عوامل سرد نبودن یخچال فریزر فریجیدر
یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست
فوریه 19, 2018
5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی
5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آنها
مارس 5, 2018
نمایش همه

نکات مهم در تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی فریجیدر

نکات مهم در تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

نکات مهم در تعمیر و نگهداری ماشین لباسشویی

از آنجایی که ماشین‌های لباسشویی همیشه با آب و مواد شوینده سروکار دارند، خیلی کثیف نمی‌شوند و لازم نیست خیلی نگران تمیز کردن آنها باشیم. اما نکاتی وجود دارد که با دنبال کردن آنها می‌توانید تا حد خیلی زیادی جلوی فرسودگی ماشین لباسشویی خود را بگیرید.

ماشین‌های لباسشویی نسبتا گران‌قیمت هستند و مطمئنا دلتان نمی‌خواهد هرچند وقت یکبار مجبور شوید یک ماشین لباسشویی جدید بخرید یا اینکه در فواصی زمانی کوتاه مجبور به تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر خود شوید.

اگر احساس کردید ماشین لباسشویی‌تان بو می‌دهد یا لباس‌ها مثل قبل تمیز نمی‌شوند، وقتش رسیده است که نگاهی به ماشین لباسشویی خود بیاندازید.

خیس ماندن لباس‌ها پس از تمام شدن چرخه ماشین لباسشویی

اگر لباس‌هایتان بعد از تمام شدن چرخه‌ی خشک‌کن ماشین هنوز هم خیس هستند و مجبورید آنها را دوباره داخل ماشین بیاندازید و خشک کن را روشن کنید، قطعا ماشین لباسشویی تان با مشکل مواجه شده است.

۴ مورد وجود دارد که بررسی آنها می‌تواند مشکل را برطرف کند.

۱. چرخه‌ای که برای شستن لباس‌ها استفاده می‌کنید را بررسی کنید. در صورت امکان، آن را به چرخه‌ای با چرخش سرعت بالاتر تغییر دهید. شناسایی جنس لباس ها و انتخاب چرخه شستشو مناسب بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.

۲. مطمئن شوید که شلنگ تخلیه مسدود نشده است. در صورت مسدود شدن شلنگ تخلیه علاوه بر خالی نشدن آب، فشار زیادی هم به موتور پمپ تخلیه وارد آمده و موجب خرابی زود هنگام آن می شود.

۳. میزان لباس‌ها را چک کنید. شستشوی میزان لباس بیشتر و یا کمتر از حد تعیین شده، می‌تواند موجب بی‌نظمی شده و سرعت چرخه را کاهش دهد.

۴. از سیم‌های رابط متعدد استفاده نکنید. سیم‌های رابط می‌توانند باعث گرم شدن بیش از حد و نرسیدن توان کافی به ماشین لباسشسویی شوند و باعث خاموش شدن دستگاه شوند.

میزان صحیح لباس‌ها

حتما برای‌تان پیش آمده که مثلا از سفر برگردید و کوهی از لباس‌های کثیف برای شستن داشته باشید، شاید اولین کاری که می‌کنید این باشد که همه آنها را یکدفعه داخل ماشین بیاندازید تا شسته شوند. یا قطعا در چنین موقعیتی بوده‌اید که به عنوان مثال لباس کارتان کثیف بوده است و حتما باید آن را می‌شسته اید تا بتوانید صبح روز بعد بپوشید، در این مواقع هم احتمالا همان یک لباس را برای شسته شدن داخل ماشین می‌اندازید.

باید به اطلاع تان برسانم هر دو کار اشتباه است. این دو کار (یعنی شستن لباس‌های بیشتر و یا کمتر از میزان مشخص شده) از بدترین کارهایی است که می‌توانید در حق ماشین لباسشویی خود انجام دهید.

با دنبال کردن نکات زیر می‌توانید به عمر مفید ماشین لباسشویی خود بیافزایید:

۱. در یکبار شستشو، ماشین را بیش از حد با لباس پر نکنید.

اینکار نه تنها باعث می‌شود لباس‌ها خیلی تمیز نشوند، بلکه حتی خسارت‌هایی هم به ماشین وارد می‌کند.

۲. از شستن فقط یک لباس اجتناب کنید.

ماشین ممکن است نا متعادل کار کرده و یا چرخه را ناتمام بگذارد.

۳. از مقدار صحیح مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

ماشین‌های لباسشویی که درب آنها جلوی ماشین قرار دارد از آب کمتری استفاده می‌کنند، بنابراین شما هم باید از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. با ریختن مواد شوینده زیاد آنها هم در لوله های ماشین لباسشویی رسوب می کنند و هم بر روی لباس ها باقی می مانند.

۴. از تنظیمات شستشوی پیش فرض صحیح استفاده کنید.

چون قطعا تولیدکننده دلیلی برای قرار دادن این تنظیمات داشته است. فقط در زمانی که شما اطمینان دارید و تست کرده اید تنظیمات را عوض کنید. برای لباس هایی که دمای بالای آب موجب خرابی آنها می شود، دما را پایین بیاورید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با نمایندگی تعمیرات فریجیدر تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *