تعمیر مشکلات درب ماشین لباسشویی فریجیدر
تعمیر مشکلات درب ماشین لباسشویی فریجیدر
مارس 12, 2018
کارکرد ماشین ظرفشویی دارای بخار 1
ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند بخش 1
آوریل 16, 2018
نمایش همه

پر نشدن آب داخل ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر که آب داخل آن پر نمی‌شود

تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر که آب داخل آن پر نمی‌شود

هر وسیله ای در اثر کارکرد، قطعات آن مستهلک شده و احتیاج به تعمیر یا تعویض پیدا می کنند. در برخی از مواقع قطعی سیم یا شل شدن یک فیش ممکن است باعث بروز مشکل شده باشد.

قبل از تماس با نمایندگی بررسی یک سری از موارد در برخی از مواقع باعث پایین آمدن هزینه های تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر فریجیدر خواهد شد.


تعمیر لباسشویی فریجیدر


دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی

دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی فریجیدر مسئول باز کردن آب سرد، گرم و یا داغ برای شستشو است. این شیر توسط حلقه‌های الکترومغناطیسی عمل می‌کند که توسط تایمر یا کنترل‌کننده الکترونیکی و سوئیچ کنترل سطح آب یا سوئیچ فشار کنترل می‌شود.

اگر آب ورودی به ماشین لباسشویی قطع نمی‌شود، احتمال دارد مشکل از دریچه ورودی آب باشد. برای اینکه مطمئن شوید شیر ورودی مشکل دارد یا خیر، ماشین را از برق بکشید.

اگر آب همچنان به پر شدن ادامه داد، دریچه ورودی آب خراب است. اما اگر جریان آب قطع شد، مشکل مربوط به مدار الکتریکی است که شیر را کنترل می‌کند.

سوئیچ سطح آب و سوئیچ فشار و لوله خروج هوا

سوئیچ سطح آب یک سوئیچ فعال‌کننده فشار است که برای تعیین سطح مناسب آب داخل وان استفاده می‌شود. این قسمت معمولا در پشت پنل کنترل قرار دارد و یک لوله خروج هوا یا شلنگ آن را به وان متصل می‌کند.

در ماشین‌هایی که از کنترل الکترونیکی استفاده می‌کنند، این سوئیچ ممکن است در ناحیه چاهک زیر وان قرار داشته باشد. با پر شدن وان از آب، هوا داخل لوله فشرده شده و دیافراگمی که داخل سوئیچ هست را فشار می‌دهد.

این سوئیچ دریچه ورودی آب را کنترل می‌کند و وقتی سطح آب به اندازه مناسب برسد دریچه را می‌بندد. اگر لوله نشتی داشته یا مسدود شده باشد، فشار کافی ایجاد نمی‌شود و ممکن است آب بیش از حد داخل وان پر شود.

اگر خود سوئیچ هم خراب باشد، باز هم باعث می‌شود ماشین بیش از حد پر شود.

در بعضی از شرایط سوئیچ خراب مانع پر شدن آب می شود و زودتر از موقع جریان آب را قطع می کند یا حتی از همان اول مانع ورود آب به داخل دیگ ماشین لباسشویی فریجیدر می شود.

برای اینکه متوجه شوید آیا سوئیچ مشکل دارد یا خیر، ابتدا باید لوله خروج هوا را بررسی کنید. به دنبال ترک‌های احتمالی یا قسمت‌هایی که ممکن است مسدود شده باشد بگردید.

شینگ را درآورید یک طرف آن را ببندید و داخل آب بگذارید و داخل آن فوت کنید و ببینید آیا حباب درست می‌شود یا خیر. اگر لوله خروج هوا نشتی نداشته و مشکلی ندارد، پس احتمالا سوئیچ فشار سطح آب ممکن است خراب باشد.

سوئیچ را بررسی کنید که مشکل مکانیکی نداشته باشد یا داخل آن آشغال گیر نکرده باشد. برای امتحان کردن جریان برق سوئیچ با مولتی‌متر، باید داخل لوله خروج هوا میزان مناسب فشار هوا ایجاد کنید و سپس کلید را بررسی کنید که جریان برقرار باشد.

ساده‌ترین راه این است که ماشین را روشن کنید و اجازه دهید به صورت نرمال پر شود و سپس سیم برق را بکشید. سوئیچ فشار را پیدا کرده و سیم را از پایانه‌های آن جدا کنید و سپس تست جریان را انجام دهید.

هنگامی که سطح آب درست باشد باید مقاومت بی‌نهایت یا (مدار باز) باشد. در غیر این صورت سوئیچ خراب است.

برای بدست آوردن بهترین نتیجه تماس با تعمیرکار حرفه ای و تعویض قطعات معیوب با قطعات اصلی، با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید تا در کمترین زمان و بهترین کیفیت تعمیر ماشین لباسشویی فریجیدر شما را انجام دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *