1. عوض شدن بو و طعم

اگر به تازگی اقدام به تعویض فیلتر نموده‌اید این مشکلی بحرانی نمی‌باشد، به این دلیل که وقتی فیلتر تعویض می‌گردد عمل فیلتراسیون آب شروع می‌گردد و امکان دارد این طور به نظرتان آید که در طعم آب تغییری رخ داده و مزه همیشگی را نمی‌دهد؛ ولی نیازی به نگرانی نیست چون وقتی فیلتر نو است برای مدتی آب طعم قوی‌تری دارد که پس از چند وقت به حالت نرمال بر می‌گردد و شما با نوشیدن این آب دچار مشکلی نمی‌شوید. اما توصیه ما به شما این است که اگر از نصب فیلتر مدتی است که میگذرد بهتر می‌باشد که نسبت به تعویض آن اقدام فرمایید.

2. کم فشار شدن آب در یخچال یا قطعی آن

فشار آب از قسمت جلویی آن که به واسطه خروجی آن آب می‌دهد کم شده، ابتدا بهتر است شیر آب ورودی که به یخچال وصل است را چک نمایید تا مطمئن شوید که نمیه بسته نباشد؛ سپس شلنگ‌های ورودی شیر آب را بررسی کنید. به احتمال زیاد این شلنگ‌ها پشت یا زیر وسایلی مانند کابینت‌ها، ماشین ظرفشویی یا لباسشویی هستند و محتمل است که در آنجا دچار تاخوردگی شده و در نتیجه کم فشاری آب را به همراه داشته است. موارد گفته شده را بررسی کرده و اگر مشکل شما حل نشد باید نسبت به تعویض فیلتر اقدام فرمایید. اگر مشکل از موارد گفته شده نبود پس حتما فیلتر مسدو شده این مورد بسته به کیفیت فیلتر و آب مصرفی شما دارد،  اگر فیلتری که استفاده می‌کنید از کیفیت خوبی برخوردار نباشد پس از اینکه فشار آب یخچال کم شود، دستگاه‌تان دچار قطعی آب می‌شود.

3. آبی که درون مخزن یخچال قرار دارد گرم است

موقعی که تازه اقدام به تعویض فیلتر می‌نمایید اگر فیلتر یخچال شما طرحی بیرونی یا درونی دارد، باید چند ساعتی را به آن  استراحت بدهید که آبی که درون مخزن داخلی و فیلتر می‌باشد خنک شود؛ اما این کار در همه مدل‌ها یکسان نیست و در بعضی از این مدل‌ها که مخزنی درون دستگاه وجود ندارد و فیلتر نیز در پشت آن قرار دارد در این مواقع شما آب خنک کمی را در اختیار دارید (شاید در حد 1 الی 2 لیوان برسد) و آن هم به واسطه مسیری است که شلنگ‌ها در درون دستگاه پیموده اند تا خود را به جلوی یخچال برسانند.

4. آبی که از فیلتر خارج می‌ شود سیاه رنگ است

ساختاری که فیلتر یخچال دارد را می‌خواهیم در چند مرحله برای شما عزیزان بگوییم. یکی از مراحل این ساختار عبور آب از کربن می‌باشد. موقعی که فیلتری تازه را به جای فیلتر کهنه قرار می‌دهید به سبب این که بار اولی نیست که آب از مسیر فیلتر رد می‌شود، اندکی کربن با آن خارج می‌شود نیازی به نگرانی نیست چرا که کربن برای انسان ضرری ندارد، تلاش کنید پس از تعویض فیلتر چیزی حدود 3 پارچ آب را از آن خارج نمایید. این آب را می‌توانید در سینک یا در گلدان‌هایی که در خانه نگهداری می‌کنید خالی نمایید، خیالتان راحت باشد با این کار مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

5. منظم نبودن فشار آب و قطع و وصلی آن

پس از تعویض فیلتر امکان دارد فشار دریافتی که شما از آب دارید مناسب نباشد. این به سبب هوایی می‌باشد که در داخل شلنگ‌ها و فیلتر جریان دارد، پدال آب را برای 1 الی 2 دقیقه فشار داده و نگه دارید تا آب و هوایی که در درون آن است به طور کامل خارج شود و به حالت طبیعی برسد.

6. چراغ فیلتر قرمز بر روی نمایشگر

موقعی که چراغ فیلتر به رنگ قرمز در می‌آید به این معنی است که عمر و زمان فیلتر شما به انتهای خود رسیده است. پس از تعویض فیلتر پیشنهاد ما این است که چراغ نشانگر فیلتر را راه اندازی دوباره نمایید تا به رنگ نرمال خود در آید.

توجه داشته باشید که اگر فیلتر یخچال را به موقع تعویض کنید باعث می شود آب آب سردکن معدنی شود، که آنتی باکتریال شدن آب و تصفیه بهتر آب از املاح و باکتری ها را نیز به همراه دارد.

تعویض فیلتر ساید بای ساید

فیلتر معمولا در قسمت پایینی یخچال یا در درب آن قرار دارد. دکمه خروج فیلتر را فشار داده تا فیلتر خارج شود، فیلتر قدیمی را خارج کنید. سپس فیلتر را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا کلاهک فیلتر از کارتریج جدا شود. این کلاهک را برای فیلتر جدید استفاده کنید. می توانید برای جلوگیری از چکه کردن آب یک دستمال زیر فیلتر قرار دهید. حال فیلتر جدید را باز کرده و کارتریج آن را تعویض کنید. کلاهک فیلتر را روی آن قرار دهید و آن را بچرخانید تا جا بیافتد. می توانید برای اطمینان از عدم وجود کربن، چند گالن آب را از آن عبور دهید.

اینکار مواد و املاح داخل فیلتر را نیز تمیز می کند. حال فیلتر را در جای خودش قرار دهید. برای غیر فعال سازی چراغ آلارم تعویض فیلتر باید یخچال را ریست کنید. برای ریست کردن یخچال ساید می توانید دفترچه راهنما آن را مطالعه کنید. پس از تعویض فیلتر قدیمی مشکلات ناشی از آن نیز از بین خواهد رفت و باعث کارایی بهتر یخچال  در بسیاری از حالت ها می شود. اگر تعویض فیلتر یخچال برای شما کار دشواری بود و یا از تخصص لازم برخوردار نبودید بهتر است با نمایندگی یخچالتان تماس بگیرید و برای این کار از آنها کمک بخواهید. اینکار مواد و املاح داخل فیلتر را نیز تمیز می کند. حال فیلتر را در جای خودش قرار دهید. برای غیر فعال سازی چراغ آلارم تعویض فیلتر باید یخچال را ریست کنید. برای ریست کردن یخچال ساید می توانید دفترچه راهنما آن را مطالعه کنید.

مقالات مرتبط: یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست

تعویض فیلتر درونی یخچال ساید

فیلتر درونی یخچال دارای انواع بسیاری می‌باشد با شکل‌های مختلف. مثل: استوانه‌ای، کتابی و لیوانی که پایه کار، جایگذاری کردن و نصب آنها مانند هم است. برای باز کردن باید ابتدا بخش انتهایی آن را گرفته و برعکس عقربه ساعت 90 درجه بچرخانید تا باز گردد و برای جایگذاری آن باید سری آن را در جای خود قرار بدهید و حال 90 درجه عقربه ساعت بچرخانید تا قفل گردد.

تعویض فیلتر درونی یخچال ساید

تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید

در این قسمت با نحوه تعویض فیلتر بیرونی ساید بای ساید آشنا می شویم. ابتدا شیر آب ورودی یخچال را ببندید، تا در هنگام تعویض آن، آب بیرون نیاید. فیلتر بیرونی یک واشر به رنگ قرمز دارد، آن را با دو سر لوله بیرون بکشید؛ اما اگر قادر به انجام این کار نبودید می توانید لوله را با قیچی ببرید. سپس فیتینگ ها را درون آن قرار داده و محکمشان کنید. همانطور که گفتیم باید آب سیاه داخل فیلتر که ناشی از کربن است را از داخل فیلتر بشوییم تا آن خارج شود. لوله ای که به شیر آب وصل است را در سمت راست و چپ فیلتر قرار دهید و هر طرف را بشویید تا تمام آب سیاه از داخل آن خارج شود. سپس فیلتر را در جای خود بگذارید و شیرآب ورودی یخچال را باز کنید. برای خاموش کردن آلارم تعویض فیلتر باید یخچال را ریست کنید. در این قسمت با نحوه تعویض فیلتر بیرونی ساید بای ساید آشنا می شویم. ابتدا شیر آب ورودی یخچال را ببندید، تا در هنگام تعویض آن، آب بیرون نیاید. فیلتر بیرونی یک واشر به رنگ قرمز دارد، آن را با دو سر لوله بیرون بکشید؛ اما اگر قادر به انجام این کار نبودید می توانید لوله را با قیچی ببرید. سپس فیتینگ ها را درون آن قرار داده و محکمشان کنید.

مقالات مرتبط: چگونه ساید بای ساید فریجیدر را تمیز کنیم

نتیجه گیری

 حتی اگر یخچال به تعمیر نیاز داشت بهترین کار تماس با نمایندگی معتبر آن می باشد؛ زیرا نمایندگی از افراد متخصص و با تجربه استفاده می کند و به آنها آموزش های لازم را در برخورد با تمام مشکلات احتمالی برای یخچال را می دهد. ما در نمایندگی مجاز تعمیرات فریجیدر، شما را در محل و با پایین ترین قیمت انجام می دهیم. برای تماس با نمایندگی از طریق لینک وارد صفحه یخچال فریجیدر شوید.  حتی اگر یخچال به تعمیر نیاز داشت بهترین کار تماس با نمایندگی معتبر آن می باشد؛ زیرا نمایندگی از افراد متخصص و با تجربه استفاده می کند و به آنها آموزش های لازم را در برخورد با تمام مشکلات احتمالی برای یخچال را می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *