علت خرابی، نحوه کار و تست شیر برقی کولر گازی
علت خرابی، نحوه کار و تست شیر برقی کولر گازی
دی 12, 1400
علت نشت گاز از یخچال فریزر
علت نشت گاز از یخچال فریزر
دی 12, 1400
نمایش همه

اجتناب از تعمیرات زیاد ماشین لباسشویی فریجیدر

تعمیرات پرهزینه لباسشویی
ماشین لباسشویی ها جزو مهم ترین اعضای آشپزخانه هستند و خرابی آنها میتواند مشکل ساز باشد و برنامه روزمره شما را خراب کند مخصوصا اگر شما عجله داشت باشید و به این مشکل بربخورید کار شما سخت تر میشود. به صورت کلی شما باید محافظت های خاصی را از لباسشویی خود انجام دهید تا از تعمیرات متداول و اورژانسی دوری کنید.

1. مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما تراز است

این برای یک ماشین لباسشویی فریجیدر معمول نیست که لرزش و تکان های شدید داشته باشد. اگر دستگاه شما باعث ایجاد ارتعاشات در کف، دیوارها می شود و صدای بلندی تولید می کند، قطعا باید آن را تراز کنید.

اگر یک آچار دستی در اختیار دارید، از دستورالعمل های زیر استفاده کنید تا ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید. شما به احتمال زیاد برای بلند کردن پایه های دستگاه خود هنگام تنظیم آن، نیاز به کمک خواهید داشت. بهتر است سعی کنید پایه های دستگاه را تا آنجا که ممکن است به دستگاه متصل کنید و در جای خود محکم کنید.

ماشین لباسشویی شما تراز است

با استفاده از یک دستگاه تراز، پایه ها را در ارتفاع مناسب قرار دهید و در محل مناسب آنها را به بدنه قفل کنید تا نتوانند چرخش کنند. اگر دستگاه شما به طور اتوماتیک پایه های خود را تنظیم می کند، ماشین لباسشویی خود را به جلو خم کنید و به آرامی قسمت عقب آن را بر روی زمین قرار دهید.

2. هنگام کارکردن، از بارگذاری بیش از حد ماشین لباسشویی اجتناب کنید

اگر فرزند دارید، ممکن است چند بار در هفته شستشو داشته باشید. در موارد شدیدتر، این میزان حتی به چند بار در روز نیز می رسد. اگر فرزندان شما خودشان لباس های خود را می شویند، احتمالا به همین دلیل است که ماشین لباسشویی شما تراز نیست.

از آنجا که بچه ها هزینه های تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر را به هنگام نیاز به تعمیر پرداخت نمی کنند، به اندازه ما دقت به خرج نمی دهند و اکثرا این فلسفه را دارند که در صورتیکه لباس ها درون دستگاه جا شود، پس میزان بارگذاری برای روشن کردن دستگاه مناسب می باشد.

اطمینان حاصل کنید که برای دستیابی به اندازه بارگذاری مناسب، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید. شستشوی بیش از حد ممکن است دستگاه شما را از تعادل خارج کند و منجر به ایجاد مشکلات مکانیکی شود.

3. شلنگ های شستشو ماشین لباسشویی را بررسی کنید:

باید شلنگ ماشین لباسشویی را چند بار در سال برای شناسایی هر گونه نشانه ای از حباب، ترک خوردگی یا پوسیدگی بررسی کنید. هر گونه آسیب به شلنگ می تواند منجر به نشت یا پاره شدن آن شده و به طور بالقوه احتمال جاری شدن آب و آسیب به خانه شما را تقویت کند.

اکثر سازندگان توصیه می کنند شلنگ های دستگاه خود را هر پنج سال یکبار تعویض کنید. برای اطمینان خاطر بیشتر، توصیه می کنیم از شلنگ های با کیفیت بالا از جنس فولاد ضد زنگ استفاده کنید.

4. داخل آن را به طور ماهانه تمیز کنید

بقایای مواد شوینده معمولا در داخل ماشین لباسشویی باقی می مانند. توصیه می شود که به صورت دوره ای یک بار در هر ماه از پارچه و پاک کننده استفاده کنید تا بقای مواد شوینده درون ماشین لباسشویی را تمیز کنیدتا بوی بد به خود نگیرد.

به طور ماهانه تمیز کنید

مشابه هر وسیله کوچک یا بزرگ دیگری، اگر شما از آنها به خوبی نگهداری کنید، آنها نه تنها کارآمدتر عمل می کنند، بلکه طول عمر بیشتری نیز خواهند داشت. در صورت داشتن هر گونه سوال با نمایندگی تعمیرات فریجیدر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *