نحوه تراز کردن یخچال
نحوه تراز کردن یخچال
می 15, 2021
رله اورلود یخچال
رله اورلود یخچال چیست و چگونه کار می کند؟
ژوئن 7, 2021
نمایش همه

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از وسایل برقی است که شاید به خاطر مشغله هایی که امروزه وجود دارد، نیاز هر آشپزخانه ای باشد. اما برخی از اوقات این امکان وجود دارد که این دستگاه بوی ناخوشایندی از خودش بدهد. برای همین تصمیم گرفتیم این مقاله را برای شما ارائه بدهیم و در آن در مورد تمیز کردن ماشین ظرفشویی فریجیدر صحبت کنیم. در اکثر آپارتمان ها به دلیل کمبود جا نیازمند ماشین ظرفشویی در سایز کوچک هستید، به همین دلیل به شما فریجیدر، این برند و مارک بسیار معتبر و شناخته شده را معرفی می کنیم تا دیگر بوی بدی از آن بلند نشود. تمیز کردن ظرفشویی یک کار فوق العاده آسانی است که هر کسی می تواند آن را انجام بدهد.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی فریجیدر

سیستم این دستگاه به گونه ای است که می توانید در آن ظرف هایی با ابعاد بزرگ بگذارید و حتی خیلی از وقت ها می توانید در آن ظرف هایی با ابعاد کم نیز بگذارید. این همه قابلیت مثل حمل آسان باعث شده تا در این راستا طرفداران زیادی داشته باشد. برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی اصلا نگران نباشید ما به شما یاد می دهیم که چگونه این کار ها را انجام بدهید. مراحلی را باید طی نمایید که این مراحل به شرح زیر می باشند:

  • فیلتر را پاک کنید
تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

اولین جایی که باید به آن توجه داشته باشید قسمت فیلتر ها می باشد چون این احتمال وجود دارد که در اثر غذا یا باکتری های ناشی از آن مسدود و گرفته بشود. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که قبل از انجام این کار بایستی ماشین ظرفشویی را از برق بیرون بیاورید و سپس سبد را از جایگاهش بردارید. در آخر پنل دسترسی را که در بالای فیلتر قرار گرفته است، بردارید و شروع به تمیز کردن فیلتر نمایید. نحوه تمیز کردن نیز به این گونه است که یا آن را زیر آب بگیرید یا به واسطه یک برس می توانید به آرامی این کار را انجام دهید. بازه زمانی که هر بار باید تکرار کنید یک ماه می باشد.

  • بازوی اسپری را تمیز کنید

بازوی اسپری در کشوی پایینی و در ردیف پایین قرار دارد، بنابراین با بیرون آوردن این ردیف می توانید به بازوی اسپری دسترسی داشته باشید. عملکرد این بازو به گونه ای است که دارای سوراخ هایی می باشد و از بین این سوراخ ها آب رد می شود تا ظرف ها را تمیز کند. برای انجام این کار تنها کافی است اسپری را زیر آب بگیرید. در صورتی که سوراخ های این اسپری گرفته شود، ظرف هایتان همچنان کثیف باقی می ماند.

  • ماشین ظرفشویی را ضد عفونی کنید

برای این کار باید به دنبال یک شوینده ای باشید که ضد عفونی کننده باشد. توصیه ما به شما این است که از سرکه سفید استفاده نمایید چون این مایع برای ماشین ظرفشویی شما قدرت فوق العاده ای دارد و بوی بد را از بین می برد. نحوه استفاده از این سرکه به این صورت می باشد که شما یک کاسه ای از آن را پر کنید و در میان (وسط) ماشین قرار دهید. سپس ماشین را روی دور معمولی (مثل همیشه) بگذارید این گونه سرکه در اطراف ماشین پخش می شود. توجه داشته باشید که نباید هیچ گونه شوینده ای را به آن بزنید. راهنمایی های ما را در این مورد کاملا جدی بگیرید تا برندی که در اختیار دارید آسیب نبیند و از پرداخت هزینه های اضافی خودداری کنید.

در این محتوا در مورد تمیز کردن ماشین ظرفشویی صحبت کردیم تا با دریافت اطلاعات کافی و دقیق از بوی نامطبوع و بد آن جلوگیری کنید، در نتیجه اگر در این موقعیت قرار گرفتید اصلا نگران نباشید و عصبانی نشوید و با به کار بردن راه و روش هایی که برایتان بیان کردیم مشکل را برطرف نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *