ارور-EFef-یخچال-فریجیدر-نحوه-رفع-کد-خطا
ارور EF,ef یخچال فریجیدر + نحوه رفع کد خطا EF
خرداد 6, 1402
ارور-5b-یا-Sb-یخچال-فریجیدر-شاخص
ارور 5b یا Sb یخچال فریجیدر
خرداد 6, 1402
نمایش همه

 علت تکان خوردن لباسشویی فریجیدر

علت-تکان-خوردن-لباسشویی-فریجیدر

یکی از مشکلاتی که بسیاری از خانم‌های خانه دار با ماشین لباسشویی خود دارند، این است که ماشین لباسشویی آنها در حین فعالیت خود از لرزش و تکان‌های شدیدی برخوردار است که گذشته از ترس  و واهمه‌ای که با خود به همراه دارد، می‌تواند باعث شستشوی ناقص و چه ‌بسا خراب شدن کل دستگاه شود. در این مقاله می‌خواهیم به دلایل تکان خوردن لباسشویی فریجیدر اشاره کنیم.

دلیل لرزش ماشین لباسشویی فریجیدر بر اساس محل نصب ماشین لباسشویی و نحوه قرار دادن لباس‌ها در داخل آن مشخص می‌شود. در زمان نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی، به محل مناسب برای قرار گرفتن و تراز بودن آن دقت لازم را داشته باشید. از این گذشته، هر گونه اختلال در عملکرد کمک فنر ماشین لباسشویی نیز می‌تواند منجر به لرزش های شدید ماشین لباسشویی شما شود.  بعد از نکات کلی که در مورد علت تکان خوردن ماشین لباسشویی فریجیدر بیان کردیم، در این قسمت می‌خواهیم به توضیح  تک تک عواملی که منجر به لرزش شدید ماشین لباسشویی فریجیدر می‌گردند بپردازیم.

 چرا ماشین لباسشویی تکان می‌ خورد؟

تکان خوردن لباسشویی فریجیدر که در برخی مواقع می‌تواند با سر و صدای زیاد همراه باشد، می‌تواند ریشه در یک نقص فنی کلی و یک سری دلایل کوچک داشته باشد. به عنوان نمونه، خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، بارگیری نامنظم لباس ها و تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی، همگی می‌توانند مهمترین دلایل لرزش ماشین لباسشویی باشند. اگر لرزش ماشین لباسشویی با جدیت مورد پیگیری قرار نگیرد و برطرف نشود، می‌تواند در بلند مدت بر نحوه عملکرد کلی دستگاه تأثیر منفی به همراه داشته باشد. بنابراین با ما همراه باشید تا با علل لرزش ماشین لباسشویی فریجیدر آشنا شوید. 

چرا-ماشین-لباسشویی-تکان-می‌-خورد

 اختلال در قطعات تعویض شده در مخزن ماشین لباسشویی فریجیدر

یکی از دلایل تکان خوردن ماشین لباسشویی فریجیدر و لرزش شدید آن در زمان کار، آسیب دیدن قطعات نصب شده در مخزن ماشین لباسشویی است. به عنوان نمونه، اگر بلبرینگ مخزن لباسشویی از کار بیفتد، می‌تواند باعث لرزش شدید دستگاه شود.

 جدا شدن وزنه های تعادلی ماشین لباسشویی فریجیدر

وزنه‌های تعادلی وظیفه حفظ تعادل ماشین لباسشویی را بر عهده دارند؛ ولی برخی مواقع ممکن است اتصال این وزنه‌ها قطع شود. بدین ترتیب اجزای داخلی ماشین لباسشویی تعادل خود را از دست می‌دهند و باعث لرزش دستگاه می‌شوند. برای رفع این مشکل باید وزنه‌ها بر اساس اصول تعیین شده در جای اصلی خود نصب شوند. 

جدا-شدن-وزنه-های-تعادلی-ماشین-لباسشویی-فریجیدر

 اختلال در قطعه فولی لباسشویی فریجیدر

قطعه فولی به عنوان یک شیر فلکۀ آب کشی مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است دچار اختلال در عملکرد شود و منجر به لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی در زمان کار شود. در این شرایط باید از یک نفر تعمیرکار مجاز ماشین لباسشویی فریجیدر دعوت به عمل آورید تا نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

اختلال-در-قطعه-فولی-لباسشویی-فریجیدر

 اختلال در عملکرد قطعی تاخو

قطعه تاخو در ماشین لباسشویی کار تنظیم جریان برق مورد نیاز دستگاه را بر عهده دارد. خراب شدن تاخو باعث بر هم خوردن تنظیمات برق رسانی و در نتیجه اختلال در عملکرد کلی دستگاه شود؛ که به وسیله لرزش دستگاه متوجه آن خواهید شد. برای برطرف کردن این مشکل باید اتصالات برقی به وسیله یک نفر سرویس کار مجرب مورد بررسی قرار گیرد. 

 اختلال-در-عملکرد-قطعی-تاخو

 تراز نبودن دستگاه لباسشویی فریجیدر

در زمانی که با مشکل تکان خوردن لباسشویی فریجیدر مواجه می‌شوید، نخستین عاملی که به نظر می‌رسد، تراز نبودن دستگاه می‌باشد. بنابراین در زمان نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی فریجیدر از تراز بودن زمین کف آشپزخانه یا هر محلی که قصد استقرار ماشین لباسشویی را دارید اطمینان حاصل کنید. برای این منظور پیچ‌های تنظیم ارتفاع را به گونه‌ای تنظیم کنید که دستگاه از تراز لازم برخوردار باشد. توصیه می‌کنیم که برای اطمینان بیشتر پس از نصب دستگاه از یک تراز برای سنجش میزان تعادل دستگاه استفاده کنید.

 تراز-نبودن-دستگاه-لباسشویی-فریجیدر.

 اختلال در عملکرد کمک فنر لباسشویی فریجیدر

ایجاد هرگونه اختلال در کمک فنر ماشین لباسشویی که معمولاً در مدل های درب جلو چشم می‌خورند، می‌تواند باعث بروز لرزش در کل دستگاه شود. حالت طبیعی کمک فنر مانع تکان خوردن بی‌مورد دیگ شستشو می‌شود و لرزش آن را تا حدود بسیار زیادی کم می‌کند. از این گذشته، دیگ لباسشویی فریجیدر دارای فنرهای نگهدارندۀ مخصوصی است که از هدایت لرزش دیگ به بدنه دستگاه جلوگیری به عمل می‌آورد. بروز هرگونه مشکل در این کمک فنرها باعث می‌شود که حرکات چرخشی شدید حین شستشو، به بدنه اصلی دستگاه انتقال پیدا کند و کل دستگاه از تکان‌ها و لرزش‌های شدید برخوردار شود. 

 اختلال-در-عملکرد-کمک-فنر-لباسشویی-فریجیدر

سخن پایانی

در مورد ماشین لباسشویی هیچ عارضه ای ناراحت کننده تر از این نیست که متوجه حرکت و تکان های شدید ماشین لباسشویی در حین کار شوید. این معضل گاه آنچنان شدت پیدا می‌کند که متوجه می‌شوید ماشین لباسشویی از جای اصلی خود حرکت کرده و فاصله زیادی با محل اولیۀ استقرار خود گرفته است. در این مقاله سعی کردیم تا در مورد علل تکان خوردن ماشین لباسشویی فریجیدر در حین فعالیت با شما صحبت کنیم.

توجه داشته باشید که هر چند تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی یک معضل ساده به نظر می‌رسد، اما هر گونه مداخله نابجا و غیرکارشناسی در آن می‌تواند هزینه ها و خسارت های سنگین‌تری را به شما تحمیل کند. لذا اکیداً توصیه می‌کنیم که برای رفع مشکل تکان خوردن ماشین لباسشویی فریجیدر از یک نفر سرویس کار متخصص ماشین لباسشویی دعوت به عمل آورید. 

سوالات متدوال

علت لرزش شدید ماشین لباسشویی چیست؟

رایج ترین علت تکان خوردن لباسشویی ، تراز نبودن دستگاه است. اما ممکن است قطعات داخلی لباسشویی نیز دچار خرابی شده باشند که باید یک تعمیرکار آن را بررسی و عیب یابی کند.

برای تعمیر لباسشویی فریجیدر به کجا مراجعه کنیم؟

بهترین تعمیرگاه برای تعمیر لباسشویی با هر برندی نمایندگی رسمی آن برند است. . بنابراین شما می توانید برای تعمیر لباسشویی فریجیدر خود به نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی فریجیدر مراجعه نمایید.

هزینه تعمیر لباسشویی چقدر است؟

هزینه تعمیرات لباسشویی با توجه به نوع خرابی دستگاه متفاوت است. برای اطلاع از هزینه تعمیرات با شماره22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

Summary
علت تکان خوردن لباسشویی فریجیدر
Article Name
علت تکان خوردن لباسشویی فریجیدر
Description
اگر با تکان خوردن لباسشویی فریجیدر در حین کار مواجه شده اید نگران نباشید، ما به شما علت ارزش شدید ماشین لباسشویی را می گوییم. زمانی که....
Author
Publisher Name
نمایندگی فریجیدر
Publisher Logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *