تمیز کردن ماشین ظرفشویی
تمیز کردن ماشین ظرفشویی
می 22, 2021
چرا سینی مایکروویو نمی چرخد
دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر
ژوئن 27, 2021
نمایش همه

رله اورلود یخچال چیست و چگونه کار می کند؟

رله اورلود یخچال

رله اورلود یکی از پر کاربرد ترین قطعات داخل یخچال است که وظیفه ی بسیار مهمی دارد.

امروز در این مقاله می خواهیم درباره ی نحوه کار رله اورلود کمپرسور یخچال توضیح دهیم تا اطلاعات کافی درباره ی این قطعه داشته باشید و بتوانید هنگام بروز هر گونه مشکلی به عیب یابی بپردازید.

همچنین شما را با انواع رله اورلود یخچال آشنا خواهیم کرد و این گونه اگر قطعه ی دستگاه شما آسیب دید و شما مجبور به تعویض آن شدید، می دانید که کدام نوع مناسب برای شما می باشد.

در نهایت تا انتهای مقاله همراه نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر باشید و مطالب را بسیار موشکافانه بخوانید.

حال میپردازیم به آموزش 0 تا 100 و نحوه تست رله اورلود و چگونگی کار کردن آن

گاهی اوقات جریان اضافی در موتور می باشد و یا اینکه دمای کمپرسور به خاطر اختلالات به وجود آمده افزایش می یابد. نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر ، در این مواقع رله اورلود موظف است تا جریان بیش از حد مجاز در کمپرسور را کنترل یا قطع کند تا به موتور آسیبی وارد نشود.

یخچال فریزر ها در کل یا دارای رله اورلود حرارتی و یا رله اورلود مغناطیسی هستند. در صورتی که این قطعه معیوب شود کمپرسور روشن نخواهد شد و این گونه عملکرد دستگاه به هم خواهد ریخت.

برای عیب یابی و رفع مشکل بهتر است از یک تکنسین ماهر یا کار بلد در نمایندگی فریجیدر کمک بگیرید زیرا این کار بسیار تخصصی و پیچیده می باشد.

نحوه کار رله اورلود کمپرسور یخچال

همانطور که در پاراگراف های بالا بیان کردیم هنگام بالا رفتن جریان های دریافتی موتور و افزایش دمای موتور، رله اورلود به عنوان یک محافظ الکتریکی عمل خواهد کرد.

اگر بخواهیم واضح تر بیان کنیم باید گفت با عبور جریان اضافی از رله اورلود، تیغه حساس تحریک می شود و طول آن افزایش می یابد، این عمل باعث قطع شدن ارتباط کانکت ها و جریان نول شده و در نهایت کمپرسور دستگاه خاموش خواهد شد. نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر

بعد از گذشت چند دقیقه دما در رله اورلود کاهش می یابد و تیغه حساس دوباره به حالت اولیه ی خود باز می گردد و در نتیجه کمپرسور روشن شده و شروع به کار خواهد کرد.

چگونه متوجه شویم که رله اورلود یخچال آسیب دیده است؟

تست رله اورلود کمپرسور یخچال

تا به اینجای مقاله اگر مطالب را با دقت خوانده باشید می دانید که با افزایش شدت میدان مغناطیسی، رله اورلود دست به کار می شود و به مدت یک تا دو دقیقه کمپرسور را خاموش نگه می دارد تا با این کار از موتور دستگاه محافظت کرده باشد.

در صورتی که رله اورلود آسیب ببیند کمپرسور روشن نخواهد شد. برای عیب یابی بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید زیرا این کار کاملا تخصصی است و اگر دانش کافی ندارید نباید آن را به تنهایی انجام دهید. نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر

لازم به ذکر است که هر اورلود دارای جریانی می باشد که بر روی آن نوشته شده، بنابراین اگر مجبور به خرید یک قطعه ی جدید بودید باید دقت نمایید که جریان رله اورلود جدید کمتر یا بیشتر از قبلی نباشد.

اگر قطعه ی جدید را با جریان اشتباهی خریداری نمایید کمپرسور باز هم روشن نخواهد شد.

امروز در این مقاله شما را با انواع رله اورلود یخچال آشنا کردیم و اکنون شما می دانید که این قطعه به دو صورت مغناطیسی و حرارتی وجود دارد. نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر

رله اورلود های حرارتی یک فیوز دارند که به آن فیوز حرارتی می گویند. همچنین یکی از رایج ترین سوالات کاربران این است که رله اورلود چیست و چگونه کار می کند که به طور کامل جواب این سوال را برایتان در پاراگراف های بالا بیان کردیم.

اگر بخواهیم بار دیگر به طور خلاصه نحوه کار آن را توضیح دهیم باید گفت، اگر درجه حرارت اورلود 105 سلسیوس باشد کمپرسور خاموش خواهد شد و زمانی که درجه حرارت به 61 سلسیوس برسد کمپرسور یخچال دوباره شروع به کار خواهد کرد.

فراموش نکنید که اگر نیاز به تست، تعمیر یا تعویض رله اورلود داشتید حتما از یک تکنسین کاربلد یا یک فرد ماهر کمک بگیرید زیرا این کار کاملا تخصصی بوده و باید دانش و اطلاعات کافی داشته باشید. نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *