باد گرم کولر گازی
علل اصلی خنک نکرن کولر گازی
فروردین 28, 1400
چه ظروفی را نباید در مایکروفر قرار داد
چه ظروف و مواد غذایی را نباید در مایکروفر قرار داد؟
فروردین 28, 1400
نمایش همه

پرتاب دوده از کولر گازی و کم شدن پرتاب باد کولر گازی

کاهش پرتاب باد کولر گازی

برخی از عناوین و سوالاتی در مورد نحوه استفاده از وسایل برقی برای افراد به وجود می آید مثلا کسانی که اسپیلت داشته باشند با گذشت زمان با برخی از مشکلات رو به رو می شوند که وقتی از کارشناسان در این حوزه می پرسند تعجب می کنند. برای نمونه آیا شما می دانید که پرتاب دوده از کولر گازی و کم شدن پرتاب باد کولر گازی چیست؟؟!! مسلم است آن هایی که در این حیطه تخصصی ندارند جوابشان منفی است بنابراین تصمیم گرفتیم با تحقیق و بررسی چنین موضوعی شما را نیز از آن آگاه کنیم تا در هنگام بروز آن بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید و اصلا استرس نگیرید.  با ما تا انتهای موضوع همراه باشید که با شما حرف های زیادی خواهیم داشت.

پرتاب دوده از کولر گازی و کم شدن پرتاب باد کولر گازی

افرادی که دارای این وسیله برقی می باشند می دانند که کم شدن یا به عبارتی کاهش باد کولر گازی از جمله موارد کاملا طبیعی است که ممکن است در طول زمان با آن مواجه شوند. بنابراین می خواهیم راه حل ها و ترفند های مورد نیاز این مشکل را برای شما بیان کنیم تا در صورت بروز آن، اصلا نگران نشوید. فراموش نکنید که چنین مسائلی ممکن است نه تنها برای اسپیلت بلکه برای هر وسیله برقی مورد استفاده شما نیز اتفاق بیفتد در نتیجه اصلا نگرانی ندارد پس با کم یا پایین آمدن پرتاب باد آن سعی کنید مشکل مربوطه را عیب یابی نمایید.

راستی ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که به دلیل پیشرفت فناوری و تکنولوژی نیز وسایل برقی هم پیشرفته شده اند و برای تعمیرات برخی از آن ها شما نیاز به آن دارید که در خصوصشان تحقیقات فراوانی داشته باشید یا به اصطلاح علم این کار را داشته باشید حال به فرض که وسیله شما از هر برند و مارکی هم که باشد باید با کارشناسان متخصص آن در این حیطه صحبت نمایید و از آن ها مشورت یا کمک بگیرید. پس نسنجیده عمل ننمایید.

کم شدن پرتاب باد کولر گازی

یکی از وظیفه های اصلی این وسیله مورد نیاز، خنک کردن محیط اطراف با کمک کویل هایی است که هوا را به گردش و جریان می اندازند. این جریان و روند هوا تا مادامی که در محیطی قرار دارید یک دست و یک نواخت نشود، ادامه دارد جالب است بدانید که همه این کار های ساده را یک فن بلوری انجام می دهد و به واسطه سایر اجزا مانع از ایستادن چنین جریانی می شود فراموش نکنید که خنک کردن هوا با کولر گازی به مراتب کار آسانی نیست به خصوص در ایامی که هوا گرم است و شما دائما از آن بهره می گیرید. تا اینجای کار شما با فرآیند خنک کردن اسپیلت آشنا شدید، اما در ادامه در مورد این برایتان خواهیم گفت که کاهش دما یا پرتاب دمای خنک علت های گوناگونی دارد. این دلایل عبارتند از:

  1. خرابی فیلتر های هوا
  2. یخ زدن کویل های اواپراتور
  3. مسدودی یا نشتی لوله ها
  4. خرابی بلوور کولر گازی

در این بخش می خواهیم همه این موارد را به صورت موردی و مجزا تشریح کنیم چون شاید تنها افراد فنی کار با این مسائل آشنایی داشته باشند و لذا نیاز است که آن ها را تک تک بیان کنیم به همین جهت به صورت جامع و کامل برایتان ذکر می کنیم که به شرح زیر می باشند:

  • می خواهیم مورد اول را برایتان با ذکر یک مثال بیان کنیم. یک پتوی سنگین را در نظر بگیرید که بر روی صورت شما قرار دارد آیا نفس کشیدن در چنین حالتی برای شما آسان خواهد بود؟ مسلما خیر. خب حالا تصور کنید که فیلتر کولر نیز بر اثر گرد و غبار موجود بر روی آن کثیف و مسدود شده است در نتیجه نمی تواند جریان هوا را به خوبی از خودش عبور بدهد و این میزان کاهش پیدا می کند. پیشنهاد ما به شما این است که هر چند وقت یک بار حتما دستگاهتان را سرویس نمایید و در صورتی که نیاز به تعویض دارند آن ها را عوض کنید برای مثال ممکن است تغییر شکل داده باشند یا دچار شکستگی شده اند.
  • این 3 موردی را که برایتان بیان می کنیم در نظر داشته باشید که در این 3 حالت شما با کاهش باد کولر مواجه خواهید شد چون سبب یخ زدن کویل های اواپراتور به مرور زمان می شوند و این امر نتیجه خوبی را در بر ندارد. فیلتر های هوا یا دریچه برگشتی کثیف یا مسدود باشند باز هم موردی است که باید آن را جدی بگیرید و مورد آخر نشت مبرد می باشد.
  • در صورتی که لوله های وسیله شما دارای سوراخ، نشتی و … باشند چون سبب عبور دادن هوای خنک به داخل محیطتان هستند توصیه می کنیم که حتما آن ها را بررسی نمایید چون خراب بودن لوله ها و عدم تعویض آن ها نیز تاثیر به سزایی در فشار باد ها دارد.
  • بلوور کولر گازی هم مسلما یکی دیگر از مواردی بود که پرتاب باد در آن را نیز کاهش می داد اما این که چگونه و چطور را برای شما بیان می کنیم. در واقع این بلوور مانند یک فن عمل می کند و هوای سرد را به داخل محیط پخش می نماید بنابراین نباید آن را سرسری بگیریم و در دو حالت مثل خراب شدن موتور بلور یا وجود کثیفی زیاد بر روی آن می تواند کارایی اش را کاهش بدهد.

این مقاله مرتبط را حتما مطالعه نمایید: باد گرم کولر گازی و بررسی دلایل آن

نتیجه گیری پایانی

این مقاله صرفا برای علت یابی پرتاب دوده از کولر گازی و کم شدن پرتاب باد از کولر گازی بود. سعی کردیم در آن شما را با این علت ها و کار خود اسپیلت و … آشنا کنیم تا بتوانید در مواقع ضروری تصمیم های درستی بگیرید. برای دریافت و افزایش اطلاعاتتان در این زمینه که چگونه این عیب ها را از بین ببرید، می توانید با نمایندگی تعمیرات فریجیدر تماس گرفته و یا روی لینک هایی که برایتان در مقاله قرار داده ایم کلیک کنید و از این طریق به پاسخ مربوطه برسید. در این گونه شرایط می دانید که حداقل تصمیم درست چیست و چه اقداماتی باید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *