عیب یابی و علت گرم شدن یخچال فریجیدر
عیب یابی و علت گرم شدن یخچال فریجیدر
بهمن 30, 1396
5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آنها
5 مشکل رایج در ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر آنها
بهمن 30, 1396
نمایش همه

یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست

یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست

به عنوان مثال، یخچال ها باید محفظه داخلی را بین 2 تا 4 درجه سانتی گراد نگهداری کنند و برای فریزر 15- تا 17- درجه سانتی گراد. اگر محفظه یخچال از محتویات خود بخوبی نگهداری نمی کند، حتی زمانی که درجه یخچال در کمترین مقدار تنظیم شده باشد، احتمالا مشکل این است که سنسور دمای یخچال یا سیستم کنترل دما کار نمی کند. شما می توانید درجه حرارت یخچال را با یک دماسنج بررسی کنید.

اگر تعویض سنسور درجه حرارت به نظر می رسد که فراتر از توانایی های شما باشد، با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید.

اگر یک یخچال کاملا خنک نشود، کنترل الکتریکی تقریبا همیشه باعث این مشکل می شود، معمولا نیاز به شارژ گاز بیشتر نیست. زیاد بودن گاز یخچال معایب خاص خودش را دارد.

سیستم های مهر و موم شده جریان مبرد(گاز فرئون)، احتمالا مشکلی ایجاد نمی کنند، این نوع خرابی ها به ندرت اتفاق می افتد. در عوض، ممکن است کوئل پشت یخچال کثیف شده باشد، درب یخچال فریزر فریجیدر که به تدریج نوار دور آن خراب شده باشد، یا یک کنترل دمای معیوب بسیاری از مشکلات را بوجود می آورند.

گام به گام، تعمیر یخچالی که به اندازه کافی سرد نیست

قبل از تماس با نمایندگی فریجیدر:

درجه یخچال را بررسی کنید. مطمئن شوید که آن را روی سرد تنظیم کرده اید. به طور معمول، دمای داخل یخچال فریزر فریجیدر باید حدود 3 درجه سانتی گراد باشد.

فن فریزر را کنترل کنید. هنگامی که فن خنک کننده روشن می شود، به این معنی است که تایمر یخ زدگی و کنترل کننده سرما در یخچال و فریزر هر دو روی سرد تنظیم شده اند.

چک کردن کمپرسور (معمولا در پشت یخچال قرار دارد)، وقتی فن داخل کار می کند کمپرسور و فن آن نیز باید کار کنند. در صورتی که فن و کمپرسور کار نکنند یا در صورتی که هر کدام از آنها کار نکند یخچال فریزر فریجیدر یا خنک نمی شود یا خیلی کم خنکی دارد.

گام به گام، تعمیر یخچالی که به اندازه کافی سرد نیست

یخچال فریجیدر اصلا کار نمی کند

اگر چراغ یخچال و فریزر روشن نمی شود و موتور آن هم روشن نمی شود، در اینجا عیوب احتمالی این مشکل را بررسی می کنیم:

بررسی برق یخچال، اطمینان حاصل کنید که یخچال و فریزر به یک پریزی که برق دارد وصل شده است (وصل کردن یک لامپ به آن و یا با استفاده از فازمتر برای تست). اگر پریز برق نداشته باشد، عوامل قطع شدن برق پریز را بررسی کنید ممکن است فیوز پریده باشد.

یخچال فریجیدر اصلا کار نمی کند

مطمئن شوید که درجه کنترل سرما یخچال به درستی تنظیم شده است.

در صورتی که از سالم بودن برق ورودی اطمینان حاصل کردید و هیچ نشانه ای از گرم شدن و خرابی در دو شاخه یخچال مشاهده نکردید، اما یخچال هنوز روشن نمی شود. درب یخچال را ببندید تا هوای سرد آن سریع خارج نشود و مواد غذایی دیرتر سرمای خود را از دست بدهند. با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین مدت آنرا تعمیر کنیم.

مطمئن شوید که درجه کنترل سرما یخچال به درستی تنظیم شده است.

بوی بد یخچال

اگر داخل یخچال و فریزر شما بوی بد می دهد، حتی پس از اینکه تمام مواد مشکوک را برداشتید، دو شاخه آن را از برق جدا کنید و بطری ها و قفسه ها را از آن در بیاورید و با مواد شوینده شسته تا خوب تمیز شوند. بعد محلولی با نسبت 1/2 نوشابه گازدار در آب گرم حل کنید.

تمام قسمت های داخل یخچال فریزر فریجیدر را با این محلول تمیز کنید. اگر بوی بد از بین نرود، سعی کنید چند تکه زغال چوب را در کاسه های کم عمق قرار داده و آنها را در قفسه های داخل یخچال قرار دهید تا بوهای بد را جذب کنند.

سر و صدای ارتعاشی به طور کلی از قطعات شل مانند کویل کندانسور شل، گرمازدگی لوله های کمپرسور یا غلتک ها و پایه هایی که روی زمین به خوبی قرار نگرفته اند، ناشی می شود.

به دنبال هر بخشی که شل شده باشد بگردید و آن را با یک آچار یا پیچ گوشتی محکم کنید. سپس یخچال را بلند کنید و پایه های جلوی آنرا بررسی کنید همه آنها بر روی زمین باشند، هیچکدام از آنها بالاتر از سطح زمین نباید باشد. یخچال باید تراز باشد پایه ها را بچرخانید تا تنظیم شوند و همه آنها بر روی زمین قرار بگیرند.

در صورتی که مشکل یخچال شما برطرف نشد، برای تعمیر یخچال فریجیدر با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید تا مشکل یخچال شما را به بهترین نحو ممکن برطرف کنند.

2 دیدگاه ها

 1. Hadi گفت:

  سلام خسته نباشين من يه سايد فريجيدر دارم ديروز آمدم ديدم طرفه فريزر يه كم اب شده بعد روشن خاموش كردم دماي فريزر به ٦رسيد ممنون ميشم كمك كنين مشکل دیگه ای هم دارم و اون گرم شدن یخچال فریجیدر هست که نمیدوونم علتش چیه و باید چیکار کنم؟

  • admin گفت:

   سلام دوست عزیز
   برای برطرف شدن مشکلتون و تعمیر ساید شما با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیرات فریجیدر راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند. همچنین در خصوص مشکل گرم شدن یخچال فریجیدر باید بگوییم که این موضوع میتونه دلایل متفاوتی مثل ایراد فن و … داشته باشد پس بهتر است توسط کارشناس عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *