تعمیر یخچال فریجیدر در تهران
تعمیر یخچال فریجیدر در شمال، جنوب، شرق و غرب تهران
آوریل 7, 2020
علت چشمک زدن یخچال فریزر
علت چشمک زدن یخچال فریزر
می 23, 2020
نمایش همه

علت سرد نکردن یخچال فریزر

علت سرد نکردن یخچال

علت سرد نکردن یخچال

خانواده ها برای اینکه بتوانند مواد غذایی همچون گوشت، مرغ، سبزی، ماهی و… برای مدت زمان بیشتری نگهداری کنند، آنها را فریز می کنند. فریز کردن راهی است که می توان مواد غذایی را بدون اینک فاسد شوند، در مدت زمان بیشتری نگهداری کرد. اما برای فریز کردن نیاز به یک یخچال فریز داریم. حال فکر کنید در یخچال فریزر را باز کرده و با صحنه ای رو برو می شوید.

این صحنه آب شدن یخ های یخچال فریزر شماست، این یک فاجعه است که هرچه زودتر باید آن را حل کنید. اما علت سرد نکردن یخچال فریزر شما چه می تواند باشد. در این مطلب علت های یخ نزدن فریزر را خواهیم. همانطور که در مطلب بالا به اهمیت یخچال فریزر اشاره کردیم. درنتیجه مشکلاتی که برای آن پیش می آید ممکن است باعث خسرات های مالی زیادی شود. پس بهتر است با ما همراه باشد تا علت سرد نکردن یخچال فریزر شما را جویا شویم.

این مطلب هنگامی که یخچال فریزر شما از کار افتاده است به کمک شما می آید. تا علت از کار افتادن و علت سرد نکردن یخچال فریزر را خودتان پیدا کنید و هرچه زودتر آن را حل کنید. سرد کردن یخچال فریزر یعنی دمای داخل فریزر را تا انجماد مواد غذایی کاهش دهیم. تا مواد غذایی که داخل آن می گذاریم فاسد نشود.

اما هنگامی که یخچال فریزر سرد نمی شود، علاوه بر فساد مواد غذایی، فشار زیادی به کمپرسور می آورد. که این فشار در برخی موارد باعث یکسره شدن موتور یخچال می شود. سرد نشدن یخچال فریزر علت های متفاوتی دارد. هر کدام از این علت ها را کامل بررسی کنید و اگر این مشکل حل نشد می توانید با نمایندگی یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید. متخصصان ما علت سرد نکردن یخچال فریزر را جویا خواهند شد.

علت سرد نکرد یخچال
علت سرد نکرد یخچال

علت های سرد نکردن یخچال

یخچال با توجه به فصلی که در آن قرارداریم و شرایط آب و هوایی آن فصل، باید دمای داخل آن تنطیم شود. این را بدانید که اگر یخچال بیش از حد سرد باشد، باعث یخ زدن مواد غذایی داخل آن می شود. و در مقابل اگر بیش از حد گرم شود، به فاسد شدن سریعتر مواد غذایی کمک می کند. اما این مشکل را می توان با تنظیم دوباره ی دمای یخچال حل کرد. بهترین دما برای یخچال دمای بین 2 تا 5 درجه است. همانطور که گفتیم در فصول مختلف این دما باید تغییر کند.

این دما در 6 ماه اول سال 3 تا 4 درجه است و در 6 ماه دوم سال 4 تا 5 درجه است. که در فصول گرم سال باید یک درجه یخچال را خنک تر کنیم. که این به دلیل گرم شدن هوا است. اما اگر با تنطیم دوباره دما این مشکل حل نشد، با نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک تماس بگیرید.

خدمات ما: تعمیرات لباسشویی فریجیدر

علت سرد نکردن یخچال فریزر

ساده ترین علت سرد نکردن یخچال فریزر می تواند تنظیم نبودن دمای آن باشد. در یخچال های دیجیتال از کلید ها و صفحه آن برای تنظیم دمای فریزر استفاده می شود. در یخچال های قدیمی تر هم از ترموستات های ولومی استفاده می شود. به همین راحتی می توان دمای فریزر را تنظیم کرد.

دلیل دیگری که میتواند علت سرد نکردن یخچال فریزر و یا علت گرم شدن یخچال فریجیدر باشد، درب یخچال فریزر است. درب را چک کنید که کامل بسته می شود، زیرا بسته نشدن آن باعث خروج هوا از داخل فریزر می شود. این علتی است که مانع سرد شدن فریزر می شود.

علت های سرد نکرد یخچال
علت های سرد نکرد یخچال

مهمترین علتی که مانع از یخ زدن فریزر می شود، معیوب بودن کمپرسور است. که مهمترین قطعه ی هر یخچالی است. عملکرد اصلی کمپرسور آن است که فشار گاز را به سیستم برده و آن را به مایع تبدیل می کند. هنگامی که این مایع تبخیر می شود، به حفره های یخچال وارد شده و گرما را از بین می برد. در نتیجه دما کاهش پیدا می کند.

برای بررسی آن به صدای پشت یخچال گوش داده، هرگونه صدای غیرطبیعی حاکی از آن است که کمپرسور دچار مشکلی شده است. کمپرسور را مشاهده کنید درصورت دیدن مشکل دیگری حتما آن را تعویض کنید. اما می توانید ابتدا رله استارت کمپرسور را تعویض کنید، اگر مشکل برطرف نشد بطور کامل آن را تعویض نمایید. البته تعویض کمپرسور کار تخصصی و حساسی است بهتر است انجام آن را به یک تعمییرکار متخصص بسپارید.

دلیل دیگیری که میتواند علت سرد نکردن یخچال فریزر باشد، خراب شدن فن اواپراتور است. وظیفه این وسیله این است که سرمای ایجاده شده را به وسیله ی فن کندانسور به گردش در بیاورد. اما اگر این فن دچار مشکلی شده باشد، هوای خنک در فریزر به گردش در نمی آید و فریزر از کار می افتد. هنگامی که این فن خراب شود ایجاد سر و صدایی می کند. تعمیر آن هم یک کار تخصصی است و بهتر است به تعمیرکار متخصص سپرده شود.

و اما علت سرد نکردن یخچال فریزر میتواند ایراد از لوله های کندانسور یا لوله های سیاه رنگ پشت یخچال باشد. لوله های کندانسور در یخچال های جدید نمایان نیستند. این لوله ها گازی را از خود عبور می دهند. که وظیفه ی این گاز جمع آوری گرمای داخل یخچال فریزر است، که با از دست دادن گرما به مایع تبدیل می شود. این گاز با محیط نیز در تبادل هوا است.

اگر مانعی جلوی تبادل گرما بین گاز و هوا را بگیرد، سبب سرد نشدن یخچال می شود. گرفتگی این لوله ها یا وجود گرد و غبار دلایل مختل شدن این لوله ها هستند. با بررسی لوله ها و محیطی که یخچال در آن قرار دارد( از نظر تهویه مناسب هوا ) میتوانید علت سرد نکردن یخچال فریزر را جویا شوید.

علت دیگر یخ نزدن یخچال فریزر را باید در اواپراتور جویا شوید. ممکن است اواپراتور یخ زده باشد. اواپراتور همان لوله های مارپیچ داخل یخچال است. یخ زدن آنها سبب مسدود شدن جریان هوای فریزر شده است. که در این خصوص هم باید یک تعمیرکار متخصص با سیستم یخ زدای اتوماتیک، یخ های انباشته را ذوب کند.

علت های یخ نزدن فریزر

ساده ترین علت میتواند تنظیم نکردن دمای فریزر باشد. با تنظیم آن می توان مشکل را حل کرد. علت های دیگر که در مطلب بالا به آن ها اشاره کردیم :

  1. خراب شدن فن اواپراتور
  2. خرابی کمپرسور
  3. مسدود بودن و خرابی لوله های کندانسور

در این مقاله با علت سرد نکردن یخچال فریزر، علت سرد نکردن یخچال و علت های یخ نزدن فریزر آشنا شدیم. با مطالعه این مطلب می توانید مشکل یخچال فریزر خود را بررسی کرده و علت را جویا شوید. با تماس با نمایندگی تعمیر یخچال فریجیدر می توانید از تعمیرکاران متخصص و مجرب ما در این زمینه کمک بخواهید.

2 دیدگاه ها

  1. معین گفت:

    واقعا راضی بودم از نحوه پشتیبانی و تعمیرات. حتما پیشنهاد می کنم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =