علت نشت گاز از یخچال فریزر
علت نشت گاز از یخچال فریزر
خرداد 31, 1401
دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی
دلایل کف نکردن ماشین لباسشویی
خرداد 31, 1401
نمایش همه

عیب یابی برای خاموش شدن یخچال فریجیدر

عیب یابی برای خاموش شدن یخچال فریجیدر

مشکل یابی برای خاموشی یخچال فریجیدر

در این مقاله با هم به بررسی علت خاموش شدن یخچال فریجیدر می پردازیم. یخچال ها یکی از ضروری ترین و با دوام ترین لوازم خانگی هستند. فریجیدر با بهره از تکنولوژی جدید جز یکی از محبوب ترین برند ها در زمینه ی تولید یخچال فریزر است. این یخچال به ندرت خرابی های بزرگ داشته و از کیفیت بالایی برخوردار است. گاهی به دلیل نگهداری غلط از آن و یا چندین سال استفاده ممکن است ناگهان متوجه شوید که یخچال فریجیدر شما خاموش شده است و در حال یخ زدایی است.

همشهریان عزیز تهرانی جهت تعمیر یخچال فریجیدر خود با ما در تماس باشید. ارائه خدمات تعمیرات با استفاده از قطعات اورجینال یخچال در نمایندگی های فریجیدر بصورت شبانه روزی بود شماره تماس جهت پاسخگویی 24 ساعته

تعمیرات شبانه روزی یخچال فریجیدر

تعمیر یخچال فریجیدر کار آسانی نیست و نیازمند دانش کافی در مورد سیستم آن است. بهترین کار اعتماد به نمایندگی مجاز تعمیرات فریجیدر است نمایندگی هم به شما ضمانت نامه میدهد و هم نیروی مجربی برای تعمیر شما اعزام خواهد کرد اینجوری از نظر هزینه ها هم اطمینان خاطر دارید چراکه کاملا بر اساس تعرفه های مجاز هزینه پرداخت می کنید.

یخچال فریجیدر چگونه کار میکند ؟

یخچال ها سیستمی شبیه به کولر گازی خانه و یا کولر ماشین شما دارند یک لوپ بسته در یخچال شما گرما و رطوبت را از محیط اطراف گرفته و از یکسری از کویل ها عبور کرده تا گرما را از بین ببرد. یخچال ها دارای کمپرسور هستند. یک کمپرسور با تغییر مبرد از یک گاز به شکل مایع ، انتقال حرارت را ممکن و تکرار می کند. آنچه که وقتی یخچال شما شروع می شود می شنوید موتور کمپرسور یخچال است که کمپرسور را فعال می کند.

چه چیز باعث خاموش شدن یخچال فریجیدر میشود ؟

یخچال از اجزاء مختلفی ساخته شده است مانند ترموستات، تایمر،سوئیچ ها و فن ها،برای تسهیل فرایند خنک کردن و نگه داشتن همه چیز به درستی.

دلایل خاموش شدن یخچال فریجیدر

دلایل خاموش شدن یخچال فریجیدر

در ابتدا چک کنید که آیا لامپ یخچال در حین باز و بسته شدن در روشن میشود یا خیر. اگر روشن نمیشود ممکن است یخچال به برق متصل نباشد. ممکن است فیوز پریده باشد فیوز را چک کنید . بیشتر خانه ها دارای مدار 20 آمپر اختصاصی برای یخچال هستند ، در حالی که خانه های مسن تر ممکن است آن را در یک مدار آشپزخانه عمومی داشته باشند. بنابر این احتمال پریدن فیوز وجود دارد. ممکن است پریز برق شما دچار مشکل شده باشد که باید آن را هم بررسی کنید . اگر لامپ یخچال روشن میشود ولی یخچال از کار افتاده حداقل میدانید که مشکل از برق نیست چند چیز کوچک وجود دارند که قبل از تماس با تعمیر کار یخچال می توانید آن ها را بررسی کنید .

مقالات مرتبط: تعمیر لباسشویی فریجیدر

بررسی علت خاموش شدن یخچال فریجیدر

  1. تنظیمات دمای یخچال را خاموش کنید. این تست خیلی تست خوبی نیست چراکه بیشتر یخچال ها از طریق منافذی که از سمت فریزر دارند سرد می شوند .
  2. اطمینان حاصل کنید که جریان هوای کافی در اطراف یخچال وجود دارد. شما باید حداقل 3 اینچ از طرفین و یک اینچ از بالا فضای آزاد برای یخچال داشته باشید تا گرما از لوله ها و سیم پیچ های یخچال بتواند خارج شود. فضای کم میتواند باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور شود و در نتیجه باعث خاموش شدن یخچال فریجیدر شما بشود .
  3. کویل های بیرونی را مطابق دستورالعمل فریجیدر تمیز کنید. این مورد نیز برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد یخچال است.
  4. کمپرسور را با از برق کشیدن یخچال به مدت 2 تا 4 ساعت و اتصال مجدد آن تست کنید .
  5. تایمر دیفراست یخچال خود را بررسی کنید. در تمام یخچال های جدید تایمر دیفراست برای جلوگیری از برفک زدن یخچال وجود دارد. کار آن به راه انداختن هیتر المنت داخل فریزر است. تایمر دیفراست مانند ساعت با شمارش معکوس هیتر المنت را برای یک دوره زمانی به کار می‌اندازد، سپس برای دوره‌ی بعدی دوباره تنظیم می‌شود. اگر با بررسی های اجمالی متوجه شدید که مشکل از تایمر است باید آن را تعویض کنید.

مقالات مرتبط: چگونه صدای یخچال را کم کنیم

غیر از امتحان کردن این آزمایشات تشخیصی ، احتمالاً باید با تکنسین تعمیرات تماس بگیرید که ممکن است دستگاه های زیر را آزمایش کند: رله کمپرسور یخچال و محافظ اضافه بار ، کنترل دما ، تایمر یخ زدگی و فن تبخیر کننده.

نکته : اگر صدای موتور را می شنوید ولی یخچال سرد نیست وقت آن رسیده است که با تکنسین ها در نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید. و از تعمیر کاران ما با شرح وضعیت یخچالتان بپرسید که آیا لازم است تا رسیدن آن ها یخچال را از برق بکشید یا خیر.

نکته : صرف نظر از مشکلی که برای یخچال فریجیدر شما پیش آمده با کمتر باز و بسته کردن در یخچال از فساد و کاهش دمای سریع یخچالتان جلوگیری کنید.

منبع: https://www.networx.com/article/what-makes-a-fridge-stop-working

نتیجه گیری

ما به عنوان نمایندگی فریجیدر تعمیرات تمامی لوازم خانگی این کمپانی را به نحو احسنت برای شما انجام میدهیم. در این مطلب درباره علل خاموش شدن یخچال فریجیدر صحبت کردیم و روش‌های حل مشکل را نیز برای شما عنوان نمودیم. اگر پرسشی برای شما پیش آمده می‌توانید آن را در قسمت کامنت بنویسید تا پاسخ شما داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *