نکات کلیدی در نگهداری صحیح ماشین لباسشویی
نکات کلیدی در نگهداری صحیح ماشین لباسشویی
بهمن 1, 1401
چگونه ساید بای ساید فریجیدر را تمیز کنیم
چگونه ساید بای ساید فریجیدر را تمیز کنیم
بهمن 1, 1401
نمایش همه

کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر

تعمیر آب سرد کن یخچال

برخی مواقع در یخچال ها، آب سردکن دچار مشکل می شود که می تواند هزینه تعمیرات را به شما تحمیل نماید. نمایندگی تعمیرات فریجیدر مقاله ای در مورد آب سردکن یخچال فریجیدر برای شما آماده کرده که ممکن است شما را از هزینه های احتمالی نجات دهد. اگر این موارد کافی نبود، تعمیر یخچال فریجیدر خود را به نمایندگی ما بسپارید.

همانطور که میدانید هزینه های تعمیر یخچال روز به روز بیشتر میشوند و بهتره خودتان توانایی تعمیر یک سری مشکلات را داشته باشید و از آن به خوبی محافظت کنید تا تعمیرات کمتری لازم باشد.

مشکلات آب سرد کن

آبسرد کن یکی از بخش های مهم در یخچال شماست که باعث کمتر استفاده شدن از انرژی است و دیگر نیاز به باز شدن درب یخچال برای یک لیوان آب است. حالا مشکلاتی که برای یخچال شما پیش می آید بعضی ها به دست خودتان قابل حل است و هزینه زیادی ندارد اما بعضی مشکلات به صورت تخصصی است حتما لازم است که آن را به دست یک تعمیر کار خبره در این کار حل شود. در ادامه مشکلاتی که امکان دارد برای آب سرد کن یخچال شما پیش بیاید را به صورت مرحله به مرحله آموزش میدهیم:

مشکلات آب سرد کن 

1.لوله آب یخچال فریجیدر یخ زده است

برای تعیین اینکه آیا لوله تامین آب یخ زده است، لوله را در پایین درب جدا کنید و هوا را به درون آن وارد کنید. اگر هوا از آن عبور نكند، این نشان می دهد كه لوله تامین آب یخ زده است. اگر لوله آب یخ زده باشد، به آن گرما دهید تا ذوب شود. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که فریزر در دمای مناسب نگهداری می شود. دمای فریزر باید از 0 تا 10 درجه فارنهایت حفظ شود. اگر فریزر خیلی سرد باشد، لوله آب ممکن است یخ بزند.

2.دریچه ورودی آب

سوپاپ ورودی آب برای تامین آب به مخزن باز می شود. اگر دریچه ورودی آب معیوب است یا اگر فشار آب خیلی کم است، شیر ورودی آب باز نخواهد شد، پس اطمینان حاصل کنید فشار آب در دریچه به حد کافی باشد. اگراین فشار تامین می شود با استفاده از یک مولتی متر، پیوستگی دریچه ورودی آب را آزمایش کنید. اگر دریچه ورودی آب پیوستگی لازم را ندارد، آن را تعویض کنید.

3.فشار کم آب از منبع تامین خانگی

خانه شما ممکن است فشار آب ناکافی داشته باشد. دریچه ورودی، آب لازم برای آب سردکن را تامین می کند. این دریچه ورودی به فشار نیاز دارد تا عملکرد مناسب داشته باشد. جریان آب و فشار آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید حداقل فشار لازم را دارا باشد.

فشار کم آب از منبع تامین خانگی

4.صفحه کنترل آب سردکن

این صفحه کنترل تمام عملکردهای سیستم آب سردکن را مدیریت می کند و اگر این بخش با مشکل مواجه شود باعث می شود قدرت کافی به کل سیستم منتقل نشود. اگر فقط یک بخش از این سیستم کنترل کار نمی کند، قبل از آزمایش کل سیستم کنترل، تک تک اجزای آن را به صورت مجزا آزمایش کنید. خیلی احتمال دارد که فقط یک قسمت مشکل داشته باشد. اگر کل سیستم آب سردکن کار نمی کند، صفحه کنترل سیستم احتمال دارد با مشکل مواجه شده باشد.

5.سوئیچ آب سردکن

سوئیچ های توزیع کننده، ولتاژ کافی را، به آب سردکن ارسال می کنند. اگر یکی از این سوئیچ ها معیوب باشد، آب سردکن کار نخواهد کرد. برای تعیین اینکه آیا یکی از سوئیچ ها معیوب است، از یک مولتی متر برای آزمایش پیوستگی هر سوئیچ استفاده کنید. اگر یک سوئیچ پیوستگی ندارد، آن را تعویض کنید.

6.فیلتر آب

یک فیلتر آب مسدود شده می تواند جریان آب به آب سردکن را محدود کرده و مانع از کارکرد مناسب آن شود. فیلتر آب باید هر شش ماه یکبار تعویض شود تا کیفیت و جریان آب کافی را تامین کند.

7.سوئیچ درب

سوئیچ درب یخساز و آب سردکن را هنگامیکه درب یخچال باز است، خاموش می کند. اگر سوئیچ درب خراب شده باشد، آب سردکن روشن نخواهد شد. برای تعیین اینکه آیا سوئیچ درب معیوب است، از یک مولتی متر برای آزمایش پیوستگی آن استفاده کنید. اگر سوئیچ درب هنگامی که فعال است پیوستگی نداشته باشد، آن را تعویض کنید.

نکاتی برای نگهداری درست از آب سرد کن

همانطور که در بالا گفته شد هزینه های تعمیر به قدری زیاد شده که بهتره از دستگاه خود به خوبی نگداری کنید تا مشکلی برای یچالتان پیش نیاید.

نکاتی برای نگهداری درست از آب سرد کن

در ادامه برای شما نکاتی را که باعث میشود به درستی از یخچال محافظت کنید را به شما آموزش میدهیم:

  • دمای یخچال در درجه درست و استاندارد باشد.
  • از اتصال محفظه یخچال اطمینان حاصل کنید.
  • فیلتر ها را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید.
  • محفظه را کامل پر نکنید تا هوا برای ورود و خروج باشد.
  • از ریختن چیز های شیرین مانند شربت جلو گیری کنید.
  • قطعه ای که نیاز به تعمیر دارد را به حتما به سرعت تعمیر کنید.
  • بدون نداشتن دانش کافی به هیچ وجه دست به تعمیر نزنید.

سخن پایانی

نمایندگی فریجیدر در تلاش است با گردهم آوردن مطالب مفید شما را از هزینه های اضافه درو نگه دارد، با این حال در مواقعی که برای تعمیرات نیاز به متخصص دارید کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین این نمایندگی تعمیر ساید بای ساید فریجیدر را بصورت تخصصی انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *