ترمیستور یا سنسور دمایی کولر گازی فریجیدر چیست؟
مرداد 15, 1402
جرقه زدن ماکروفر فریجیدر
مرداد 15, 1402
نمایش همه

علت روشن شدن چراغ شیر آب در ظرفشویی فریجیدر

برند لوازم خانگی فریجیدر یکی از معتبرترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در جهان است که محصولات آن کم و بیش در بازار کشور ما به چشم می‌خورند. سیستم‌های امروزی فریجیدر نیز مثل تمامی برندهای معتبر دارای کدهای خطایی است که با نمایش آنها بر روی صفحه نمایشگر، کاربر خود را در جریان شرایط داخلی دستگاه قرار می‌دهد تا همچنان از عملکرد بهینه برخوردار باشد و از بروز هر گونه ایراد در ماشین ظرفشویی پیشگیری به عمل آورد. در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات فریجیدر قصد داریم تا شما را با یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی فریجیدر، یعنی ارور مربوط به روشن شدن چراغ شیر آب ظرفشویی فریجیدر آشنا کنیم.

ارور شیر تأمین آب در ماشین ظرفشویی فریجیدر

یکی از رایج‌ترین ارورهایی که به وفور در ماشین‌های ظرفشویی مشاهده می‌شود، ارور مربوط به شیر تأمین آب ورودی به دستگاه است. این ارور به صورت یک علامت قرمز رنگ است که نشان دهنده بروز اختلال در سیستم تأمین آب ورودی به دستگاه می‌باشد. این ارور به این معنی است که اختلالی در سامانه‌های ورودی یا خروجی آب به دستگاه رخ داده است. علامت شیر آب بر روی این صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود و نشان می‌دهد که دستگاه در تأمین یا تخلیه آب خود با مشکل مواجه شده است.

ارور مربوط به ناتوانی دستگاه در تخلیه آب به دلیل انباشته شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش، یا عدم ورود آب کافی به آن یا عدم گردش صحیح آب در داخل ماشین ظرفشویی می‌باشد. البته این ارور می‌تواند نشان دهنده خراب بودن موتور هم باشد. برای برطرف کردن ارورهای شیر آب از روی صفحه نمایشگر، ابتدا باید ایراد اصلی دستگاه برطرف شود تا ارور آن نیز به صورت خودکار خاموش شود. توجه داشته باشید که بر خلاف آن‌چه که مردم عوام می‌گویند، با ریست کردن دستگاه نمی‌توان ارور آن را از بین برد؛ بلکه این صرفاً یک پاک کردن صورت مسئله است و مشکل دستگاه همچنان به قوت خود باقیست.

اگر دستگاه ظرفشویی فریجیدر شما علامت شیر آب را نشان می‌دهد، این می‌تواند ناشی از نشت آب در دستگاه نیز باشد. پس از مشاهدۀ شیر آب بر روی صفحه نمایش، چنانچه موفق به برطرف کردن آن نشدید، حتماً با نمایندگی تعمیرات لباسشویی فریجیدر تماس بگیرید.

چرا علامت شیر آب در ماشین ظرفشویی فریجیدر روشن می‌شود؟

چندین عامل می‌توانند در روشن شدن ارور شیر آب در ماشین ظرفشویی فریجیدر دخیل باشند که از جمله آنها به این موارد اشاره می‌کنیم:

1. بسته بودن شیر آب ماشین ظرفشویی فریجیدر

گاه اتفاق می‌افتد که پایین بودن فشار آب باعث ایجاد این ارور می‌شود. به طور کلی پس از روشن شدن ماشین ظرفشویی، دستگاه باید پس از مدت ۳۰ ثانیه پر از آب شود. اگر بنا به هر دلیل شیر آب ورودی به دستگاه را بسته باشید و یا لوله‌های تأمین کننده آب ماشین ظرفشویی فریجیدر نتوانند آب را با فشار استاندارد و حجم مورد نیاز وارد دستگاه کنند، ماشین ظرفشویی نیز نمی‌تواند به طور مؤثر کار کند و ارور شیر آب فعال می‌شود.

توجه داشته باشید که خراب بودن سوئیچ شناور شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی فریجیدر نیز می‌تواند منجر به مختل شدن روند ورود آب به دستگاه شود. سوئیچ ماشین ظرفشویی مثل شناور کولر وظیفه کنترل حجم آب داخل دستگاه را دارد. در صورتی که این قطعه عملکرد درست خود را انجام ندهد، باید با همکاری یک نفر سرویس‌کار معتبر ماشین ظرفشویی فریجیدر اقدام به تعویض آن نمود.

گاهی اوقات نیز ذرات ریز غذا باعث مسدود شدن سوئیچ ورود تأمین آب به دستگاه می‌شود. سوئیچ یک شناور پلاستیکی است که شبیه لوله می‌باشد و می‌توانید با باز کردن پانل اصلی دستگاه آن را عوض کنید. البته توجه داشته باشید که این کار یکی از امور تخصصی ماشین ظرفشویی فریجیدر است و حتماً باید با کمک یک نفر تعمیرکار مجرب صورت پذیرد.

2. گرفتگی فیلتر شلنگ ورودی آب ماشین ظرفشویی

در بسیاری مواقع ماشین ظرفشویی فریجیدر دارای یک فیلتر کوچک در انتهای شلنگ ورودی آب است. وظیفه اصلی این فیلتر نگه داشتن ذرات غذا و رسوبات در داخل ماشین ظرفشویی است. پس از گذشت زمان و استفاده مکرر از دستگاه، این فیلتر با ذرات غذا و رسوبات دچار گرفتگی می‌شود.

یکی از قسمت‌های مختلف ماشین ظرفشویی فریجیدر که به محض مشاهده ارور تأمین آب باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد، همین فیلتر است. برای این منظور می‌توانید فیلتر را از جای خود خارج کرده و با آب گرم و مسواک آن را تمیز کنید تا بقایای مواد غذایی و رسوبات آن پاک شوند. همچنین شلنگ ورودی آب به دستگاه را بررسی کنید و اگر دچار تاب خوردگی یا گرفتگی است، نسبت به برطرف کردن تاب خوردگی و رفع گرفتگی آن اقدام شود.

3. خمیدگی شلنگ ورودی آب ماشین ظرفشویی

اگر مشاهده می‌کنید که شلنگ ورودی آب به ماشین ظرفشویی دچار خم شدگی شده است، باز هم دستگاه با خطای تأمین آب ورودی به دستگاه شما را در جریان قرار خواهد داد. شلنگ تأمین آب ورودی به دستگاه را از زیر سینک بررسی کنید تا اگر نشت یا هر گونه اشکال دیگری دارد برطرف شود. به تجربه ثابت شده است که گاهی اوقات به اشتباه شیر ورودی آب که در زیر سینک قرار دارد، بسته شده و ماشین ظرفشویی مشکل فنی خاصی نداشته است. بنابراین در اولین اقدام پس از مشاهده ارور تأمین آب، این شیر ورودی را چک کنید.

سخن پایانی

ماشین‌های ظرفشویی فریجیدر اگر چه از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند، اما به هر حال مثل هر وسیله خانگی دیگری ممکن است بر اثر یک سری عوامل کارایی صحیح خود را از دست بدهند و نیاز به تعمیر پیدا کنند. خوشبختانه لوازم خانگی امروزی می‌توانند به صورت هوشمندانه و در قالب کدهای خطا شرایط داخلی خود را به اطلاع اپراتور برسانند تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه معیوب اقدام شود. در این مقاله شما را با خطای تأمین آب ماشین ظرفشویی فریجیدر که در قالب روشن شدن یک چراغ اتفاق می‌افتد آشنا کردیم. چنانچه با توجه به موارد اعلام شده در این مقاله، باز هم موفق به برطرف کردن ایراد نشدید، حتماً از یک نفر تعمیرکار مجرب لوازم خانگی فریجیدر دعوت به عمل آورید تا نسبت به بازدید و رفع ایراد دستگاه شما اقدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *