تشخیص کولر گازی کم مصرف (اینورتر) اصل از تقلبی
تشخیص کولر گازی کم مصرف (اینورتر) اصل از تقلبی
تیر 26, 1400
چگونه موتور جاروبرقی را باز کنیم؟
چگونه موتور جاروبرقی را باز کنیم؟
تیر 26, 1400
نمایش همه

شارژ گاز کولرگازی

شارژ گاز کولر گازی

کولر گازی، از جمله وسیله برقی هایی است که باید نحوه کار کردن با آن را بلد باشید. یکی از سوال های متداول و رایجی که همه افراد از ما می پرسند، شارژ گاز کولر گازی می باشد که بسیار اهمیت فراوانی دارد. همان طور که می دانید وظیفه این دستگاه، تهویه هوا و خنک کردن محیط اطراف می باشد به همین دلیل باید حواستان مرتباً به گاز کردن آن باشد. به عبارتی دیگر به مبرد ها در اصطلاح، گاز می گویند و در صورت کم بودن این گونه گاز های فریونی، سیستم سرمایش با مشکل مواجه می شود بنابراین برای افزایش آگاهی و اطلاعاتتان توصیه می کنیم که با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی فریجیدر همراه باشید.


شیوه های شارژ گاز کولرگازی

 شارژ گاز کولرگازی

اکثر کولر های گازی با گاز R22 شارژ می شوند و مراحل شارژ کردن دستگاه ها با هم یکسان هستند. لازم به ذکر است که هر اسپیلت، گاز مخصوصی دارد و توصیه می کنیم اگر بخواهید این نوع گاز را تعویض نمایید دانستن برخی نکات برای شما الزامی می باشد. اگر گاز موجود در اسپیلت کاهش پیدا کند یا تمام شود، باد خنکی از آن خارج نمی شود و یکی از نشانه های مهمی است که باید به محض عوض شدن هوای محوطه به آن توجه داشته باشید.
البته این را هم بدانید که همیشه عوض شدن هوای محیط در اثر کاهش گاز می تواند ناشی از نشتی گاز یا دلیل های دیگر باشد پس به این مورد بسیار اصولی توجه فراوان داشته باشید. در این گونه مواقع ابتدا مشکل را بر طرف نموده و سپس دلایل کمبود گاز را بررسی نمایید. در بسیاری از مواقع تعمیر کردن آن یا بررسی این وسیله سرمایشی بهتر است با یک تکنسین یا متخصص در نمایندگی تعمیرات فریجیدر مشورت کنید.
یکی از شیوه های شارژ گاز کولرگازی به واسطه ترازو یا وزنی است و در حین شارژ شدن در روش وزنی، شارژ به کمک ترازوهایی وزن می شود و سپس درون سیستم می رود و در نهایت سایر عملیات شارژ اتفاق می افتد. از دیگر روش هایی که می توان به آن اشاره کرد، شارژ گاز آمپری می باشد و از آنجایی که هر دستگاهی یک آمپراژ مصرفی دارد باید بدانید عدد مناسب آن چه عددی خواهد بود و این مورد را اکثر متخصصین تشخیص می دهند.
مورد دیگر شارژ گاز به واسطه گیج مانوفیلد و جدول دمایی بوده که در این شیوه کارشناسان خبره و ماهر با اندازه گیری دمای محیط برون و داخل، به این موضوع پی می برند که آیا زمان شارژ گاز کولرگازی فرا رسیده است یا نه؟ مثلا عدد به دست آمده این اندازه گیری به شما نشان می دهد که وقت مناسب برای شارژ کردن چه زمانی است. اصولا گاز هایی مانند گاز R22 و گاز R410A از جمله مبرد هایی هستند که در کولرگازی ها استفاده می شود.
اگر زمان این رسیده است که کولرگازیتان را شارژ نمایید هم اکنون بر روی لینک های موجود در این مقاله کلیک کنید.
نتیجه گیری
در این محتوا در مورد روش های شارژ گاز کولرگازی با شما عزیزان صحبت نمودیم و برایتان چند نمونه از این موارد را بیان کردیم امیدواریم به تمامی سوال هایتان در مورد گاز های مبرد پاسخ داده شده باشد و دیگر سوالی در این زمینه نداشته باشید. گاز هایی همانند گاز R22 و R410A دو مورد از بهترین گاز هایی هستند که می توانید در زمان شارژ کردن از آن استفاده نموده و به تهویه مطبوع هوای بیرونی کمک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *