فیوز حرارتی ظرفشویی و نحوه تعویض آن
فیوز حرارتی ظرفشویی و نحوه تعویض آن
شهریور 21, 1400
علت خرابی، نحوه کار و تست شیر برقی کولر گازی
علت خرابی، نحوه کار و تست شیر برقی کولر گازی
شهریور 21, 1400
نمایش همه

تراز کردن لباسشویی

تراز کردن لباسشویی

برخی از کاربران هنگان نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی به تراز کردن دستگاه اهمیت بسیار زیادی نمی دهند در صورتی که تراز بودن لباسشویی یکی از مهم ترین نکاتی است که شما باید حتما آن را انجام دهید تا دستگاه در حین فرآیند شست و شو دچار لرزش نشود و سر و صدا های عجیبی تولید نکند.

در صورتی که نیاز به استفاده از خدمات  تعمیرات لباسشویی فریجیدر دارید از طریق شماره تماس های زیر با ما در ارتباط باشید.

امروز در این مقاله قصد داریم برایتان به طور کامل درباره ی تراز کردن لباسشویی توضیح دهیم تا اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه بدست آورید و با انجام این کار طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید. در نهایت تا انتهای مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت بخوانید.

مراحل تراز کردن ماشین لباسشویی

در این بخش از مقاله قصد داریم مراحل تراز نمودن ماشین لباسشویی را به شما آموزش دهیم تا اگر با کد خطای مربوط به تراز نبودن دستگاه مواجه شدید، بتوانید در اسرع وقت مشکل را برطرف نمایید.

تراز کردن لباسشویی

لازم به ذکر است که نحوه تراز کردن لباسشویی برای بیشتر برند ها مانند سامسونگ، الجی، بوش، جنرال الکتریک، کنوود و… یکسان است. در نهایت تا انتها ما را همراهی کنید و مطالب را موشکافانه بخوانید:

1- همانطور که می دانید ماشین لباسشویی 4 پایه دارد که 2 پایه جلو به صورت پیچی هستند و می توان آنها را قفل کرد. در اولین گام شما باید قفل این پایه های جلویی را باز نمایید.
2- یک دستگاه تراز بر روی ماشین لباسشویی بگذارید و سپس بررسی نمایید که فاصله ی دستگاه با زمین خیلی زیاد نباشد.
3- در این مرحله برای تنظیم کردن پایه های جلویی باید پیچ آنها را به سمت داخل بچرخانید. تا زمانی این چرخش را ادامه دهید که حباب درون دستگاه تراز در مرکز و جای خود قرار بگیرد.
4- پس از انجام مرحله ی بالا باید به تراز کردن پایه های عقبی دستگاه بپردازید. لازم به ذکر است که در برخی از ماشین لباسشویی ها، پایه های عقبی به صورت خودکار تنظیم و تراز می شوند. در صورتی که دستگاهتان این ویژگی را نداشت شما باید پایه های عقبی را طبق مراحل بالا تنظیم کنید. به حباب درون دستگاه تراز نیز دقت نمایید.
5- پس از تراز کردن پایه های عقبی و جلویی نوبت به بستن ضامن های قفل پایه ها می رسد. پیش از انجام این کار با بررسی دستگاه تراز، مطمئن شوید که لباسشویی را به درستی تراز کرده اید.

چگونه تراز بودن ماشین لباسشویی را تست کنیم؟

تراز کردن لباسشویی

1- پایه ها را بررسی نمایید و مطمئن شوید که در جای مناسبی قرار گرفته اند.
2- ممکن است پس از روشن کردن ماشین لباسشویی، دیگ باز هم در حین چرخش لرزش داشته باشد و سر و صدا های عجیبی ایجاد کند. این مسئله نشان دهنده ی تراز نبودن دستگاه است.
3- با استفاده از نرم افزار های موجود در گوشی های هوشمند می توان تراز بودن لباسشویی را تست کرد.
4- می توانید از دستگاه تراز برای تست کردن تراز بودن لباسشویی استفاده نمایید.

چرا با وجود تراز بودن لباسشویی، دستگاه لرزش دارد؟

در برخی از مواقع ممکن است با وجود تراز بودن ماشین لباسشویی، دستگاه هنوز هم لرزش داشته باشد و در حین فرآیند شست و شو تکان بخورد. در ادامه قصد داریم برای برطرف کردن این مشکل، نکاتی را برایتان بیان کنیم. در نتیجه همراه ما باشید و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بدست آورید:

1- اگر سطحی که ماشین لباسشویی را بر روی آن قرار داده اید، دارای پوسیدگی باشد دستگاه در حین فرآیند شست و شو کمی جا به جا خواهد شد.
2- یکی دیگر از علت های لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی، شل شدن پیچ ها در کیت انساط یا مخزن می باشد. برای برطرف کردن این مشکل پیچ ها را بررسی نمایید و در صورت نیاز آنها را سفت کنید.
3- در صورتی که بار داخل ماشین لباسشویی متعادل نباشد تعادل دستگاه به هم خواهد خورد و نهایت شما شاهد لرزش های بیش از حد دستگاه خواهید بود. از همین رو همواره از حجم مناسب لباس استفاده نمایید.
4- خراب شدن و آسیب دیدن کمک فنر ها دلیلی بر به هم خوردن تراز و تعادل ماشین لباسشویی می باشد. برای برطرف کردن مشکل باید کمک فنر ها را بررسی نمایید و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض آنها بپردازید.

نکاتی در رابطه با تراز نمودن ماشین لباسشویی

تراز کردن لباسشویی

1- در صورتی که ماشین لباسشویی خود را به تازگی خریداری کرده اید با یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای تماس بگیرید تا به شما در نصب، راه اندازی و تراز کردن دستگاه کمک کند. این گونه لباسشوییتان شامل گارانتی نیز خواهد شد.
2- اگر لباسشویی خود را تازه خریداری کرده اید حتما کف محافظتی آن را باز کنید.
3- در برخی از برند های ماشین لباسشویی یک پیچ ترنسلیت در پشت دستگاه نصب شده که وظیفه ی آن نگهداری لباسشویی در زمان حمل و نقل می باشد. هنگام تراز کردن دستگاه باید حتما این پیچ را باز نمایید.
4- در صورتی که ماشین لباسشویی خود را برای مدت طولانی تراز نکرده اید، احتمال شل شدن دیگ وجود دارد. در نهایت آن را بررسی نمایید.

نتیجه گیری

امروز در این مقاله برایتان به طور کامل درباره ی تراز کردن لباسشویی توضیح دادیم و امیدواریم که اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را بدست آورده باشید.

لازم به ذکر است که در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی، دستگاه سر و صدا های بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد و طول عمر آن کاهش خواهد یافت. در نتیجه همواره دستگاه خود را بررسی نمایید و مطمئن شوید که به درستی تراز شده است.

ما آمادگی خدمت رسانی و مشاوره بصورت 24 را داریم و با چهار نمایندگی در تهران آمادگی اعزام کارشناسان در کوتاه ترین را به محل شما داریم

جهت تماس با ما کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *