دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی
دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی
تیر 8, 1401
علت یخ نساختن ساید فریجیدر
تعمیر یخساز فریجیدر
تیر 8, 1401
نمایش همه

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی

نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی

چگونه قفل کودک ماشین ظرفشویی را فعال یا غیرفعال کنیم؟

امروزه ماشین ظرفشویی تبدیل به یکی از اجزای پر و پا قرص آشپزخانه‌ها شده است و خدمات زیادی را نیز به کدبانوی خانواده ارائه می‌کند. یکی از آپشن‌هایی که ماشین‌های ظرفشویی دارند، قفل کودک است که این امکان را به کاربر می‌دهد تا در زمانی که کودک در آشپزخانه تنها است و یا بنا به هر دلیل حواس کسی به او نیست، با کنجکاوی بچه گانه خود باعث بروز خسارت‌های جانی و مالی نشود. با این مقدمه می‌خواهیم شما را با چگونگی فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی آشنا نماییم. چون مکانیزم قفل کودک در برندهای مختلف لوازم خانگی متفاوت است، لذا ما نیز در این جا به قفل کودک ماشین‌های ظرفشویی مطرح موجود در بازار می‌پردازیم. همچنین اگر به این دست مقالات علاقه‌مند هستید، می‌توانید به بخش نمایندگی مجاز تعمیر فریجیدر مراجعه کنید.

نقش و اهمیت قفل کودک ماشین ظرفشویی

قفل کودک یکی از اجزای ایمنی ماشین‌های ظرفشویی است که امروزه شرکت‌های تولید کننده آنها ملزم به در نظر گرفتن آن می‌باشند. با فعال شدن قفل کودک ظرفشویی، هیچ یک از دکمه‌های آن عمل نمی‌کند و در واقع اگر کودک به هر یک از دکمه‌های ماشین ظرفشویی دست بزند، هیچ تغییری در عملکرد و برنامه ماشین ظرفشویی ایجاد نمی‌شود. بدین ترتیب می توانید با خیال راحت به کارهای منزل بپردازید.

نقش و اهمیت قفل کودک ماشین ظرفشویی

مقالات مرتبط: ماشین ظرفشویی فریجیدر چگونه کار می کنند

1- روش فعال سازی و غیرفعال سازی قفل کودک ماشین ظرفشویی سامسونگ

فعال سازی قفل کودک ماشین ظرفشویی سامسونگ به این صورت است که باید دکمه‌ای که دارای علامت قفل است را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک ظرفشویی شما فعال شود. زمانی که قفل کودک ماشین ظرفشویی سامسونگ فعال می‌شود، کد حرفی cl برروی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. حالا با فشار دادن مجدد دکمه قفل کودک به مدت ۳ ثانیه، قفل کودک از حالت فعال به غیرفعال تغییر وضعیت می‌دهد.

2- روش فعال سازی و غیرفعال سازی قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی

اما مکانیسم فعال و غیرفعال کردن قفل کودک در ماشین‌های  ظرفشویی ال جی به این صورت است که باید دو دکمه Spray و Reins بر روی کنسول کنترل ظرفشویی ال جی به طور هم‌زمان فشار داده شوند و به طور برعکس به همین ترتیب غیر فعال می‌شوند. 

3- روش فعال سازی و غیرفعال سازی قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش

در ماشین‌های ظرفشویی بوش فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی در سری ۶ و ۸ به این ترتیب است که دکمه control lock باید به مدت سه تا پنج ثانیه نگه داشته شود. برای غیرفعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش نیز کافی است که دکمه control lock  که حالا با علامت قفل نشان داده شده است را فشار داد. 

4- روش فعال سازی و غیرفعال سازی قفل کودک ماشین ظرفشویی دوو

روش فعال سازی قفل کودک در ماشین ظرفشویی دوو به این ترتیب است که باید دکمه‌های drying  و delay timer به طور هم‌زمان و به مدت ۳ ثانیه فشار داده شوند. به این نکته توجه کنید که  بعد از فعال کردن قفل کودک امکان استفاده از سایر دکمه‌ها را ندارید و برای انجام دستورات و تنظیمات جدید باید حتماً قفل کودک غیر فعال شود. مکانیزم غیر فعال سازی قفل کودک در ماشین ظرفشویی دوو به این ترتیب است که باید دوباره هر دو دکمه با هم فشار داده شوند. و اگر این دو دکمه قادر به غیر فعال کردن قفل کودک نباشند، می‌توانید از دو دکمه  option و temp استفاده کنید.

مزیت فعال سازی قفل کودک در ماشین های ظرفشویی

استفاده از قفل کودک در ماشین‌های ظرفشویی نه تنها از بروز خسارت‌های جانی و مالی بر اثر کنجکاوی بیش از حد کودک جلوگیری به عمل می آورد، بلکه از ورود اطلاعات نادرست به دستگاه و بر هم خوردن تنظیمات و برنامه‌های آن نیز جلوگیری به عمل می‌آورد. همان طور که در بالا نیز مشاهده کردید، مکانیزم قفل کودک در ماشین‌های ظرفشویی در برندهای مختلف، با هم متفاوت است. چنانچه قادر به روشن کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی خود نیستید، یا دستگاه از پذیرفتن قفل کودک اجتناب می‌کند، برد آن نیاز به تعمیر پیدا کرده و باید با سرویس‌کار معتبر تماس بگیرید. 

مزیت فعال سازی قفل کودک در ماشین های ظرفشویی

مقالات مرتبط: بررسی ماشین ظرفشویی فریجیدر

نتیجه گیری

به طور کلی نه تنها در ماشین‌های ظرفشویی، بلکه در تمامی وسایل دیجیتالی امروزی نیاز به قفل کودک احساس می‌شود. چرا که گذشته از پیچیده‌تر شدن مکانیسم های دیجیتالی دستگاه‌ها، ضریب کنجکاوی و هوش کودکان نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است و آنها هر روز به دنبال کشف ناشناخته‌ها و ماجراجویی‌های جدیدی هستند. بنابراین لازم است که در زمان خرید هر نوع ماشین ظرفشویی، با مکانیزم قفل کودک آن نیز آشنا شوید تا ضریب ایمنی دستگاه و برنامه ریزی که در آن صورت گرفته افزایش پیدا کند. همچنین می‌توانید جهت تعمیر ماشین ظرفشویی خود به تعمیر تخصصی ظرفشویی فریجیدر مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *