علت سرد نکردن یخچال
علت سرد نکردن یخچال فریزر
آوریل 27, 2020
تنظیم ترموستات یخچال
چگونه ترموستات یخچال فریجیدر را تنظیم کنیم
می 28, 2020
نمایش همه

علت چشمک زدن یخچال فریزر

علت چشمک زدن یخچال فریزر

علت چشمک زدن یخچال فریزر

یکی از موارد آزار دهنده یخچال و فریزر چشمک زدن چراغ های آن است. قصد داریم در این مقاله به علت چشمک زدن یخچال فریزر و راه حل برطرف نمودن آن، بپردازیم. بعضی از یخچال ها دارای صفحه نمایش هستند و عیب و ایراد یخچال را با ارور های مختلف نشان می دهند؛ اما شاید برای شما پیش آمده  که با چراغ چشمک زن یخچال رو به رو شده باشید. این چراغ در اکثر مواقع به معنای هشدار است و به راحتی قابل حل می باشد. از شما دعوت میکنیم برای حل این مشکل با ما همراه باشید.

 علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر

اغلب یخچال های ایرانی و خارجی موجود در بازار و منازل، دارای 3 چراغ ال ای دی به رنگ های سبز، زرد و قرمز هستند؛ البته در یخچال های جدید امروزی، این چراغ ها جای خود را به صفحه نمایش گر داده اند. حال به علت چشمک زدن یخچال میپردازیم.

  • چراغ سبز به معنای عدم وجود مشکل در برق رسانی و عملکرد صحیح یخچال می باشد.
  • چراغ زرد در بعضی اوقات مثل هنگامی که آپشن یخ سریع یا فست فریز فعال میشود، روشن است.
  • چراغ قرمز علل فراوانی دارد اما عمده علت چشمک زدن این چراغ  یخچال به بالا بودن دمای داخل یخچال برمی گردد؛ اما توصیه ما به شما این است که اگر با تنظیم دمای یخچال چراغ قرمز چشمک زن خاموش نشد، این موضوع را با نمایندگی رسمی فریجیدر در میان بگذارید.

علت چشمک زدن درجه یخچال

هنگامی که یخچال را تازه به برق وصل کردید یا وسایل زیادی را در یک زمان داخل یخچال قرار دادید دمای یخچال بالا می رود و درجه یخچال شروع به چشمک زدن می کند؛ برای رفع این عیب باید منتظر بمانیم تا دمای یخچال به حد مطلوب یعنی دمای  تنظیم شده برسد؛ اگر بعد از سرد شدن یخچال متوجه شدید چراغ چشمک زن درجه یخچال همچنان روشن است، یخچال را به مدت نیم ساعت از برق بکشید؛ سپس آن را متصل کنید. در این مرحله اگر آن چراغ خاموش نشد، ایراد کار در یکی از قطعات یا سنسورهای یخچال شماست که بهتر است این موضوع را با نمایندگی فریجیدر در میان بگذارید.

علت چشمک زدن درجه یخچال ناشی از خرابی قطعات

یخ ساز

ممکن است هر کدام ازقطعات و سنسورهای موجود در یخ ساز دچار ایراد بشوند و علت چشمک زدن یخچال فریزر شما همین باشد. اگر هر کدام از قطعات موجود در یخ ساز که شامل خارج کننده، تعدیل کننده و یخ پران می باشد، خراب شوند باید نسبت به تعویض آنان اقدام شود.

سنسور فریزر

وظیفه این سنسور فعالیت در جهت یخ زدن فریزر می باشد. زمانی که این سنسور با ایرادی مواجه شود، میتواند علت چشمک زدن درجه یخچال باشد. چنانچه یکی از قطعات سنسور فریزر به مشکل خورده باشد؛ در صورت امکان تعمیر و در غیر این صورت باید تعویض شوند.

علت چشمک زدن درجه یخچال

سنسور یخ ساز

سنسور یخ ساز به یخ ساز دستور فعالیت می دهد. در صورت بروز مشکل در یکی از اقسام آن، مانند خرابی سوکت، خرابی اتصالات و یا عدم برق رسانی توسط سیم های برق این سنسور دچار خرابی می شود و باعث چشمک زدن درجه یخچال می شود. در صورتی که دمای تشخیص داده شده توسط سنسور یخ ساز بالاتر یا پایین تر از حد تعریف شده باشد؛ این چراغ روشن میشود. برای حل این مشکل درجه یخچال را تنظیم کنید و بعد از چند دقیقه در صورت عدم حل این مشکل بهتر است با نمایندگی رسمی تعمیریخچال فریدیجر تماس حاصل کنید.

خدمات فریجیدر: تعمیر لباسشویی فریجیدر

محفظه جادویی

این سنسور به صورت اتوماتیک دمای یخچال را تنظیم می کند. برخی از قابلیت های این سنسور برفک زدایی در زمان کوتاه و نگهداری میوه و سبزیجات در دمای 3 درجه سانتی گراد می باشد. علت چشمک زدن یخچال فریزر ناشی از خرابی جعبه جادویی به خاطر این است که دمای محسوس توسط آن سنسور بالاتر از 150 درجه فارنهایت و یا کمتر از -58 درجه فارنهایت می باشد.لازم به توضیح است که برای تعمیر و یا تعویض قطعات سنسور جعبه جادویی بهترین کار این است که با نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر تماس حاصل نمایید.

 سیستم برفک زدایی

زمانی که علت چشمک زدن یخچال فریزر شما سیستم برفک زدایی باشد یعنی اینکه عملیات برفک زدایی بیشتر از 80 ساعت طول کشیده و یخچال نیاز به تعمیر دارد.

فن یخچال

زمانی که فن یخچال وظیفه خود را انجام ندهد، چراغ یخچال شروع به چشمک زدن می نماید و یا ارور مربوطه را نشان می دهد. در این صورت کار نکردن فن یخچال میتواند علل مختلفی داشته باشد مانند قطعی سیم های آن، کوتاه بودن اتصال و خراب شدن موتور فن که در صورت امکان, نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات پیدا می کند.

علت چشمک زدن درجه یا دمای صفحه نمایش یخچال فریزر و راهکار رفع آن

همانطور که گفته شد علت چشمک زدن یخچال فریزر عواملی گوناگون است. باید توجه داشته باشید اگر چشمک یا ارور یخجال فریزر شما بعد از تنظیم دمای آن قطع نشد، حتما با نمایندگی  رسمی فریجیدر تماس بگیرید. بهتر است دقت کنید که تعمیرکار های اعزامی، از نمایندگی رسمی فریجیدر باشند زیرا این تعمیرکار ها دارای مدرک رسمی از کمپانی فریجیدر می باشند. بدیهی است که یخچال فریزر شما از اصلی ترین اعضای لوازم خانگی شما به حساب می آید و به همین خاطر تشخیص علت چشمک زدن یخچال فریزر باید توسط متخصص این امر انجام گردد. در آخر لازم به ذکر است که گاهی اوقات ممکن است علت چشمک زدن یخچال فریزر شما فعال بودن قفل کودک باشد؛ این مساله به راحتی قابل حل است و جای نگرانی نیست. به این صورت که همزمان دکمه های Freezer Temperature key و Fridge Temperature key  را چند ثانیه نگه می دارید و با این کار این آپشن غیر فعال می شود.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم راه کار های خوبی برای رفع علت چشمک زدن یخچال فریزر به شما ارائه بدیم. برای هرگونه سوال یا درخواست تعمیرکار می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر فریجیدر تماس حاصل نمایید. ین صورت که همزمان دکمه های  مساله بع راحتی قابل حل است و جای نگرانی نیست. سط متخصص این امر انجام گردد. کشیده بکشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سیزده =