تعمیر برد کولر گازی فریجیدر
تعمیر برد کولر گازی فریجیدر
مارس 1, 2020
تعویض فن یخچال فریجیدر
تعویض فن یخچال فریجیدر در خانه – قیمت فن فریجیدر
مارس 17, 2020
نمایش همه

همه چیز در مورد تعمیر برد یخچال فریجیدر

تعمیر برد یخچال فریجیدر

یخچال فریجیدر یکی از یخچال های با دوام آمریکایی است که مانند همه ی یخچال برد الکتریکی آن نقش هسته ی اصلی دستگاه را بازی می کند. برد الکتریکی از جمله قطعاتی از یخچال است که به ندرت خراب می شود. وظیفه ی اصلی برد یخچال کنترل کردن دیگر قطعات از جمله کمپرسور و فن یخچال است. پس میتوان گفت تمامیه فعالیت های یخچال زیر نظر برد است.

نکته ای که در مورد برد باید به آن توجه کنید این است که تعمیر آن فقط از عهده ی نمایندگی تعمیرات فریجیدر بر می آید پش حتما قبل از هر کاری با ما تماس بگیرید. ما تعمیر برد یخچال فریجیدر شما را به بهترین نحو انجام خواهیم داد. اگر هم نیاز به تعویض برد بود تمامیه قطعات ما اورجینال هستند و مناسب ترین قیمت را دارند پس از نظر قیمت برد یخچال فریجیدر هم خیالتان راحت باشد.

در یخچال فریجیدر مانند خیلی از یخچال های جدید دو برد وجود دارد.

  • برد الکتریکی اصلی
  • برد الکتریکی نمایشگر (دیسپلی)
تعمیر برد یخچال فریجیدر

وظیفه ی برد دیسپلی نشان دادن ارور ها ، دمای یخچال و به طور کلی ارتباط راحت تر کاربر با یخچال است.

علت خراب شدن برد یخچال فریجیدر

  • طول عمر بالای یخچال
  • نوسانات شدید برق
  • اتصالی سیم های داخلی یخچال
  • خوردن ضربه ی شدید
  • رسیدن آب به برد یخچال

طول عمر بالای یخچال

طبیعی است که هر وسیله ی الکتریکی بعد از مدتی از مصرف دچار تقص فنی شود. درست است که مشکلاتی که در نهایت باعث تعمیر برد یخچال فریجیدر شوند خیلی نادر هستند اما به هر حال در چند مورد هم به دلیل افزایش سن دستگاه شاهد خرابی برد یخچال بوده ایم.

نوسانات شدید برق

یکی از دلایل اصلی که اکثر نمایندگی ها تاکییدی بر داشتن محافظ برق در خانه دارند همین است. متاسفانه در ایران در برخی ساعات شبانه روز نوسانات برق شدید است و این امر موجب آسیب رسیدن به برد یخچال فریجیدر شما می شود.

اتصالی سیم های داخلی یخچال

گاهی افراد خود برای تعمیرات یخچال اقدام می کنند و بعد تعمیر بد و یا سیم پیچی های غلط باعث اتصالی سیم های داخلی یخچال می شوند.

رسیدن آب به برد یخچال

در اثر خراب شدن قطعات مختلف ممکن است آب وارد بدنه ی یخچال شده و به برد یخچال فریجیدر برسد در نهایت موجب سوختن برد می شود.

ارور نشان دهنده ی خرابی برد یخچال فریجیدر

 ارور های SY CE یا SY CF حاکی از بروز مشکل در برد الکترونیکی اصلی دستگاه دارد. زمانی که این ارور را بر روی نمایشگر مشاهده کردید یخچال را از برق بیرون کشیده و با نمایندگی برای تعمیر برد یخچال فریجیدر خود تماس بگیرید.

قیمت برد یخچال فریجیدر

برد فریجیدر به صورت غیر اصل و با کیفیت های متفاوت در بازار وجود دارد. ما چون نمایندگی اصلی فریجیدر هستیم برد را به صورت اورجینال و با کیفیت اصلی داریم. قیمت برد یخچال فریجیدر با نوسانات ارز تغییر می کند ولی باز هم ما برای رفاه حال شما عزیزان مناسب ترین قیمت را در نظر میگیریم.

برای اطلاع از قیمت برد یخچال فریجیدر می توانید با شماره ی 22225007 تماس بگیرید.

قیمت برد یخچال فریجیدر

تعمیر برد یخچال فریجیدر در منزل

اگر دانش و شرایط لازم برای تعمیر برد یخچال فریجیدر را در منزل می توانید با این 7 روش تعمیر برد یخچال فریجیدر خودتان انجام دهید.

مرحله ی اول :

برق یخچال را قطع کرده. یخچال را از جای خود خارج کرده تا بتوانید به راحتی به پشت آن دسترسی داشته باشید.

مرحله ی دوم :

در قسمت  پشتی یخچال جایگاه برد را مشاهده می کنید. پوشش روی برد را برای دسترسی به آن جدا کرده. با استفاده از پیچ گوشتی می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

مرحله ی سوم :

سیم ها را با حفظ کردن جایگاه آن ها جدا کنید. این مرحله خیلی مهم است چون همانطور که پیش تر گفتیم اتصال غلط سیم ها می تواند باعث اتصالی و در نهایت سوختن برد شما شود.

مرحله ی چهارم :

در این مرحله بعد از جدا کردن سیم های متصل به برد می توانید به راحتی برد را با فشار دادن به سمت چپ و آزاد کردن زبانه ی آن از یخچال جدا کنید.

مرحله ی پنجم :

در این مرحله میتوانید اگر خازن و یا هر قطعه ی دیگری از برد سوخته آن را تعویض کنید. معمولا آسیب به برد غیر قابل تعمیر است. پس ممکن است مجبور باشید آن را تعویض کنید.

نکته : قبل از دست زدن به برد آن را تخلیه ی الکتریکی کنید.

مرحله ششم :

برد جدید یا تعمیر شده را جایگزین قبلی کنید. اتصالات را به درستی به برد متصل کرده و پوشش برد را با پیچ گوشتی دوباره نصب کنید.

مرحله هفتم :

در آخرین مرحله باید یخچال را دوباره به برق متصل کنید. شیر آب هایی هم اگر جدا کردید باز متصل کنید.

تعمیر برد یخچال فریجیدر به صورت تخصصی

اگر می خواهید در سرعترین زمان ممکن مشکلات مربوط به برد یخچال فریجیدر شما بر طرف شود می توانید با ما تماس بگیرید. شماره تماس جهت تعمیر یخچال فریجیدر : 22225007

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *