تعمیر آب سرد کن یخچال
کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر
بهمن 2, 1401
علت چشمک زدن یخچال فریزر
علت چشمک زدن یخچال فریزر
بهمن 2, 1401
نمایش همه

چگونه ساید بای ساید فریجیدر را تمیز کنیم

چگونه ساید بای ساید فریجیدر را تمیز کنیم

چگونه ساید بای ساید فریجیدر را تمیز کنیم

یخچال یکی از وسایل الکترونیکی است که در همه خانه ها می توان آن را دید. وجود این دستگاه برای هر خانواده امری بسیار ضروری است؛ چرا که وجود یک یخچال با کیفیت در منزل باعث ماندگاری بیشتر مواد غذایی می شود. بنابراین کیفیت دستگاه از مهم ترین ویژگی هایی است که مورد توجه افراد بسیاری قرار دارد.

یکی از با کیفیت ترین برند های یخچال ساید بای ساید موجود در بازار، برند فریجیدر است و ما در این مقاله می خواهیم راهکار های تمیز کردن آن را به شما بیاموزیم..

مراحل تمیز کردن ساید بای ساید فریجیدر عبارت اند از:

1-  خالی کردن تمام وسایل، قفسه ها و کشوهای ساید بای ساید فریجیدر

2-  تمیز کردن تمام بخش های داخلی ساید بای ساید فریجیدر

3-  تمیز کردن بخش های بیرونی ساید بای ساید فریجیدر

قبل از انجام هرگونه فعالیت برای تمیز کردن بخش های داخلی یخچال ساید بای ساید فریجیدر، بهتر است که دستگاه را خاموش کرده و یا آن را از برق بکشید. اگر نمی توانید اتصال برق را قطع کنید، هنگام تمیز کردن اطراف چراغ ها و سوئیچ، بسیار مراقب باشید.

خدمات ما: نمایندگی تعمیرات فریجیدر

خالی کردن تمام وسایل، قفسه ها و کشوهای ساید بای ساید فریجیدر

اولین و مهم ترین گام برای تمیز کردن ساید بای ساید فریجیدر، بیرون آوردن تمام اجزای داخلی آن است. هنگامی که همه محتویات یخچال را از آن خارج کردید، بهتر است بررسی کنید که هیچ کدام از آنها فاسد نشده باشند؛ چرا که یکی از اصلی ترین عوامل وجود کثیفی یا بوی بد در یخچال، خراب شدن مواد غذایی موجود در آن است. پس باید دقت کنید که بعد از تمیز کردن دستگاه، مواد فاسد را دوباره به یخچال باز نگردانید.

خالی کردن تمام وسایل، قفسه ها و کشوهای ساید بای ساید فریجیدر

پس از خارج کردن محتویات، کشو ها و طبقات یخچال ساید بای ساید، تمام اجزاء را با دستمالی آغشته به ماده شوینده تمیز کنید. پس از پایان این کار، روی تمام بخش هایی که ماده شوینده کشیده اید، با دستمالی نمدار، تمیز و سپس خشک کنید. پس از تمیز کردن اجزاء داخل یخچال ساید بای ساید حتما آنها را خشک نمایید.

دقت کنید که ظروف و طبقات شیشه ای یخچال ساید بای ساید را به هیچ وجه با آب گرم نشویید و برای خشک کردن آنها نیز از جریان هوای گرم یا قرار دادن این وسایل جلوی نور خورشید، خودداری کنید. اجازه دهید تمام بخش ها به کلی خشک شوند به صورتی که هیچ گونه رطوبتی روی آنها باقی نماند. سپس کشو و طبقه ها را درون یخچال قرار دهید.

اگر حین تمیز کردن اجزاء داخلی ساید بای ساید به لکه هایی برخورد کردید که به راحتی از بین نمی روند، بهتر است از محلول آمونیاک استفاده کنید. ابتدا بگذارید محلول آمونیاک به خورد این لکه ها برود و بعد با دستمال بر روی آن بکشید. هرگز برای پاک کردن لکه ها یا سیاهی هایی که روی قسمت های درونی یخچال وجود دارند، از وسایل تیز استفاده نکنید.

تمیز کردن بخش های داخلی ساید بای ساید فریجیدر

تمیز کردن بخش های داخلی ساید بای ساید فریجیدر

برای این که ساید بای ساید فریجیدر شما به طور کامل از کثیفی ها پاک شود، علاوه بر اجزاء داخلی آن، نیاز است قسمت های درونی خود دستگاه را نیز به طور کامل شستشو دهید. بنابراین می توانید هنگامی که طبقات و کشوها در حال خشک شدن هستند، از این زمان برای شستن قسمت های درونی استفاده کنید و با کمک محلول های اسیدی با درصد پایین، این کار را انجام دهید.

برای درست کردن این محلول ها، می توانید جوش شیرین و یا سرکه سیب را با آب داغ ترکیب کنید. سپس یک تکه اسفنج یا ابر نرم را به این مخلوط آغشته کرده و تمامی سطوح داخل یخچال را با آن تمیز کنید. اگر به لکه های سر سخت که با ابر و اسفنج از بین نمی روند برخورد کردید، بهتر است کمی خمیر دندان معمولی روی آنها بمالید و کمی صبر کنید تا به خورد لکه ها برود و سپس با همان اسفنج، خمیر دندان را پاک کنید، مشاهده خواهید کرد که لکه از بین می رود.

یکی از مهم ترین بخش هایی که تمیز کردن آن هنگام پاکسازی یخچال ساید بای ساید، اهمیت زیادی دارد، لاستیک میان درب آن است. باید توجه داشته باشید که برای این کار، نباید از مواد سفید کننده غلیظ به تنهایی استفاده کنید. بنابراین با مخلوط کردن این مواد با آب، درصد آنها را پایین بیاورید. سپس با محلول رقیق به دست آمده، تمام بخش های لاستیک را پاک کنید.

حتما دیدن بفرمایید: تعمیر ساید فریجیدر

اگر یخچال ساید بای ساید فریجیدر شما، بوی نامطبوع می دهد، برای برطرف کردن آن به هیچ وجه از خوشبو کننده های معمولی و عصاره های نفتی، استفاده نکنید؛ چرا که ماندن این خوشبو کننده ها برای مدت طولانی در یخچال، ممکن است باعث خراب شدن برخی از مواد غذایی شما شوند. پس برای از بین بردن بوی ناخوشایند، بهتر است داخل ساید بای ساید خود را با پارچه ای آغشته به محلول جوش شیرین و آب تمیز کنید.

تمیز کردن تمام بخش های بیرونی ساید بای ساید فریجیدر

پاکسازی ساید بای ساید فریجیدر، تنها با تمیز کردن بخش های درونی دستگاه به پایان نمی رسد. برای پاک کردن بخش های بیرونی یخچال، تنها کافی است با یک پارچه یا اسفنج آغشته به مواد شوینده، تمام بدنه را تمیز نمایید و سپس با یک دستمال، آن را خشک کنید.

تمیز کردن تمام بخش های بیرونی ساید بای ساید فریجیدر

برای زدودن کثیفی های هر بخش از یخچال، به هیچ وجه از مواد سفید کننده استفاده نکنید؛ چرا که اگر بدنه دستگاه را با آن تمیز کنید، به مرور زمان باعث از بین رفتن رنگ آن می شود. اگر برای تمیز کردن داخل ساید بای ساید این کار را انجام دهید، ممکن است نفوذ این مواد به داخل دستگاه، باعث خرابی یا اختلال در فعالیت یخچال شما شود.

تمیز کردن فریزر فریجیدر

برای تمیز کردن فریزر نیز، تنها کافی است پس از خارج کردن تمام مواد داخل آن، در صورت وجود برفک، آنها را آب کنید. لازم به ذکر است که برای ذوب کردن برفک ها، از جریان هوای گرم (سشوار) و یا ریختن آب داغ به داخل فریزر جداً خودداری فرمایید. برای این کار بهتر است به آنها وقت کافی را برای آب شدن بدهید و یا از پنکه استفاده نمایید.

پس از ذوب شدن برفک های موجود در فریزر، با دستمالی آغشته به مواد شوینده، به تمیز کردن آن پرداخته و سپس با دستمالی آن را کاملاً خشک کنید. بعد از آن، کشو ها و طبقات فریزر را شسته و خشک نمایید تا بتوانید آنها را داخل دستگاه قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *