تفاوت یخچال دیفراست با نوفراست فریجیدر
تفاوت یخچال دیفراست با نوفراست
مهر 5, 1402
چگونه ماکروفر را تمیز کنیم؟
چگونه ماکروفر را تمیز کنیم؟
مهر 5, 1402
نمایش همه

سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی

سفیدک زدن لباس در لباسشویی فریجیدر

ممکن است شما هم در طول استفاده از لباسشویی و پس از اتمام برنامه شستشو، سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی را مشاهده کرده باشید و برایتان سوال پیش آمده که علت چیست؟

برای پیدا کردن جواب، در ادامه با ما همراه باشید.

ماشین لباسشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر قطعه وظیفه‌ی خاصی را بر عهده دارد؛ حال تصور کنید در عملکرد یکی از این قطعات اختلالی ایجاد شود. چه اتفاقی می افتد؟ تمام عملکرد ماشین لباسشویی دچار مشکل می شود. اختلال در کار هر یک از قطعات داخلی ماشین لباسشویی ممکن است نتیجه ای متفاوت داشته و به طرق مختلف بروز کند.

ماشین لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و در هر خانه‌ای یک وسیله‌ی ضروری به حساب می‌آید. پس در صورتی که برای لباسشویی برند فریجیدر شما مشکلی ایجاد شده و در عملکرد آن اختلالی می بینید، برای رفع آن می توانید با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر تماس بگیرید.

علت سفیدک زدن لباس بعد از شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟

حالا سوال اصلی این است که اصلا علت سفیدک زدن لباس بعد از شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟

گاهی اوقات پیش آمده که وقتی چرخه شستشو تمام می شود و می خواهید لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید، مشاهده می کنید لکه های سفیدی روی لباس ها ایجاد شده است. شما قصد داشتید لباس ها را بشویید اما حالا می بینید که بدتر شده اند! این موضوع می تواند باعث ناراحتی شما شود. در چنین مواقعی چه کاری باید انجام داد؟ علت ایجاد لکه های سفید بعد از شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟ چطور می توان این مشکل را حل کرد؟

در این مقاله در مورد تمام این سوال ها و نگرانی صحبت خواهیم کرد.

استفاده از مواد شوینده زیاد

اولین علتی که ممکن است باعث ایجاد لکه های سفید و سفیدک زدن لباس ها بعد از انجام چرخه شستشو شود، استفاده از مواد شوینده زیاد است. سعی کنید در هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، با توجه به حجم لباس ها، مقدار کثیفی آن ها و برنامه شستشویی که انتخاب کردید، مقدار مناسبی از مواد شوینده استفاده کنید.

اگر مقدار زیادی پودر در جا پودری بریزید، احتمال دارد مقدار مازاد نیاز حل نشود و رد آن روی لباس ها باقی بماند.

وجود دستمال کاغذی بین لباس ها

وجود دستمال کاغذی بین لباس ها دلیلی است که برای خود من اتفاق افتاده و بعد از درآوردن لباس ها از لباسشویی با صحنه خوبی مواجه نشدم! گاهی اوقات ممکن است به دلیل سهل انگاری یا کم توجهی، در جیب لباس ها دستمال کاغذی مانده باشد و زمانی که شستشو شروع می شود، دستمال در آب حل شده و تکه های ان روی لباس ها باقی بماند.

برای از بین بردن تکه های دستمال کاغذی روی لباس ها بهتر است یک بار دیگر لباس ها را در لباسشویی بشویید و این بار از نرم کننده لباس هم استفاده کنید.

وجود دستمال کاغذی بین لباس ها

مواد شوینده بی کیفیت دلیلی برای سفیدک زدن لباس ها

متاسفانه این روزها در بازار مواد شوینده بی کیفیت و نامرغوب زیاد شده و ممکن است در صورت استفاده با سفیدک زدن لباس ها بعد از شستشو در لباسشویی مواجه شوید.

حتما مواد شوینده خود را از برندهای معتبری که از کیفیت آنها اطمینان دارید، استفاده کنید تا این مشکل یا مشکلات احتمالی دیگر برایتان پیش نیاید.

کثیف بودن جاپودری

علت احتمالی بعدی برای سفیدک زدن لباس ها در لباسشویی، کثیف بودن جاپودری است. با گذشت زمان و استفاده مستمر از ماشین لباسشویی ممکن است جاپودری کثیف شده و در آن رسوب یا آلودگی باقی بماند. پس از آبگیری لباسشویی قاعدتا این آلودگی ها و رسوبات به لباس ها منتقل می شود.

این مورد باعث می شود روی لباس ها لکه های سفیدی ایجاد شده و به اصطلاح لباس ها سفیدک بزنند.

کثیف بودن جاپودری

ریختن شوینده در جای نادرست جاپودری

بسته به مدل لباسشویی شما، محفظه جاپودری شامل قسمت های مختلفی است که هر کدام از آن قسمت ها برای شوینده خاصی استفاده می شود. برای اطلاع دقیق از طرز کار و قسمت های مختلف جاپودری می توانید دفترچه راهنمای لباسشویی را مطالعه کنید.

در صورتی که ماده شوینده را در جای نادرستی بریزید(مثلا پودر را در قسمت مخصوص نرم کننده بریزید)، ممکن است لباس ها بعد از تمام شدن برنامه شستشو، سفیدک زده باشند.

کثیفی در دیگ

عامل دیگری که می تواند منجر به سفیدک زدن لباس ها شود، کثیفی دیگ لباسشویی است. هر چقدر که بیشتر از ماشین لباسشویی استفاده کنید، احتمال ایجاد آلودگی در قسمت های مختلف آن بیشتر می شود.

دیگ لباسشویی نیز می تواند کثیفی را به لباس هایی که در آن قرار دارد، منتقل کند. در نهایت ممکن است لباس ها سفیدک بزنند و شما بعد از اتمام چرخه شستشو از نتیجه ناراضی باشید.

خراب شدن شیر آب جاپودری

شیر آبی که در جاپودری تعبیه شده، برای انتقال پودر و مواد شوینده به لباس ها و در نتیجه شستن آنهاست. اگر این شیر به هر دلیلی خراب شده باشد، روند انتقال مواد شوینده با مشکل مواجه شده و پودر به خوبی در آب حل نمی شود. در نتیجه باقیمانده آن روی لباس ها باقی مانده و باعث سفیدک زدن آنها می شود.

روشهای رفع سفیدک بعد از شستشو

قبل از اینکه بخواهیم در مورد روش های رفع سفیدک بعد از شستشو صحبت کنیم، اولین موردی که باید به آن توجه کنید این است که لباس ها دوباره باید شسته شوند تا لکه های سفید از بین بروند. اما عواملی که می توانند برای دفعات بعدی از سفیدک زدن لباس ها جلوگیری کنند، به شرح زیر است:

  • تمیز کردن جاپودری به صورت دوره ای
  • استفاده از مواد شوینده مرغوب
  • بررسی سلامت شیر آب جاپودری
  • تمیز کردن و شستن دیگ ماشین لباسشویی
  • استفاده مقدار مناسبی از مواد شوینده
  • انتخاب برنامه شستشو مناسب

روشهای رفع سفیدک بعد از شستشو

جمع بندی

مواردی که در بالا ذکر شد، تمام مواردی است که باعث سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی می شود. در صورتی که به این مشکل برخورده اید، با بررسی موارد بالا و رعایت عواملی که از ایجاد دوباره لکه های سفید روی لباس ها جلوگیری می کند، مشکلتان حل خواهد شد.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اگر در این خصوص سوالی برایتان پیش آمده، در بخش نظرات کاربران آن را به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسختان را درج کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *