عیب یابی برای خاموش شدن یخچال فریجیدر
عیب یابی برای خاموش شدن یخچال فریجیدر
تیر 1, 1401
نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی
نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی
تیر 1, 1401
نمایش همه

دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی

دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی

علل کف نکردن دستگاه لباسشویی

 این که چرا ماشین لباسشویی کف نمی‌کند، یکی از مشکلات عدیده‌ای است که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار با ماشین لباسشویی خود دارند. این موضوع ربطی به برند و مدل ماشین لباسشویی ندارد و گاه می‌تواند در هر ماشین لباسشویی اتفاق بیافتد. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش تعمیرگاه مرکزی لباسشویی فریجیدر مراجعه فرمایید. با این مقدمه می‌خواهیم شما را با دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی آشنا کنیم. پس اگر می‌خواهید بدانید که چرا ماشین لباسشویی کف نمی‌کند، این پست را تا انتها مطالعه نمایید. 

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند؟

بعضی مواقع اتفاق می‌افتد که ماشین لباسشویی هیچ کفی تولید نمی‌کند و حتی با ریختن مقدار قابل توجهی پودر لباسشویی در جاپودری لباسشویی، باز هم این مشکل به قوت خود باقی است. در چنین مواقعی بهتر است از نکات خاصی برای رفع ایراد دستگاه استفاده نمایید و یا حتی شاید بهتر باشد به خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی هم مراجعه نکنید. در اینجا می‌خواهیم شما را با دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی آشنا کنیم.

چرا ماشین لباسشویی کف نمی کند؟
  • نامرغوب بودن کیفیت پودر رختشویی مورد استفاده
  • حل نشدن پودر رختشویی در ماشین لباسشویی
  • مناسب نبودن دمای دستگاه
  • سختی زیاد آب

مقالات مرتبط: اجتناب از تعمیرات زیاد ماشین لباسشویی فریجیدر

1- نامرغوب بودن کیفیت پودر رختشویی مورد استفاده

توجه داشته باشید که هرگز از پودر لباسشویی نامرغوب برای شستشوی لباس‌های خود استفاده نکنید. پودرهای رختشویی نامرغوب و غیر استاندارد برای ماشین‌های لباسشویی مدرن و دیجیتال امروزی زیان بیشتری به همراه دارند. بنابراین برای انتخاب پودر رختشویی استاندارد، بر روی برندهای مطرح موجود در بازار کار کنید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که پودرهای رختشویی با کیفیت نیز کف کمتری تولید می‌کنند. 

2- حل نشدن پودر لباسشویی در ماشین لباسشویی

گاهی اوقات پودر لباسشویی که استفاده می‌کنید، به راحتی در داخل ماشین لباسشویی و حتی در آب ولرم حل نمی‌شود و حتی ممکن است در پایان شستشو همچنان بر روی لباس‌ها باقی بماند. برای این منظور ضمن بررسی کیفیت پودر، سختی آب مورد استفاده را نیز اندازه‌گیری کنید. این مشکل به ویژه در چند سال اخیر که مشکل کم آبی و افزایش سختی آب ظاهر شده است بیشتر به چشم می‌خورد. 

بر اساس گزارشات رسیده و تجربیاتی که کاربران با ما در میان گذاشته‌اند، گاهی اوقات استفاده اشتباه از پودر لباسشویی دستی به جای پودر لباسشویی ماشینی باعث کف نکردن آن می‌شود. لذا در مورد مناسب بودن پودر رختشویی نیز دقت لازم را داشته باشید. 

3- نامناسب بودن دمای ماشین لباسشویی

گاهی اوقات کاربر در انتخاب برنامه و دمای مورد نیاز برای شستشوی لباس‌های خود مرتکب اشتباه می‌شود. پایین‌تر بودن دمای شستشو بر اساس نوع پودر لباسشویی می‌تواند باعث بروز این ایراد شود. بنابراین دمای شستشو در ماشین لباسشویی را به ۴۰ درجه برسانید و دوباره آن را امتحان کنید. انتظار داریم در این صورت، مشکل کم بودن کف ماشین لباسشویی حل شده باشد. در غیر این صورت روی گزینه تغییر پودر رختشویی خود کار کنید.

4- سختی آب منطقه

اگر آب منطقه دارای املاح زیادی باشد، یعنی از کلسیم و منیزیم زیادی برخوردار می‌باشد و جلوی کف کردن مناسب پودر رختشویی را می‌گیرد. از این رو در چنین شرایطی باید از پودر رختشویی مناسب برای آب‌های پُر املاح استفاده نمایید. حتی گاهی اوقات نیاز به وصل کردن آب ماشین لباسشویی به شبکه تصفیه شده آب منزل می‌باشد.

مقالات مرتبط: پر نشدن آب داخل ماشین لباسشویی

به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که سنگین بودن آب و نامرغوب بودن پودر رختشویی مورد استفاده، هر یک به سهم خود می‌توانند در به خطر انداختن سلامت ماشین لباسشویی شما نقش داشته باشند. 

نتیجه گیری

چنان‌چه با کف نکردن یا کم کف کردن ماشین لباسشویی خود مواجه هستید، تقریبا با اطمینان می‌توان گفت که این موضوع ارتباطی به شرایط فنی ماشین لباسشویی ندارد و ایراد را باید در مواد مصرفی مورد نیاز برای شستشو از قبیل پودر رختشویی و آب جستجو نمود. بنابراین روی گزینه‌های کیفیت و مرغوبیت پودر رختشویی و آب مورد استفاده برای شستشو و همچنین دما و برنامه ریزی مورد نظر برای شستشو کار کنید. شما عزیزان با خیالی آسوده می‌توانید تعمیرات لوازم منزل خود را به نمایندگی مجاز تعمیرات فریجیدر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *