لرزش ماشین لباسشویی فریجیدر
علل لرزش ماشین لباسشویی فریجیدر و رفع مشکل آن
بهمن 19, 1398
انواع ارور یخچال فریجیدر
بررسی انواع ارور یخچال فریجیدر
بهمن 19, 1398
نمایش همه

راهنمای کامل برای تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر

تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر

در این مقاله قصد داریم به صورت مرحله به مرحله به آموزش تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر بپردازیم.

برد ظرفشویی فریجیدر تمام عملکرد های ظرفشویی را کنترل میکند از شستن و خشک کردن گرفته تا تخلیه آب. اگر مطمئن هستید که مشکل از برد ظرفشویی شماست و برد نیاز به تعویض و تعمیر دارد بهترین کار این است که با متخصص تعمیر ظرفشویی فریجیدر که شناخت کاملی به این ظرفشویی دارد و دارای مجوز از طرف نمایندگی تعمیرات فریجیدر است تماس بگیرید. و اگر برد الکتریکی ظرفشویی خراب شده است باید این نکته را بدانید که تعمیر و تعویض آن کار هر کسی نیست.

علت خرابی برد ظرفشویی فریجیدر

برای مطلع شدن از علت خرابی برد ظرفشویی فریجیدر در ابتدا باید تمام قسمت های برد را بررسی کرد. در اکثر موارد به دلیل سوختگی برد امکان تعمیر آن وجود ندارد پس به ناچار باید آن را تعویض کنیم.

برد ظرفشویی که برای جایگزینی برد قبلی انتخاب میشود  باید اورجینال باشد و حتما مخصوص ظرفشویی فریجیدر باشد به همین دلیل است که تاکید داریم با نمایندگی آن تماس حاصل فرمایید چون هر گونه تعمیر و یا تعویض اشتباه هزینه های زیادی را برای شما به همراه دارد.

خازن هایی بر روی برد وجود دارد که خرابی هر کدام میتواند برد را از کار انداخته و یا قسمتی از عملکرد ظرفشویی را متوقف کند . در برخی از موارد سیم پیچی هایی که به دستگاه متصل میشود سبب سوختگی برد خواهد شد.

علائم خرابی برد ظرفشویی فریجیدر

  • اگر کل برد سوخته باشد ظرفشویی روشن نخواهد شد
  • اگر قسمت هایی از برد از کار افتاده باشد عمل آبگیری و یا تایمر ظرفشویی از کار می افتد.
  • نیم سوز شدن برد ممکن است با خاموش شدن دستگاه وسط شست و شو خودش را نشان بدهد.

لوازم مورد نیاز برای تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر

پیچ گوشتی تک سو و چهار سو

پیچ گوشتی چند کاره

دستکش مخصوص کار

حتما دیدن بفرمایید: نمایندگی تعمیر لباسشویی فریجیدر

مراحل تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر

این راهنمایی فقط برای برند فریجیدر نیست و اگر ظرفشویی شما از برند های دیگر موجود در بازار است هم میتواند کمک کننده باشد.

مرحله 1

ظرفشویی را از برق کشیده . برای مطمئن شدن از خاموش بودن ظرفشویی کنترل پنل آن را چک کنید.

برد ظرفشویی فریجیدر

مرحله 2

پنل درب بیرونی و کنترل پنل را بردارید. در ماشین ظرفشویی فریجیدر را باز کنید و با پیچ گوشتی مطابق عکس پوشش داخلی درب آن را باز کنید. برای این کار بهتر است چیزی زیر در بگذارید تا در حین کار آسیبی به در ظرفشویی شما وارد نشود.

تعمیرات برد ظرفشویی فریجیدر

مرحله 3

بعد از باز شدن پنل داخلی برد را مشاهده خواهید کرد برد را کمی به سمت چپ بکشید تا بتوانید آن را جدا کنید. اگر کاوری بر روی برد وجود دارد آن را جدا کنید . اتصالات مربوطه به برد را قطع کرده و به راحتی برد را از دستگاه جدا کنید. (بسته به نوع خرابی برد میتوانید بدون جدا کردن آن برای تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر اقدام کنید.)

تعویض برد ظرفشویی فریجیدر
تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر

مرحله 4

برد تعمیر شده و جایگزین را در داخل جایگاه برد قبلی قرار دهید. اتصالات را درست مانند قبل به آن وصل کنید. کاور برد را مجدد به آن متصل کنید.

(برای بهتر بسته شدن پوشش داخلی از پیچ گوشتی های بلند استفاده کنید.)

مرحله 5

پنل و یا پوشش داخلی درب ظرفشویی را مجددا نصب کنید. برق دستگاه را متصل کرده و از عملکرد صحیح ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. در صورتی که به هر مشکلی در حین تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر بر خوردید مشاوران ما آماده ی پاسخگویی به شما هستند.

اخطار:

تعمیر هرگونه لوازم خانگی الکتریکی مانند ظرفشویی در منزل و بدون تجربه ی کافی خطرناک است. حتما ایمنی را رعایت کرده و یا تعمیر برد ظرفشویی فریجیدر خود را به دست متخصص آن بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *