نگهداری صحیح ماشین لباسشویی
نکات کلیدی در نگهداری صحیح ماشین لباسشویی
دی 3, 1402
تفاوت ماشین ظرفشویی بخارشو و معمولی
تفاوت ماشین ظرفشویی بخارشو و معمولی چیست؟
دی 3, 1402
نمایش همه

هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم؟

هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم؟

هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم؟ آیا زمانی که برای چندین روز در خانه نیستیم باید یخچال را خاموش کنیم؟ در صورتی که مسافرت رفتیم و یخچال را روشن بگذاریم چه می شود؟

بسیاری از کاربران یخچال فریزرها برایشان سوال پیش می آید که “زمانی که برای چندین روز در خانه نیستند و از یخچال استفاده ای نمی کنند آیا باید آن را کلا خاموش کنند” و یا اینکه “این خاموش کردن یخچال آسیبی به عملکرد آن وارد نمی کند”. در چنین حالتی ممکن است برای برخی از افراد نگرانی ایجاد شود و نتوانند جواب درستی برای این سوالات پیدا کنند.

حالا ما در این مقاله از تعمیرات یخچال فریجیدر قصد داریم در مورد این صحبت کنیم که هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم. پس با ما همراه باشید تا این مسئله را به طور تخصصی بررسی نماییم.

نکات مهم نگهداری از یخچال هنگام مسافرت

با افزایش روزافزون قیمت یخچال فریزرها، کاربران انواع مدل ها و برندهای این وسیله مهم و حیاتی در خانه بیش از پیش به فکر مراقبت و نگهداری از دستگاه خود هستند. در چنین وضعیتی بسیاری از افراد زمانی که مشکلی برای یخچال پیش بیاید و در عملکرد آن اختلال ایجاد کنند به فکر تعمیر آن هستند.

یکی از مواردی که می تواند برای شما چالش برانگیز باشد همین مسئله خاموش کردن یا نکردن یخچال در هنگام مسافرت است. نمی توان گفت که همه باید یک کار مشترک و مشابه را انجام دهند اما نکاتی در این باره وجود دارد که با بررسی این نکات خودتان می توانید تصمیم بگیرید که چه کاری بهتر خواهد بود.

نکات مهم نگهداری از یخچال هنگام مسافرت

این نکات شامل موارد زیر است:

 • تخلیه آبسردکن یخچال
 • خالی کردن مواد غذایی یخچال و فریزر
 • دور کردن یخچال از وسایل گرمازا
 • آب کردن برفک های یخچال
 • کشیدن سیم برق یخچال در صورت طولانی بودن سفر

هر کدام از این موارد به نحوی مهم و حیاتی هستند و در ادامه می خواهیم آن ها را بررسی کنیم.

1. تخلیه آبسردکن یخچال هنگام رفتن به مسافرت

تخلیه آبسردکن یخچال هنگام رفتن به مسافرت می‌تواند به نگهداری و مراقبت از یخچال کمک زیادی کند؛ برخی از مزایای تخلیه آبسردکن یخچال هنگام رفتن به مسافرت عبارتند از:

 • جلوگیری از بوی نامطبوع: آبسردکن ممکن است در صورت نگهداری برای مدت طولانی بدون استفاده، باعث ایجاد بوی نامطبوع در یخچال شود. با تخلیه آب سردکن، این مشکل جلوگیری می‌شود.
 • جلوگیری از احتمال خرابی: اگر آب سردکن در داخل یخچال یخ بزند، ممکن است باعث خرابی سیستم سردکن شود. با تخلیه آب سردکن، این احتمال کاهش می‌یابد.
 • ایجاد شرایط بهداشتی بهتر: آبسردکن ممکن است محیط مناسبی برای رشد باکتری‌ها باشد. با تخلیه آب سردکن، این احتمال کاهش می‌یابد و شرایط بهداشتی یخچال بهبود می‌یابد.

بنابراین، تخلیه آب سردکن یخچال هنگام رفتن به مسافرت می‌تواند به نگهداری و بهبود عملکرد یخچال کمک کند و همچنین مشکلاتی که ممکن است به دنبال تجمع آب سردکن بیفتد را کاهش دهد. در صورت خراب شدن این قسمت در یخچال فریزرهای برند فریجیدر ممکن است نیاز به تعمیر یخساز فریجیدر داشته باشید که در این حالت می توانید با شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

2. خالی کردن مواد غذایی یخچال و فریزر

تصور می کنم که این مورد خیلی نیاز به بررسی نداشته باشد. زمانی که به دنبال جوابی برای این سوال “هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم؟” باشید، باید اولین مورد که رعایت کنید دقیقا همین گزینه است؛ یعنی خالی کردن مواد غذایی موجود در یخچال و فریزر. نکاتی که باید در این مورد در نظر بگیرید این است:

 • مواد غذایی که سریع فاسد می شوند، حتما باید از یخچال خارج شوند.
 • اگر قصد خاموش کردن یخچال را دارید، باید تمام قفسه های فریزر نیز خالی شود.
 • اگر نمی خواهید دستگاه را خاموش کنید و سفر شما بیشتر از 10 روز طول نمی کشد، می توانید مواد فریزری را باقی بگذارید و فقط یخچال را خالی کنید.

3. دور کردن یخچال از وسایل گرمازا هنگام سفر رفتن

دور کردن یخچال از وسایل گرمازا هنگام سفر رفتن می‌تواند به مراقبت و نگهداری از یخچال کمک زیادی کرده و از خطراتی که ممکن است به دنبال قرار گرفتن یخچال در معرض گرمای بیش از حد باشد، جلوگیری می نماید. برخی از مزایای دور کردن یخچال از وسایل گرمازا هنگام سفر رفتن عبارتند از:

دور کردن یخچال از وسایل گرمازا هنگام سفر رفتن از نکات مهم نگهداری از یخچال هنگام مسافرت

اگر یخچال نزدیک به این وسایل قرار داشته باشد، دمای داخلی یخچال نیز افزایش خواهد یافت که می‌تواند باعث خرابی مواد غذایی داخل آن شود. با دور کردن یخچال از وسایل گرمازا، این احتمال کاهش می‌یابد. دمای بالا می‌تواند باعث افزایش فعالیت موتور یخچال شود که ممکن است منجر به خرابی زودتری شود. وقتی دمای محیط اطراف یخچال افزایش می‌یابد، دستگاه برای حفظ دمای داخلی خود بیشتر کار می‌کند که باعث افزایش مصرف انرژی می‌شود.

اگر یخچال را خاموش می کنید، دور کردن دستگاه از وسایل گرمازا هنگام سفر رفتن بیشتر جنبه ایمنی دارد.

4. آب کردن برفک های یخچال

آب کردن برفک‌های یخچال در هنگام رفتن به مسافرت می‌تواند به مراقبت و نگهداری از یخچال کمک زیادی کند. برفک‌ها که در بخش فریزر یا بخش یخچال ایجاد می‌شوند، ممکن است باعث افزایش مصرف انرژی، کاهش عملکرد یخچال و حتی خرابی قطعات آن شوند. 

برفک‌های زیاد در یخچال باعث افزایش مصرف انرژی می‌شوند، زیرا دستگاه برای حفظ دمای داخلی خود بیشتر کار می‌کند. با آب کردن برفک‌ها، می‌توان مصرف انرژی را کاهش داد. همچنین ممکن است باعث کاهش عملکرد یخچال شوند و باعث بروز مشکلاتی مانند برودت ناکافی یا نامنظم شوند. وجود برفک در یخچال ممکن است باعث بسته شدن یا مسدود شدن لوله‌ها و قطعات دیگر یخچال شوند که می‌تواند به خرابی دستگاه منجر شود.

5. کشیدن سیم برق یخچال در صورت طولانی بودن سفر

هنگام مسافرت رفتن، قطع کردن پریز برق دارای مزایای مهمی است. این اقدام می‌تواند به حفاظت از ایمنی و محافظت از تجهیزات الکتریکی در خانه کمک کند.

قطع پریز برق هنگام مسافرت رفتن می‌تواند از وقوع حوادث ناگهانی مانند آتش‌سوزی یا برق‌گرفتگی جلوگیری کند. برای مثال، اگر یک دستگاه الکتریکی در حالت روشن باقی بماند و مشکل فنی یا خطایی رخ دهد، این می‌تواند منجر به حوادث جدی شود. برخی از دستگاه‌ها و تجهیزات الکتریکی در حالت استندبای(Stand by) قرار گرفته و در صورتی که پریز برق فعال بماند، مصرف انرژی را افزایش می‌دهند. با قطع کردن پریز برق، می‌توانید از هدررفت انرژی و همچنین هزینه‌های بیشتر دریافت قبض برق جلوگیری کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم. نکات مهمی در این باره وجود دارد که در این مقاله سعی کردیم در مورد مهمترین و تاثیرگذارترین آنها صحبت کنیم. همچنین توصیه می کنیم هنگامی که برای چند روز از خانه خارج می شوید، برق یخچال را قطع کنید، تمام مواد غذایی را خارج کنیم، درب آن را باز بگذارید و داخل محفظه ها یک بوگیر مخصوص یخچال قرار دهید.

ممنون که تا انتهای این مقاله از نمایندگی فریجیدر در تهران با ما همراه بودید. امیدواریم که مطالب درج شده در بالا برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

هنگام سفر چند روزه یخچال را چه کنیم؟

همانطور که در مقاله “هنگام مسافرت رفتن یخچال را چه کنیم” هم به آن اشاره کردیم، بهتر است تمام مواد غذایی را خارج کرده و یخچال را از برق بکشید.

اگر یخچال را چند روز از برق بکشیم مشکلی پیش می آید؟

اگر طبق نکات ذکر شده در بالا تمام مواد غذایی را خارج کرده و برفک را از بین بردید، خیر هیچ مشکلی پیش نمی آید.

در صورتی که یخچال را برای مسافرت های چند روزه از برق کشیدیم، آیا باز هم باید دستگاه را از وسایل گرامیشی دور کنیم؟

همانطور که در بالا هم گفتیم، رعایت این مورد در چنین شرایطی صرفا جنبه ایمنی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *