علت-بوی-بد-کولر-گازی-چیست
علت بوی بد کولر گازی چیست؟ و نحوه‌ی برطرف کردن آن
فروردین 29, 1402
تعمیر پوسیدگی درب یخچال فریجیدر| نمایندگی تعمیرات یخچال فریجیدر
فروردین 29, 1402
نمایش همه

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست؟ | نمایندگی تعمیرات فریجیدر

علت-لرزش-ماشین-لباسشویی-چیست

زمانی که ماشین لباسشویی روشن می شود و دستگاه شروع به کار می کند، لرزش اندکی که از لباسشویی در هنگام کار مشاهده می کنید، یک امر طبیعی است. اما گاهی اوقات شما با لرزش شدید و تکان خوردن بیش از حد ماشین لباسشویی روبرو می شوید؛ که به نظر می رسد لباسشویی به سمت جلو در حال حرکت است و خب، این یک امر غیر طبیعی است که درصورت مشاهده آن، دستگاه باید سریعا عیب یابی و تعمیر شود تا خسارت بیشتری به آن وارد نگردد. ما در این مقاله به بررسی علت لرزش ماشین لباسشویی همراه با راهکارهایی برای رفع آن پرداخته ایم.

علت لرزش ماشین لباسشویی

لرزش شدید ماشین لباسشویی، معمولا در انتهای کار دستگاه و هنگام خشک کردن لباس‌ها بیشتر دیده می‌شود که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. 6 علت لرزش ماشین لباسشویی:

تراز نبودن ماشین لباسشویی

یکی از علت های رایج در لرزش لباسشویی، تراز نبودن دستگاه است. تراز نبودن ماشین لباسشویی می تواند به علت نصب نامناسب دستگاه باشد که سبب شده ماشین لباسشویی در یک شیب نا ملایم قرار بگیرد و پایه های جلو وعقب آن با یگدیگر تراز نباشند. با استفاده از ابزار تراز مهندسی، دستگاه خود را تراز نمایید. اگر ابزار ندارید می توانید برای جلوگیری از لرزش لباسشویی، دستگاه را روی یک تخته چوبی سه لا قرار دهید. همچنین می توانید از کفپوش ها برای تراز نمودن پایه های لباسشویی استفاده کنید.

نامتعادل بودن بار درون مخزن لباسشویی

متعادل نبودن بار درون لباسشویی، می تواند علت لرزش ماشین لباسشویی باشد. از قرار دادن حجم خیلی کم یا خیلی زیاد لباس در داخل دستگاه خودداری کنید. توصیه می شود بنا بر ظرفیت لباسشویی، داخل آن لباس قرار دهید. ظرفیت هر لباسشویی بر اساس کیلو گرم بر روی دستگاه درج شده است. همچنین از قرار دادن اجسام سنگینی چون پتو و حوله تن پوش در لباسشویی که در هنگام ابکشی وزن سنگینی پیدا می کنند؛ خودداری کنید زیرا به مرور زمان به کمک فنر آسیب رسانده و باعث لرزش لباسشویی می شود.

عدم تخلیه آب مخزن

زمانی که آب درون مخزن لباسشویی از طریق شیلنگ تخلیه، از مخزن خارج نشود، به علت وزن بالایی که دارد موجب لرزش شدید ماشین لباسشویی می شود. شیلنگ تخلیه ممکن است به علت انسداد یا گرفتگی نتواند آب درون مخزن را تخلیه کند به همین منظور توصیه می شود، یک تعمیرکار متخصص تعمیر لباسشویی شیلنگ لباسشویی را بررسی و عیب یابی کند.

فرسودگی کمک فنردیگ؛ علت لرزش ماشین لباسشویی

کمک فنردیگ لباسشویی که به منظور ثابت نگه داشتن دیگ روی پایه ماشین لباسشویی استفاده می‌شود، وظیفه‌ی جلوگیری لرزش دیگ در هنگام شستشو لباس را بر عهده دارد. زمانی که این کمک فنر در اثر گذشت زمان دچار فرسودگی یا خرابی شود ممکن است کش بیاید یا از جای خود خارج شود که نتیجه آن ایجاد لرزش شدید ماشین لباسشویی است. برای بررسی کمک فنردیگ، باید پنل بالایی دستگاه باز شود و پس از عیب یابی در صورت نیاز، قطعه تعمیر یا تویض شود.

بسته بودن پیچ ترنسفر لباسشویی

پیچ های ترنسفر، قطعاتی هستند برای محافظت از دیگ لباسشویی در زمان حمل و نقل که در پشت دستگاه تعبیه شده اند. پس از حمل لباسشویی و قرار دادن آن در جای مخصوص خود، با استفاده از آچار مخصوصی که در کارتن موجود است، پیچ ها راباز نمایید. باز نکردن پیچ های ترنسفر می تواند علت لرزش ماشین لباسشویی باشد.

خرابی کمک فنرها، علت لرزش لباسشویی

ماشین‌های لباسشویی دارای تعدادی کمک فنر هستند که به فریم پایه و بیرون دیگ متصل شده اند و وظیفه جلوگیری از لرزش زیاد و تکان های شدید بدنه دستگاه را بر عهده دارند. در صورت خرابی کمک فنر ها، اگر حجم لباس های داخل دیگ متعادل نباشد در هنگام خشک کردن، دیگ از جای خود خارج شده و به سمت جلو حرکت می کند در نتیجه این امر، شما با لرزش شدید ماشین لباسشویی روبرو می شوید.

در صورت مشاهده لرزش ماشین لباسشویی چه باید کرد؟

زمانی که با لرزش شدید و غیر طبیعی دستگاهتان مواجه شدید، سریعا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و برای عیب یابی و رفع آن از یک تکنسین متخصص و مجرب کمک بگیرید. دستکاری دستگاه توسط خودتان به علت نداشتن تخصص در تعمیر لباسشویی، می تواند منجر به خسارت های بیشتری برای دستگاهتان باشد.

برای تعمیر لباسشویی به کجا مراجعه کنیم؟

بهتر است تعمیر لباسشویی خود را به دست هر تعمیرکاری نسپارید، چون ممکن است به علت نداشتن تخصص کافی آسیب بیشتری به دستگاه شما وارد شود. توصیه می شود برای تعمیر لباسشویی به نمایندگی برند دستگاه خود مراجعه کنید. نمایندگی های تعمیرات با تعمیر دستگاه توسط تکنسین های متخصص، تعویض قطعات اورجینال و اصلی و ارائه خدمات پس از فروش، سلامت دستگاه شما را تضمین می کنند. اگر لوازم خانگی شما برند فریجیدر است در صورت بروز هرگونه مشکلی، می توانید به نمایندگی رسمی و مجاز تعمیرات فریجیدر مراجعه کنید و از خدمات ویژه نمایندگی ما بهره مند شوید.

جمع بندی

لرزش ماشین لباسشویی می تواند به دلایل زیر باشد:

  • تراز نبودن ماشین
  • نامتعادل بودن بار درون مخزن لباسشویی
  • عدم تخلیه آب مخزن
  • فرسودگی کمک فنردیگ
  • بسته بودن پیچ ترنسفر لباسشویی
  • خرابی کمک فنرها

علت های فوق باید توسط تعمیرکار بررسی شود تا در صورت نیاز، اقدام به تعمیر تا تعویض قطعات دستگاه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *